Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy

Kontakt Wiadomości Dziennik LIBRUS Plan lekcji Kalendarz W szkole
 

Nawigacja

 • Gala Talentów

  Zaproszenie

       Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na Galę Talentów, która odbędzie się 4 grudnia 2014 r. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej (II p.) przy kościele na Osiedlu Młodych. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezapomniane przeżycia!                                                                                                                                                                                                                Dyrektor i nauczyciele 

 • 26.11.2014

   Próbny sprawdzian

      26 listopada 117 uczniów naszej szkoły przystąpiło do próbnego sprawdzianu. Zadania z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego pozwolą sprawdzić poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej (zdjęcia - album 26.11.2014 Próbny sprawdzian).

 • 25.11.2014

  Mistrzostwa w Sudoku

  Dnia 24 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap III Międzyszkolnych Rozgrywek Sudoku. Do rozgrywek zgłosiło się 37 uczniów z klas III-VI. Uczniowie mieli do rozwiązania: klasy III-IV -  3 łamigłówki 4x4, 1 łamigłówkę 9x9, klasy V-VI -  3 łamigłówki 4x4, 1 łamigłówkę 9x9 i 1 łamigłówkę nieregularną 6x6.

  Bezbłędnie Sudoku i z najlepszymi czasami rozwiązali następujący uczniowie: w kategorii klas III-IV Alicja Klag z klasy IVs i Kinga Fąfara z klasy IVc, w kategorii klas V-VI Angelika Śliwa z klasy VIb i Nikodem Gaj z klasy Vs. I to oni będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 8 grudnia w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • 25.11.2014

       Szczypiorniacy wywalczyli srebrny medal

  Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła II miejsce w rywalizacji szkół podstawowych w Świdnicy w piłce ręcznej. W zawodach 24 listopada 2014r. wzięły udział 4 podstawówki ze Świdnicy: SP4, SP6, SP8 i SP Bliżej Dziecka.

  Nasi chłopcy spisali się na medal, a oto Oni: Markowski Artur 6s, Dutkowski Albert 6s, Frejnagel Marcin 6s, Kopycki Karol 6s, Jenke Sebastian 6s, Tomczak Bartosz 6s, Ciosek Jakub 6b, Rząsa Rafał 6b, Krawczyk Miłosz 5s, Stramek Kordian 5s, Zelek Aleksander 5s, Mirga Norbert 5c.

  NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM ZOSTAŁ:ARTUR MARKOWSKI 6S zdobył 16 bramek. GRATULUJEMY!!!! (Zdjęcia- Album fotograficzny)

  OPIEKUN: p. Agnieszka Koselska-Stramek

 • Konkurs

  "Problem z głowy"

       W ramach edukacji zdrowotnej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki pt. "Problem z głowy". Dzieci poznając bohatera bajki BubbleBoya dowiedziały się, jak rozpoznać objawy, w jaki sposób zapobiegać i jak można wyleczyć wszawicę. Na zakończenie programu dzieci wykonały prace plastyczne, które biorą udział w ogólnopolskim konkursie. Na stronie internetowej http://problem-z-glowy.pl/konkurs/#prace zostały zamieszczone prace: Sandry Trzcińskiej (kl. 1a), Amelki Klag (kl. 1b), Bianki Polak (kl. 1d) oraz Aleksandry Jaros (kl. 1e). Prace, które zdobędą największą ilość głosów zostaną nagrodzone, dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania!

 • 21.11.2014

  Wesoły wierszyk

       W piątek  21.11.2014r. w czytelni szkolnej zebrało się 16 miłośników recytacji, którzy uczestniczyli w X edycji konkursu "Wesoły wierszyk". Z okazji jubileuszowej edycji  opiekunowie p. Małgorzata Rabiega i p. Alina Ryll  zaproponowały temat: "Trudne wierszyki łamią języki". Nasi mali aktorzy podjęli wyzwanie i z wielkim zaangażowaniem recytowali przygotowane utwory. 
  Oto laureaci:

  Wśród klas II:

  I miejsce  Karolina Partyczna IIb 

  II miejsce  Marcelina Radwańska IIs

  III miejsce Kamila Kamicka IIc

   

  Wśród klas III:

  I miejsce  Jagoda Jakubiec IIIc

  II miejsce Hania Stanejko IIIc

  III miejsce Agnieszka Chojecka IIIb

 • Ogłoszenie

  III Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku

  24 listopada na 5 i 6 lekcji w naszej szkole odbędą się eliminacje szkolne do III Międzyszkolnych Rozgrywek Sudoku. Jeśli jesteś uczniem klasy III-VI, który potrafi rozwiązywać Sudoku (9x9) i chciałbyś wziąć udział w rozgrywkach, zgłoś się do piątku 21.11.2014 do p. Magdaleny Gawałek-Jekiel (sala 34).

 • 20.11.2014

  Bezpieczny Internet

       20 listopada klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach "Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu" w ramach projektu "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu". W ciekawy i atrakcyjny sposób uczniowie dowiedzieli się jak i po co korzystać z Internetu. Przypomnieli sobie również, jakie w sieci czyhają niebezpieczeństwa i jak ich unikać. Czekamy na następne spotkania z tego cyklu.

 • 20.11.2014

  Super Główka

       Dnia 20 listopada 2014 r.w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbył się VIII Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy klas trzecich ”Super Główka - Polska wszerz i wzdłuż”.

        Naszą szkołę reprezentowali  zwycięzcy szkolnego etapu konkursu: Hanna Stanejko z klasy 3c i Olaf Polański z klasy 3s. Uczniowie wspaniale opanowali  wiedzę tematycznie związaną z Polską. Otrzymali w nagrodę piękne książki, dyplomy i słodką niespodziankę. Gratulujemy Hani i Olafowi  wytrwałości w rozwijaniu zainteresowań różnymi dyscyplinami wiedzy!

 • 17-21.11.2014

  TYDZIEŃ HISZPAŃSKI

  W dniach 17-21 listopada 2014 r. obchodzimy w naszej szkole „TYDZIEŃ HISZPAŃSKI”. Uczniowie klas IV-VI przygotowali w klasach gazetki tematyczne oraz zajęcia z wychowawcą na temat „Poznajemy kulturę i zwyczaje innych narodów – Hiszpania”.

  Piątek, 21.11.2014 r., jest „kolorowym piątkiem” – obowiązują ubrania w barwach Hiszpanii.

  Uczniowie poszczególnych klas wzięli też udział w konkursie plastycznym na plakat:

  - klasy IV „Sport – sławne hiszpańskie kluby sportowe”

  - klasy V „Najpiękniejsze miasta Hiszpanii”

  - klasy VI „Popularne kurorty turystyczne w Hiszpanii”.

  W konkursie plastycznym wyróżniono następujące klasy: IVc, Va, Vb, Vc, VIb.

  W konkursie na gazetkę klasową wyróżniono klasy: IVa, Vc, VIa.

  Obchody „TYGODNIA HISZPAŃSKIEGO” zostały przygotowane przez p. Danutę Figiel, p. Bożenę Makowską oraz Samorząd Uczniowski. (Zdjęcia - Album fotograficzny)

 • 19.11.2014

  II miejsce w Mini Koszu

  W dniu 19.112014r. w ramach współzawodnictwa szkolnego odbyły się na Zawiszowie w SP1  zawody mini koszykówki chłopców. W rywalizacji wzięło udział pięć reprezentacji szkół świdnickich, które zagrały najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych. Następnie najlepsze zespoły spotkały się w finale, grając każdy z każdym. Wyniki spotkań rozegranych przez naszą szkołę: SP4-SP8 /26:6/, SP4-SP1 /20:7/, SP4-SP6 /14:17/.

  Klasyfikacja końcowa:

  I  miejsce – SP6

  II miejsce – SP4

  III miejsce – SP1

  IV miejsce – SP8

  V miejsce - SP315

  Skład zespołu: Karol  Kopycki , Sebastian Jenke, Albert Dutkowski,  Marcin Frejnagel, Bartosz Tomczak, Rafał Rząsa, Aleksander Zelek, Kacper Stachurski, Łukasz Jajko, Daniel Worobiec, Adrian Skrzypnik.  

  Opiekun: Krzysztof Wąż.

 • 12.11.2014

  Bezpieczna i przyjazna szkoła

         Dnia 12 listopada 2014r. Samorząd Uczniowski rozdał wszystkim uczniom opaski bezpieczeństwa, które zostały przekazane dyrektorowi szkoły 5 listopada 2014 r. przez władze Świdnicy i przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji.

  Przypomnijmy, że nowe przepisy ruchu drogowego nakładają obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez osoby poruszające się poza terenem zabudowanym w porze wieczornej i nocnej. Za brak elementów odblaskowych grozi kara do 500 zł.

 • 7.11.2014

  Martyna finalistką Konkursu Recytatorskiego

  Dnia 7 listopada 2014r. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się III etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej (finały), którego uczestnikami byli uczniowie zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i średnich.
  Finalistką tych wzmagań została uczennica naszj szkoły - Martyna Schienke z klasy IV B, która wykonywała utwór "Hej chłopcy, bagnet na broń" Krytyny Krahelskiej.

  Gratulujemy Martynie!

 • 7.11.2014

  Święto Niepodległości

  Dnia 7 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości: „Aby Polska była Polską”.

  Program artystyczny przygotowała klasa Vs pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Makowskiej. Uczniowie recytowali utwory o charakterze patriotycznym przeplatane pieśniami legionowymi.

  Cała społeczność szkoły uczciła nadchodzące święto właściwym ubiorem – strojem galowym z kokardami w barwach narodowych.

 • Informacja dla uczniów

  8 listopada - sportowa sobota

     Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia sportowe, które odbywać się będą pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego w sobotę 8 listopada od godziny  10:00 do 14:00.

  łącznik – tenis stołowy, piłka halowa, unihock 

  sala  gimnastyczna – zespołowe zajęcia  sportowe, palant, ringo  i  wiele  innych …

   

  Uczniowie mogą również zagrać ze swoimi rodzicami. Zapraszamy!

 • Komunikat

  Moje miasto bez elektrośmieci

   Drodzy Rodzice!

       Nasza szkoła uczestniczy w programie "Moje miasto bez elektrośmieci".

       W ramach tego programu, którego głównym celem jest dbanie o własne otoczenie i czystość środowiska ogłaszamy zbiórkę ELEKTROŚMIECI. Wszystkie elektrośmieci (zużyty, niepotrzebny i popsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: komputery, klawiatura, myszka, radio, kuchenka mikrofalowa, żelazko, telewizor, monitor, telefon, wiatrak, młynek do kawy, mikser, drukarka, fax, toster, suszarka do włosów, ekspres do kawy i wiele innych) można przynieść do szkoły i pozbyć się niepotrzebnych "śmieci".

      Zbiórka odbywać sie będzie w dniach od 29 września do 31 października 2014 roku w szatni szkolnej w godzinach 8:00 - 15:00, w wyznaczonym boksie.

 • 31.10.2014

  Martyna w finale Konkursu Recytatorskiego

  W czwartek 30 października w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy odbyły się miejskie eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej ,,Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodych Polaków treści patriotycznych oraz uwrażliwianie ich na piękno mowy ojczystej. W eliminacjach miejskich  wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły, którzy zostali wyłonieni w etapie szkolnym. Byli to:Matryna Schinke z kl. 4b ,,Hej chłopcy, bagnet na broń”, Grzegorz Olatowski z kl. 5d ,,11 listopada” oraz Anna Kozioł z kl. 6b ,,List z Sybiru”.

  Jury konkursu, po wysłuchaniu recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wytypowało do finału 15 osób ze wszystkich kategorii wiekowych.

  Miło nam poinformować, że wśród tej grupy znalazła się nasza uczennica- Martyna Schinke z klasy 4b. Będzie ona reprezentowała naszą szkołę w III etapie konkursu- finale miejskim, który odbędzie się 07.11.2014r. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Gratulujemy Martynie sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

 • 30.10.2014

  „Wesoła czwórka” znów na tropie

  Zespół wokalny – „Wesoła Czwórka”  z naszej szkoły, pod przewodnictwem p. Małgorzaty Zalewskiej, otrzymał WYRÓŻNIENIE na XXIII Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku”. Uczniowie reprezentowali szkołę śpiewając piosenkę turystyczną: „Naprzód lewa, prawa„ oraz ekologiczną- „Ekolodzy”.  Wykonanie czwórkowiczów porwało widownie do wspólnej zabawy, a jury doceniło przygotowany występ oraz samodzielny akompaniament wykonany na instrumentach perkusyjnych i fortepianie.

 • 28.10.2014

  Zajęcia w Explorapark

       28 października klasy 3c i 3s odwiedziły wałbrzyski Explorapark. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat mozaiek, ich historii, rodzajów i wykorzystania w życiu codziennym. Następnie poprzez zabawę odkrywali tajemnice fizyki, sprawdzali się jako konstruktorzy i projektanci. Z uwagą słuchali ciekawostek, uwag i instrukcji prowadzących, zadawali dużo pytań. Wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, sprytem i sprawnością. Z żalem opuszczali wystawę. (Zdjęcia - Album fotograficzny)

 • 16.10.2014

  Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

  Dnia 16 października w naszej szkole odbył się I etap- eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

  Komisja konkursowa wysłuchała recytacji dwudziestu wierszy przygotowanych przez uczniów klas IV, V i VI. Spośród wszystkich uczestników jury wybrało Martynę Schienke z klasy IV b, Grzegorza Olatowskiego z klasy V d i Annę Kozioł z klasy VI a. To właśnie ci uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, który odbędzie się 30 X 2014r.

   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strona: