Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy

Kontakt Wiadomości Dziennik LIBRUS Plan lekcji Kalendarz W szkole
 

Nawigacja

 • 19.12.2014

  Wigilia szkolna

  (zdjęcia - album 19.12.2014 Wigilia szkolna)

 • Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

 • Szanowni Państwo!

       Zgodnie z organizacją roku szkolnego 2014/15 w dniach 22 grudnia - 31 grudnia 2014 r. przypada zimowa przerwa świąteczna. Natomiast po konsultacjach z Radą Rodziców, 2 i 5 stycznia 2015 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie do wychowawców klas i oddziałów przedszkolnych do dnia 18 grudnia potrzebę zapewnienia opieki dla Państwa dzieci w dniach: 22-24 grudnia, 29-31 grudnia 2014 r. oraz 2 i 5 stycznia 2015 roku.
  Szkoła zorganizuje w tych dniach dla dzieci, które potrzebują opieki zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

 • 18.12.2014

  Mistrzowie Kodowania - Czekając na Święta

  Czekając na Święta... to szczególna okazja, aby nadać magii naszym projektom. To spotkania z Małymi  Mistrzami – uczniami klas III i ich fantastycznymi projektami, które powstały podczas zajęć kodowania prowadzonych przez starszych kolegów. To czas, który nasi Mistrzowie z „czwórki” spędzili wspólnie z wychowankami z Domu Dziecka z Jedliny Zdrój. (Zdjęcia - Album Fotograficzny)

  Spotkania kończą się zdecydowanie za szybko, ale mają swój dalszy ciąg na domowych komputerach.

  Większość projektów można zobaczyć pod adresami:

  http://scratch.mit.edu/users/SP_4_Swidnica

  http://scratch.mit.edu/users/SwidnicaSP4/

 • 15.12.2014

  Spotkanie Wigilijne z dziećmi z Domu Dziecka

       Dnia 13 grudnia 2014r. w ramach działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  przy SP nr 4 odbyło się spotkanie świąteczne wychowanków z Domu Dziecka z Jedliny Zdrój z uczniami „czwórki”. 

  Na naszych przyjaciół oprócz słodkiego poczęstunku oraz paczek mikołajkowych czekało wiele innych niespodzianek: konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, rywalizacja w ozdabianiu ciasteczek korzennych, gry i zabawy sportowe, zajęcia w sali komputerowej oraz kąpiel w basenie. Podczas wesołej zabawy czas szybko upłynął i trzeba się było rozstać, ale z pewnością spotkamy się za rok.   Przyjazd dzieci z Jedliny Zdrój nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc,  hojność, dobre serce  rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, dzięki którym: zgromadzono dary świąteczne przekazane Domowi Dziecka z Jedliny Zdrój, zebrano fundusze na zakup słodyczy, napojów, owoców i gwiazdkowych prezentów, zorganizowano słodką ucztę – mamy lub babcie upiekły pyszne ciasta i ciasteczka,  spałaszowane ze smakiem przez dzieci. Tą drogą w imieniu swoim i wychowanków Domu Dziecka z Jedliny Zdrój serdecznie dziękuję! (Zdjęcia - Album Fotograficzny)

            Opiekun TPD Ewa Skotarczak

 • Informacja dla uczniów

  13 grudnia - sportowa sobota

     Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia sportowe, które odbywać się będą pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego w sobotę 13 grudnia od godziny  10:00 do 14:00.

  łącznik – tenis stołowy, piłka halowa, unihock 

  sala  gimnastyczna – zespołowe zajęcia  sportowe, palant, ringo  i  wiele  innych …

   

  Uczniowie mogą również zagrać ze swoimi rodzicami. Zapraszamy!

 • Z kalendarza roku szkolnego

  Konsultacje z rodzicami

      Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 10 grudnia 2014 roku w godz. 16:00 - 17:00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas 0-VI

  oddział

  wychowawca

  sala

  0A

  Ilona Kozakow/Joanna Florian

  10

  0B

  Joanna Florian

  10

  1A

  Anna Klag

  43

  1B

  Małgorzata Kapłon

  23

  1C

  Iwona Subczyńska

  15

  1D

  Irena Dulanowska

  24

  1E

  Jadwiga Potoniec

  15

  1F

  Małgorzata Kuś

  43

  1G

  Elżbieta Dzięgielewska

  23

  2A

  Małgorzata Rabiega

  24

  2B

  Jolanta Schienke

  25

  2C

  Bogumiła Gut

  25

  2S

  Iwona Jasiak

  26

  3A

  Beata Janiczek

  44

  3B

  Alina Ryll

  44

  3C

  Regina Dobrzyńska

  45

  3S

  Anna Kopacka

  45

  4A

  Beata Kęska

  A

  4B

  Magdalena Herman

  60

  4C

  Ewa Skotarczak

  73

  4D

  Agnieszka Zdanowska

  72

  4S

  Krzysztof Wąż

  71

  5A

  Izabella Isańska

  35

  5B

  Marta Kłomnicka-Mierniczak

  59

  5C

  Magdalena Gawałek-Jekiel

  34

  5D

  Małgorzata Zalewska

  56

  5S

  Bożena Makowska

  39

  6A

  Elżbieta Klimkowska

  42

  6B

  Katarzyna Podkowiak

  70

  6C

  Ewa Marcinkowska

  61

  6D

  Danuta Figiel

  B

  6S

  Agnieszka Koselska-Stramek

  41

 • 08.12.2014

  Kinga Mistrzem SUDOKU

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnych Mistrzostwach Sudoku, które odbyły się 8 grudnia w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy.  

  Wielbiciele łamigłówek logicznych mieli okazję zmierzyć się z sudoku 4x4, 9x9 oraz nieregularnym. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy III-IV oraz klasy V-VI. W kategorii klas III-IV nasze uczennice pokonały inne szkoły. Kinga Fąfara (kl. 4c) została Mistrzem Sudoku, a Alicja Klag (kl. IVs) zajęła II miejsce. W kategorii klas V-VI do finału zakwalifikował się Nikodem Gaj. 

  Gratulujemy!

  (zdjęcia - Album footograficzny 08.12.2014 III Mistrzostwa Sudoku)

 • 08.12.2014

  TPD odwiedziło Przedszkole Słoneczko

  Dnia 8 grudnia, z niewielkim opóźnieniem, zjawił się w Przedszkolu Integracyjnym „Słoneczko” długo wyczekiwany Mikołaj!

  Młodzież skupiona w TPD, pod opieką p. Ewy Skotarczak, dzięki hojności rodziców (wrześniowe wpłaty na rzecz TPD) oraz darom świątecznym, przygotowała piękne paczki mikołajkowe. Podczas spotkania z brodatym „staruszkiem” - przekazano prezenty, które bardzo ucieszyły wychowanków przedszkola. Po spałaszowaniu słodyczy, wysłuchaniu świątecznych piosenek i opowieści, wspólnym wykonaniu ozdób choinkowych trudno się było rozstać.

  Ewa Skotarczak

 • 8.12.2014

  Pomogliśmy zwierzętom ze schroniska Azyl

         Zakończyliśmy coroczną zbiórkę darów dla schroniska „Azyl” w Dzierżoniowie. Jak zwykle nasze dzieci i ich rodzice okazali się bardzo ofiarni i wrażliwi na los bezpańskich psiaków. Wśród darów znalazły się koce, ręczniki, karma mokra i sucha, a także przysmaki. Wzruszające chwile następowały, gdy dzieci przynosiły zabawki, smycze czy obroże po swoich psach. Bardzo to przeżywały, a my wraz  z nimi.

        A oto lista darczyńców: Adrian Augustyn kl.6B, Julia Konopelska kl.5D, Wiktoria Jabłońska kl.3C, Michał Snopczyński kl.4B, Adam Molenda kl.2B, Kacper Kozak kl.3S, Wiktoria Rudlicka kl. 4A, Weronika Papadaki kl. 4C, Julia Malaga kl.1C, Wiktoria Szałapska kl.1C, Natalia Drej kl. 3S, Kaja Kantyka kl.3S, Aleksandra Ceglińska kl. 3S, Aleksandra Sakowska kl. 2B, Katarzyna Pientarska kl. 4C, Oliwia Piechowicz kl. 4B, Wiktoria Staszak kl. 5D, Oliwia Darowska kl. 3S, Paulina Janeczko kl.3S, Julia Weiland kl. 5A, Oliwia Ciosek kl. 2B, Anna Kryger kl. 1F, Karolina Kantyka kl. 6S, Justyna Janeczko kl. 6S, Agata Włudyka kl. 3S, Weronika Gładysz kl. 5C, Magdalena Kuklis kl. 3C, Martyna Stefańska kl. 3C, Oskar Lenkiewicz kl. 3C, Oliwia Stawicka kl. 5S, Milena Matusiak kl. 5D, Szymon Wieczorek kl. 3S, Agata Hruszowiec kl. 1D

        Wszystkim wymienionym osobom, a także tym, których nie wymieniłam serdecznie dziękuję za okazane serce. Szczególne podziękowania należą się dzieciom i rodzicom z klasy 3S za duże zaangażowanie  w zbiórkę  i to zarówno w obecnym, jak i w ubiegłym roku szkolnym.

        Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

  Katarzyna Podkowiak

 • 8.12.2014

  Mistrzowie Kodowania

  Święta tuż tuż... Specjalnie na tę okazję Mistrzowie naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne napisane w języku Scratch, które wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Kodujemy kartki świąteczne”.

  Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac na naszych stronach Mistrzów Kodowania. Mistrzami opiekują się panie: Katarzyna Podkowiak, Magdalena Gawałek-Jekiel i Izabella Isańska. Co jakiś czas będziemy starali się pokazywać efekty naszej pracy. Zachęcamy również wszystkich innych uczniów do zapoznania się z językiem Scratch i spróbowania programowania w tym języku. Jest to świetna zabawa, która daje wiele radości.

  http://scratch.mit.edu/users/SP_4_Swidnica

  http://scratch.mit.edu/users/SwidnicaSP4/

 • 04.12.2014

  Prezentujemy swoje talenty!

      Pod takim hasłem dnia 4 grudnia odbyła się impreza artystyczna „Gala Talentów” promująca naszą szkołę w środowisku lokalnym.

  Uczniowie gościli w sali widowiskowej przy osiedlowym kościele, gdzie mieli możliwość zaprezentować licznie przybyłej widowni swoje zdolności wokalne, recytatorskie, taneczne oraz umiejętność gry na różnych instrumentach muzycznych. Honorowym gościem tego wydarzenia był Św. Mikołaj, który nagradzał występy małych artystów łakociami.

  Koncert popularyzował młode talenty oraz kreatywną działalność uczniów „czwórki”. Przedstawił szkołę nie tylko jako miejsce nauki, ale też rozwijającą twórczą aktywność dziecka. Z pewnością dostarczył widzom wspaniałych wrażeń i radosnych oraz pełnych wzruszeń chwil.

             Bogumiła Gut

  http://www.wiadomosci.swidnickie.pl/wiadomosci-24/1-wiadomosci24/17792-gala-talentow-foto

 • 4.12.2014

  Martyna pięknie czyta

  4 grudnia 2014r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Świdnicy. Nasza uczennica Martyna Schienke z klasy 4b zdobyła II miejsce.

  Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekun: Magdalena Herman

 • 24-28.11.2014

  Szkolny Konkurs Plastyczny „Jesienny obrazek” został rozstrzygnięty

       W dniach 24.11-28.11.2014 r. zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I-III. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. Spośród 80 prac komisja w składzie: p. J. Potoniec, p. I. Jasiak, p. E. Dzięgielewska wyłoniła 8 laureatów.

  Wyróżnienia zdobyli:

  Ł. Polonis Id,

  A. Jaros Ie,

  A. Niemczyk Ig,

  I. Dziekańska IIs,

  A. Jaskuła IIb,

  K. Kamińska IIc

  M. Kuśnierz IIIa

  K. Kozak IIIs

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • 28.11.2014

  Umiemy pomagać

      Dnia 28 listopada odbył się VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY „Umiemy pomagać”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Galant, Hanna Szkoda, Marcin Kołodziejski, Natalia Fornalska  i Klaudia Grześlowska, wszyscy z klasy VI a. Podczas zmagań wykazali się ogromną wiedzą na temat sytuacji, które mogą doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków, zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej udzielali pierwszej pomocy w przypadkach zatrzymania krążenia, utraty przytomności ataku serca, różnego rodzaju urazów, oparzeń, porażenia prądem, złamań. Współzawodnictwo  było wyrównane i zaledwie kilku  punktów zabrakło naszym reprezentantom do podium.

      Tego samego dnia nagrodę w VIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Niebezpieczne sytuacje w szkole” otrzymał Jakub Król z klasy IIb, który zajął III miejsce.

    W listopadzie uczniowie klas IVa i Vb uczestniczyli w kursie udzielania pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Zakres zagadnień pokrywał się z zagadnieniami konkursowymi. Kurs zakończył się sprawdzeniem nabytych wiadomości i umiejętności.

  Oto wyniki:

  I miejsce - Alicja Soronowicz,

  II miejsce - Tomasz Bartoszuk,                  

  III miejsce - Alicja Maliszewska.

  Wyróżnienia: Antonina Polak, Wiktoria Rudlicka,  Tomasz Szwengiel,  Kacper Hawryluk Paweł Mickiewicz .

  Otrzymali w nagrodę atrakcyjne zestawy podręcznych apteczek. Wszystkim serdecznie gratulujemy! (Zdjęcia - Album fotograficzny)

                                                         Opiekunki szkolnego koła PCK: Patrycja Pasternak i Irena Dulanowska

 • 28.11.2014

  Z programowaniem na Ty

  W dniu 28 listopada na zajęciach komputerowych klasa Vb wraz z p. Magdaleną Gawałek-Jekiel zgłębiała tajniki programowania w programie Scratch.  Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzież podstaw programowania. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku.

  Uczniowie z zaangażowaniem wzięli się do pierwszego w swoim życiu programowania. W wyniku ich pracy powstały programy, które przedstawiały: np. tańczącego chłopca, motyla goniącego innego motyla, kotka w labiryncie czy kartkę świąteczną z tańczącą choinką.

  O to próbki dokonań młodych programistów:

  http://scratch.mit.edu/projects/36646316/

  http://scratch.mit.edu/projects/36646412/

  http://scratch.mit.edu/projects/35806748/

  http://scratch.mit.edu/projects/35798496/

  http://scratch.mit.edu/projects/35809124/

  W następnych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych prac uczniów, którzy niedługo zostaną Mistrzami Kodowania.

 • 26.11.2014

   Próbny sprawdzian

      26 listopada 117 uczniów naszej szkoły przystąpiło do próbnego sprawdzianu. Zadania z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego pozwolą sprawdzić poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej (zdjęcia - album 26.11.2014 Próbny sprawdzian).

 • 25.11.2014

  Mistrzostwa w Sudoku

  Dnia 24 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap III Międzyszkolnych Rozgrywek Sudoku. Do rozgrywek zgłosiło się 37 uczniów z klas III-VI. Uczniowie mieli do rozwiązania: klasy III-IV -  3 łamigłówki 4x4, 1 łamigłówkę 9x9, klasy V-VI -  3 łamigłówki 4x4, 1 łamigłówkę 9x9 i 1 łamigłówkę nieregularną 6x6.

  Bezbłędnie Sudoku i z najlepszymi czasami rozwiązali następujący uczniowie: w kategorii klas III-IV Alicja Klag z klasy IVs i Kinga Fąfara z klasy IVc, w kategorii klas V-VI Angelika Śliwa z klasy VIb i Nikodem Gaj z klasy Vs. I to oni będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 8 grudnia w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • 25.11.2014

       Szczypiorniacy wywalczyli srebrny medal

  Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła II miejsce w rywalizacji szkół podstawowych w Świdnicy w piłce ręcznej. W zawodach 24 listopada 2014r. wzięły udział 4 podstawówki ze Świdnicy: SP4, SP6, SP8 i SP Bliżej Dziecka.

  Nasi chłopcy spisali się na medal, a oto Oni: Markowski Artur 6s, Dutkowski Albert 6s, Frejnagel Marcin 6s, Kopycki Karol 6s, Jenke Sebastian 6s, Tomczak Bartosz 6s, Ciosek Jakub 6b, Rząsa Rafał 6b, Krawczyk Miłosz 5s, Stramek Kordian 5s, Zelek Aleksander 5s, Mirga Norbert 5c.

  NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM ZOSTAŁ:ARTUR MARKOWSKI 6S zdobył 16 bramek. GRATULUJEMY!!!! (Zdjęcia- Album fotograficzny)

  OPIEKUN: p. Agnieszka Koselska-Stramek

 • Konkurs

  "Problem z głowy"

       W ramach edukacji zdrowotnej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki pt. "Problem z głowy". Dzieci poznając bohatera bajki BubbleBoya dowiedziały się, jak rozpoznać objawy, w jaki sposób zapobiegać i jak można wyleczyć wszawicę. Na zakończenie programu dzieci wykonały prace plastyczne, które biorą udział w ogólnopolskim konkursie. Na stronie internetowej http://problem-z-glowy.pl/konkurs/#prace zostały zamieszczone prace: Sandry Trzcińskiej (kl. 1a), Amelki Klag (kl. 1b), Bianki Polak (kl. 1d) oraz Aleksandry Jaros (kl. 1e). Prace, które zdobędą największą ilość głosów zostaną nagrodzone, dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania!

strona: