Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy

Kontakt Wiadomości Dziennik LIBRUS Plan lekcji Kalendarz W szkole
 

Nawigacja

 • 28.05.2015

  Asy z trzeciej klasy

       28.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu „Asy z trzeciej klasy”, który tradycyjnie przygotowały panie: Bogumiła Gut i Małgorzata Kapłon.

  Celem konkursu było:

  • podsumowanie zdobytej wiedzy w edukacji wczesnoszkolnej i umiejętne jej zastosowanie w różnych sytuacjach,
  • wykazanie się umiejętnością logicznego myślenia przy rozwiązywaniu problemów,
  • wdrażanie do współpracy w grupie,
  • zachęcanie do „zdrowej” rywalizacji,
  • umiejętne korzystanie z różnych źródeł wiedzy,
  • doskonalenie umiejętności zaprezentowania się przed innymi uczestnikami  i komisja konkursu;

  Na konkurs zgłosiło się osiem dwuosobowych drużyn ze świdnickich i gminnych szkół.Każda drużyna musiała zmierzyć się z następującymi zadaniami:

  • testem wyboru,
  • pytaniami o wybranym stopniu trudności,
  • zadaniami otwartymi.

     Oczekiwanie na finał umilił występ uczniów klasy IVs, którzy zaprezentowali przedstawienie pt: „Pensja Pani Muchy” w oparciu o lekturę „ Akademia Pana Kleksa”. Aktorów przygotowała pani Aneta Pieczonka.

     Komisja konkursowa po podliczeniu punktów i dogrywce między trzema szkołami wyłoniła zwycięzców:

  I miejsce:    Martyna Poradzisz – SP nr 4

                      Dominik Bajrak – SP nr 4

  II miejsce:   Hanna Bera – SP nr 6

                      Krystian Tobiasz – SP nr 6

  III miejsce: Timoteo Lema – SP nr 1

                      Antoni Pieszczoch –SP nr 1

     Laureaci za swój trud, wiedzę i umiejętności zostali obdarowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, przyjazną atmosferę i zdrową rywalizację.

  M. Kapłon i B. Gut

 • 27.05.2015

   Czas wycieczek

       27 maja klasy IIIc i IIIs były na wycieczce w Wambierzycach i Nowej Rudzie. W Wambierzycach oglądaliśmy ruchomą szopkę i zwiedziliśmy Bazylikę. Zainteresował nas obraz Chrystusa, który wodził oczyma za zwiedzającymi. W Skansenie Urządzeń Gospodarstwa Domowego największym powodzeniem cieszył się traktor Ursus z 1964 roku oraz zwierzęta w mini zoo (strusie, daniele, jelenie, dziki, kozy, owce). Hitem programu było zwiedzanie kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie i przejazd podziemną kolejką. Na zakończenie pyszne kiełbaski z grila, wspólna zabawa i oczywiście zdjęcia i pamiątki. Wracaliśmy uśmiechnięci. (Zdjęcia - Album fotograficzny)

  A.Kopacka i R. Dobrzyńska

 • 25.05.2015

  Konkurs „Moja mama”

       25.05.2015r. w Wałbrzychu w PSPS i PSG nr 10 odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom IX Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego dla uczniów szkół podstawowych oraz specjalnych pt. "Moja mama"- zorganizowanego przez Panią Poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocką. Z naszej szkoły została wyróżniona praca plastyczna Karoliny Partycznej z klasy II B, za którą otrzymała nagrodę oraz dyplom.

  Opiekunowie: Jadwiga Kaźmierczak i Urszula Łożyńska

 • 22.05.2015

  Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego

       22.05.br. po raz dziesiąty odbył się w świdnickiej SP4 Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego kierowany do uczniów klas szóstych. Wzięli w nim udział przedstawiciele publicznych szkół podstawowych naszego miasta. Każdą szkołę reprezenowało dwoje uczniów.

           Konkurs składał się z dwu części, w pierwszej uczestnicy pisali pracę literacką na jeden z podanych tematów ; w części drugiej-  rozwiązywali zadania sprawdzające świadomość językową oraz umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury.

  Szkoła w ten sposób nawiązuje do najlepszej tradycji konkursowej – uczy szacunku do języka narodowego, daje uczniom możliwośc rozwijania zainteresowań oraz działań twórczych, satysfakcji z odniesionego sukcesu.

  W tym roku komisja konkursowa nagrodziła Julię Chruścik- uczenicę SP 8 oraz przyznała dwa wyróżnienia: Annie Matuszczak ze szkoły "Bliżej Dziecka" i Weronice Kowalskiej z SP 1 ze Świdnicy.

  Uczniom nagrodzonym gratulujemy, jednocześnie dziękujemy- wszystkim uczestnikom-za udział, zaś opiekunom- za przygotowanie swoich podopiecznych do tegorocznych wzmagań.

  Organizatorzy: Alina Lisowska-Pleszczuk, Agata Wachowiak, Magdalena Herman

 • GŁOSUJ NA LOKALIZACJĘ PLACU ZABAW - ŚWIDNICA , UL. MARCINKOWSKIEGO

  GŁOSUJ CODZIENNIE ► TUTAJ

   

 • 21.05.2015

  Finał Konkursu Matematycznego Pitagoras 2015

  W dniu 21 maja 2015r. odbył sie w naszej szkole finał Konkursu Matematycznego Pitagoras 2015. Jest to międzyszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas VI świdnickich szkół podstawowych.

  Szkoła, której uczeń wygrywa konkurs organizuje w następnym roku szkolnym kolejną edycję potyczek z matematyką. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności matematycznych, rozwijanie intuicji matematycznej oraz popularyzacja nowych i ciekawych zadań. W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 14 uczniów klas szóstych. Mieli oni do rozwiązania 8 zadań. Po godzinnych zmaganiach uczniów z zadaniami, komisja konkursowa, składajaca się z nauczycieli matematyki różnych szkół wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajął Bartosz Sierzputowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 i to ta szkoła będzie organizatorem konkursu w przyszłym roku szkolnym. Nad organizacją konkursu czuwały panie Magdalena Gawałek-Jekiel i Beata Kęska. (Zdjęcia - Album Fotograficzny)

 • 19.05.2015

  Zdrowa kanapka

  Dnia 19 maja 2015r. w naszej szkole po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję ZDROWA KANAPKA. Nasza ekipa (Witaminowe Błyskawice) i dziewczęta z klasy VIs i VIb przygotowały około 100 zdrowych kanapek dla wszystkich chętnych uczniów.

  Na długiej przerwie każdy zainteresowany mógł przyjść i kupić sobie kanapkę za symboliczną złotówkę, aby jego dzisiejsze śniadanie było bogate w witaminy. Zainteresowanie naszymi kanapkami przeszło wszelkie oczekiwania, dlatego obiecujemy, że akcję wkrótce powtórzymy. (Zdjęcia - Album Fotograficzny)

  Witaminowe Błyskawice

 • 13.05.2015

  Międzyszkolny Konkurs „Pan Hilary – to ja i ty”

  13 maja 2015 r. gościliśmy w Niepublicznej Szkole Podstawowej ŚSO "Bliżej Dziecka", gdzie odbył się finał trzeciej edycji akcji charytatywnej " Pan Hilary - to ja i ty".

  Spotkaliśmy się, by podsumować prowadzoną od kilku miesięcy akcję charytatywną oraz poznać laureatów konkursów międzyszkolnych. Z naszej szkoły wyróżnienia zdobyło troje uczniów: Tomasz Kaczmarczyk, Zuzanna Moas w konkursie recytatorskim i Wiktoria Olek  w konkursie plastycznym. Największe emocje towarzyszyły zabawom ruchowym, podczas których dzieci miały zawiązane oczy i korzystały z pomocy  przewodników, by lepiej zrozumieć trudności, jakie na co dzień muszą pokonywać  osoby niewidome. (zdjęcia - Album fotograficzny "Pan Hilary-to ja i ty")

  Iwona Jasiak, Jolanta Schienke

 • 12.05.2015

  Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce Czwórboju

  W dniu 12 maja 2015r. w ramach współzawodnictwa szkolnego odbyły się na stadionie Zawiszów w SP1 zawody w Czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział  sześć reprezentacji szkół świdnickich.

  Nasze dziewczęta w składzie: Justyna Wierzbicka VIs, Oliwia Strojek VId, Anna Kozioł VIb, Julia Ryfa VId, Agnieszka Franków VIs i Agata Raczkowska VIs wywalczyły I miejsce i tym samym nasza szkoła  uzyskała awans do strefy  wałbrzyskiej.

  Opiekun: Bożena Podgórska

 • Idea wolontariatu wśród uczniów klas I-III

  Już od najmłodszych klas kładziemy duży nacisk na wychowywanie uczniów w duchu odpowiedzialności i współpracy, niesienia pomocy potrzebującym.

  Świetnym sposobem na kształtowanie takich postaw jest wolontariat. Dlatego uczniowie z klas I-III pod kierunkiem swoich nauczycieli bardzo chętnie podejmują, na miarę swoich możliwości,  bezinteresowną aktywność na rzecz innych dzieci. W tym roku zorganizowaliśmy kiermasze, w ramach których zdobyte środki pieniężne przeznaczyliśmy na cele dobroczynne, wspierając w ten sposób podopiecznych świdnickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Bardzo cieszymy się, że wspólnie z innym świdnickimi szkołami mogliśmy pomóc dzieciom niewidomym w dofinansowaniu pobytu na obozie rehabilitacyjnym.

 • 8.05.2015

   II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym

  Dnia 6 maja 2015r. uczniowie naszejszkoły: Justyna Stochniel 6D, Julia Ryfa 6D, Marcin Kołodziejski 6A, pod opieką p. Ewy Skotarczak wzięli udział  w  II Powiatowym Konkursie Matematycznym.  Konkurs zorganizowało Gimnazjum Szarych Szeregów w Pszennie. Drużyna z „czwórki” zajęła zaszczytne II miejsce. W konkursie startowało  15 szkół z Powiatu Świdnickiego, tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów. Warto dodać, że indywidualnie III miejsce w tym konkursie zajęła Justyna Stochniel z klasy 6D. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Ewa Skotarczak

 • Informacja dla uczniów

  9 maja - sportowa sobota

     Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia sportowe, które odbywać się będą pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego w sobotę 9 maja od godziny 10:00 do 14:00.

  łącznik – tenis stołowy, piłka halowa, unihock 

  sala  gimnastyczna – zespołowe zajęcia  sportowe, palant, ringo  i  wiele  innych …

   

  Uczniowie mogą również zagrać ze swoimi rodzicami. Zapraszamy!

 • 06.05.2015
  06.05.2015

  Dzień patrona w naszej szkole

  Dnia 6 maja 2015r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji Święta Patrona. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 1-6. Klasa 5b w inscenizacji przygotowanej przez p. Martę Kłomnicką-Mierniczak i p. Małgorzatę Zalewską przybliżyła społeczności szkolnej sylwetkę wielkiego polskiego pisarza i patrioty - Henryka Sienkiewicza - patrona szkoły.

  Wywiad z pisarzem oraz prezentacja postaci z sienkiewiczowskich powieści przeplatane radosnymi utworami muzycznymi, a także grą na skrzypcach złożyły się na program artystyczny apelu. Piękne dekoracje, muzyka i gra młodych aktorów spodobały się publiczności, która z pewnością będzie wzruszać się jeszcze nie raz czytając utwory Henryka Sienkiewicza. Do zobaczenia, żegna się z Wami Staś Tarkowski, Nel, Zbyszko z Bogdańca, Janko, pan Wołodyjowski i  Zagłoba. (Zdjęcia - album fotograficzny Dzień patrona).

  Marta Kłomnicka-Mierniczak

 • 6.05.2015

  Mamy II miejsce w Czwórboju

  W dniu 5 maja 2015r. w ramach współzawodnictwa szkolnego odbyły się na stadionie Zawiszów w SP1 zawody w Czwórboju lekkoatletycznym chłopców. W rywalizacji wzięło udział  sześć reprezentacji szkół świdnickich. Nasza szkoła  uzyskała awans do strefy  wałbrzyskiej.

  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce    -  SP 6 /807pkt/

  II miejsce - SP4/778pkt/

  III miejsce    - SP 8/726pkt/

  IV miejsce    - SP1/675pkt/

  V miejsce      -  NSP Bliżej Dziecka/588pkt/

  VI miejsce – SP315/505pkt/

  Skład zespołu: Karol Kopycki, Marcin Frejnagel, Bartosz Tomczak, Jakub Siembab, Sebastian Sieradzki, Jakub Ciosek,  Kamil Ulanowski, Mateusz Fąfara.

  Opiekun Krzysztof Wąż.

 • OGŁOSZENIE

      W związku z dużą ilością wniosków o zapisanie dzieci do klas I na rok szkolny 2015/2016 dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Świdnicy informuje, że ulega wydłużeniu okres pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej do dnia 30 kwietnia 2015 r.

  W związku z powyższym zmienia się termin podania do ogólnej wiadomości wyników rekrutacji na dzień    -   07 maja 2015 r.

  Harmonogram rekrutacji po zmianie:

  L.p.

  Czynności rekrutacyjne

  Termin

  1

  Zapoznanie się przez osoby zainteresowane

   z dokumentacją niezbędną przy zapisaniu dziecka do szkoły i odroczeniu obowiązku szkolnego.

  20.01.2015r. – 30.01.2015r.

  2

  Składanie wymaganych dokumentów do kancelarii szkolnej – ZAPISY DZIECI DO SZKOŁY.

  02.02.2015 r.–15.04.2015r.

  3

  Posiedzenia komisji rekrutacyjnej.

  16.04.2015r. do 30.04.2015r.

  4

  Podanie wyników rekrutacji do ogólnej wiadomości.

  07. 05. 2015

  5

  Składanie wniosków o uzasadnienie lub odwołanie od decyzji o nieprzyjęciu dziecka do szkoły.

  11.05.2015r.- 15.05.2015r.

   

        Dyrektor szkoły

                   Ryszard Chołko

 • 5.05.2015

  Szkolny Konkurs Mitologiczny

  5 maja 2015r. w naszej szkole odbył się  Szkolny  Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Trzyosobowe drużyny, które reprezentowały swoje oddziały klasowe, rozwiązywały różne zadania o charakterze   indywidualnym i grupowym przygotowane przez polonistki: p. Magdalenę Herman oraz p. Agatę Wachowiak.  W prowadzeniu konkursu nauczycielkom pomagały dwie uczennice z klasy Vd: Natalia Grycko i Milena Matusiak. Zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą z mitologii greckiej oraz chęcią rywalizacji.

  Nagrodę zdobyła grupa Prometeuszów, którą reprezentowali uczniowie z klasy Vs: Michał Pietrzak, Oskar Cebula oraz Hubert Gutowski. Pierwsze wyróżnienie otrzymała grupa Minotaurów, którą reprezentowali uczniowie z klasy Vd: Wiktoria Staszak, Kajetan Zięba oraz Robert Zapart. Drugie wyróżnienie otrzymała grupa Olimpijczyków, w skład której wchodzili uczniowie z klasy Vb: Konrad Jaskuła, Adrian Skrzypnik i Kacper Stachurski.

  Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

  Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

  Magdalena Herman

 • 4.05.2015

  Wycieczka do nadleśnictwa

       Dnia 4.05.2015r. uczniowie klasy If odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Świdnica. Obejrzeli jaskinię nietoperzy i prezentację multimedialną o tych latających ssakach, a także o zwierzętach leśnych. Z zainteresowaniem słuchali prelekcji i oglądali naturalne eksponaty. Na koniec otrzymali drobne pamiątki i pełni wrażeń wrócili do szkoły. (Zdjęcia - Album fotograficzny)

  Małgorzata Kuś

 • 04.2015

  Nasz Patron

       Końcem kwietnia odbył się coroczny szkolny konkurs „Nasz Patron” dla uczniów klas III. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą życia i twórczości patrona szkoły - Henryka Sienkiewicza. Laureatami zostali:

  • I miejsce – Wojciech Bobowski IIIs
  • II miejsce – Aleksandra Jóźwik IIIc
  • III miejsce – Wiktoria Hawro IIIc i Klaudia Łaszcz IIIc

         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Organizatorzy: I. Subczyńska i J. A. Schienke

 • 04.2015

  Mamy Mistrzów Ortografii

       W ostatnim tygodniu  kwietnia w naszej szkole po raz kolejny  odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas młodszych.  Z trudnościami polskiej pisowni zmierzyli się najlepsi, którzy reprezentowali  klasy drugie oraz trzecie. Po wnikliwym sprawdzeniu prac organizatorzy wyłonili tegorocznych laureatów.

       W kategorii klas III  najwyższą lokatę zdobył  Jakub Nolbert z klasy IIIb, który już po raz drugi  odniósł zwycięstwo. Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy IIIs:  Aleksandra Ceglińska i Hanna Jędrzejewska. W gronie najlepszych znalazła się także uczennica IIIb – Wiktoria Korczak.

       W kategorii klas II  zwycięzcą został uczeń IIs Cyprian Drożyński. W gronie faworytów stanęła także Kamila Kamińska – uczennica IIc zajmując drugie miejsce, a na trzecim jest Karolina Partyczna z klasy IIb.

        Laureatom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu pisowni oraz popularyzowaniu kultury słowa…    

    Jolanta Anna Schienke, Bogumiła Gut, Regina Dobrzyńska, Anna Kopacka

 • 30.04.2015

  Majowe Święta

  Dnia 30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

  Program artystyczny przygotowała klasa Va pod kierunkiem wychowawczyni pani Izabelli Isańskiej. Uczniowie w formie wierszy, piosenek i prozy przedstawili krótki rys historyczny powstania świąt majowych: 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 maja – Święta Narodowego Trzeciego Maja (rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja) i 9 maja – 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

  Klasa Va przypomniała również, że każde państwo ma swoje godło, flagę i hymn – symbole narodowe i należy je wszystkie szanować.

  Program miał uświadomić dzieciom, że wszyscy powinniśmy być patriotami i pamiętać o historii swojego kraju i własnych korzeniach. (Zdjęcia - Album Fotograficzny)

  Izabella Isańska

strona: