Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy

Kontakt Wiadomości Plan lekcji Kalendarz Dziennik LIBRUS W szkole
 

Nawigacja

 •     Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 17 kwietnia (czwartek) do 22 kwietnia 2014r. (wtorek).

 • Informacja dla rodziców

  MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI

      Nasza szkoła uczestniczy w  programie MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI, którego głównym celem jest dbanie o własne otoczenie i czystość środowiska W ramach tego programu po raz kolejny ogłaszamy zbiórkę ELEKTROŚMIECI.

  Wszystkie elektrośmieci (zużyty, niepotrzebny i popsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: komputer, klawiatura, myszka, radio, kuchenka mikrofalowa, żelazko, telewizor, monitor, telefon, wiatrak, młynek do kawy, mikser, drukarka, fax, toster, suszarka do włosów, ekspres do kawy i wiele innych) można przynieść do szkoły i pozbyć się niepotrzebnych „śmieci”.

  Zbiórka odbywać się będzie  w dniach od 23 kwietnia do 23 maja 2014 r. w szatni szkolnej w godz. 8.00-15.00 w wyznaczonym boksie.

  Liczymy na zrozumienie i pomoc Państwa w tak ważnym dla  naszej szkoły przedsięwzięciu i z góry dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

 • Zapisy uczniów na rok szkolny 2014/2015

      Dyrektor szkoły informuje, że do 20 kwietnia 2014 roku trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.

  Wymagane dokumenty:
  1. wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły lub oddziału przedszkolnego (do pobrania ze strony internetowej lub w kancelarii szkolnej)
  2. kserokopia aktu urodzenia dziecka
  3. dowód osobisty do wglądu

  4. inne dokumenty wynikające z § 5 Regulaminu rekrutacji

   

  Do pobrania:

  oddział przedszkolny ►  wniosek_odd._przedszkolny_2014_2015.doc

  klasa pierwsza ► wniosek_kl_1_2014_2015.doc

  Regulamin rekrutacji ► TUTAJ

  Pozostałe informacje ► TUTAJ

 • Informacja dla rodziców

  ODROCZENIE OBOWIĄZKU SZKOLNEGO

      Odroczenie rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez dziecko może być orzeczone w przypadkach uzasadnionych ważnymi przyczynami, nie dłużej jednak niż o jeden rok.

  Decyzję w sprawie odroczenia obowiązku szkolnego podejmuje dyrektor szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, po zasięgnięciu opinii publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej i na wniosek rodziców (opiekunów prawnych) dziecka.

  W przypadku dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, zgodnie z art. 14 ust. 1a ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), obowiązek szkolny może być odroczony do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat.

  W celu odroczenia obowiązku szkolnego rodzice (opiekunowie prawni dziecka) zobowiązani są do złożenia w sekretariacie szkoły następujących dokumentów:

  1. wniosek o odroczenie rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego – do pobrania w kancelarii szkolnej lub ze strony internetowej szkoły   (ODROCZENIE_OBOWIAZKU_SZKOLNEGO.docx)
  2. opinia poradni psychologiczno – pedagogicznej w sprawie odroczenia rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego.
 • Informacja dotycząca rekrutacji dzieci – kandydatów zamieszkałych poza rejonem szkoły

        Dyrektor szkoły informuje, że posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej odbędzie się w dn. 23. 04. 2014 r.  o godz. 9:00 w siedzibie szkoły. Do w/w dnia, do kancelarii szkolnej, należy dostarczyć wypełnioną czytelnie KARTĘ  REKRUTACYJNĄ oraz wymienione w niej dokumenty i załączniki .

  Brak dokumentów może mieć negatywny wpływ na rekrutację, co może wpłynąć na niezapisanie Państwa dziecka do naszej szkoły.

        Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej:  www.sp4swidnica.pl  (Regulamin i dokumenty do pobrania).

   

  Do pobrania:

  1. ►Karta_Rekrutacyjna.doc

  2. ► Regulamin rekrutacji

 • 9. i 14.04.2014

  Spotkanie z przedszkolakami

       W dniu 9 kwietnia uczniów klasy I c odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zajęciach: szukały zwiastunów wiosny, układały z puzzli obrazek przedstawiający Panią Wiosnę, uczyły się piosenki wiosennej. Pierwszoklasiści pomagali gościom w pracy, a na koniec zajęć przygotowali dla nich małe prezenty.

        Grupa „Tropicieli” zrewanżowała się i zaprosiła uczniów I c do przedszkola. Dnia 14 kwietnia pierwszaki odwiedziły swoich nowych kolegów – obejrzały przygotowane przez nich przedstawienie, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podczas pożegnania wszyscy złożyli sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

        Miejmy nadzieję, że spotkamy się z większością przedszkolaków z grupy „0” już we wrześniu, gdy zostaną oni uczniami naszej szkoły! (Zdjęcia - Album fotograficzny)                                                                   

                                                        Wychowawca klasy I c  -  Bogumiła Gut

 • 11.04.2014

      Wycieczka do Muzeum Dawnego Kupiectwa

        11 kwietnia 2014 r. uczniowie kl. III s byli na wycieczce w Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie w towarzystwie przewodnika obejrzeli wszystkie eksponaty związane z historią naszego miasta i jego kupiecką przeszłością oraz podziwiali wystawę czasową przedstawiającą domki dla lalek pt. "Rzeczywistość w miniaturze”. Wystawa zachwyciła trzecioklasistów.

 • 10.04.2014

  Trzecioteścik

     W tym roku szkolnym 117 uczniów klas trzecich przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian ten jest podsumowaniem pierwszego etapu kształcenia. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. (zdjęcia - Album fotograficzny Trzecioteścik)

 • 7.04.2014

   

  Znamy baśnie Andersena
       Pod takim hasłem przeprowadzono 7 kwietnia szkolny konkurs. Do rozwiązywania zadań testu przystąpili wszyscy chętni uczniowie klas trzecich. Wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat znanych i lubianych baśni. W wyniku konkursu wytypowano dwuosobową drużynę, która będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu międzyszkolnym. Są to uczennice Martyna Schienke z kl. IIIb i Patrycja Ćwiertniaz kl. IIIc.
        Serdecznie gratulujemy!
 • 03-04.2014

  Szkolny Konkurs Ortograficzny w klasach II – III rozstrzygnięty!

       Przełom marca i kwietnia to czas konkursów ortograficznych organizowanych w naszej szkole w klasach młodszych. W tym roku reprezentanci klas drugich oraz trzecich zmagali się z trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi starając się prawidłowo zapisać tekst o tematyce wiosennej.

  Po dokładnym sprawdzeniu prac organizatorzy wyłonili zwycięzców:

  w kategorii klas II

  I miejsce –  Jakub Nolbert  (kl. IIb)       

  II miejsce –  Olaf Polański (kl. IIs)

  III miejsce – Mateusz Strzelbicki (kl. IIb)  i  Martyna Stefańska (kl. IIc)

  w kategorii klas III

  I miejsce – Tymoteusz Jaśków (kl. IIIs)  i  Amelia Michalik (kl. IIId)

  II miejsce – Martyna Pitek (kl. IIIa)  i  Roksana Braszka (kl. IIIb)

  III miejsce  - Weronika Jeske (kl. IIIb)

  Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania, a laureatom gratulujemy osiągniętych wyników!

  Organizatorzy: Bogumiła Gut, Jolanta Schienke, Regina Dobrzyńska, Anna Kopacka

  (zdjęcia - Album fotograficzny Konkurs ortograficzny)

 • 11.04.2014

  Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych

     W środę 9 kwietnia na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych.

  Przeprowadzono cztery biegi osobno dla dziewcząt i chłopców w klasach III-IV oraz V-VI. Młodsi biegacze do pokonania mieli ok. 800 metrów, ich starsi koledzy i koleżanki biegli 1000 m. Najlepsi uczestnicy przełajów otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

  Klasyfikacja indywidualna- wyniki naszych uczniów:

  Dziewczęta kl III-IV /miasto/

  I miejsce Alicja Klag /SP 4/

  II miejsce Dominika Szymul /SP 4/

  III miejsce Ewelina Kalicka /SP 4/

  Dziewczęta kl III-IV /powiat/

  I miejsce Alicja Klag /SP 4/

  II miejsce Dominika Szymul /SP 4/

  Chłopcy kl III-IV /miasto-powiat/ :

  III miejsce Kordian Stramek /SP 4/

  Dziewczęta kl V-VI /miasto/ :

  II miejsce Wiktoria Turek /SP 4/

  III miejsce Wiktoria Skowrońska /SP 4/

  Dziewczęta kl. V-VI /powiat/ :

  III miejsce Wiktoria Turek /SP 4/

 • 4.04.2014

  Dzieciaki Sadzeniaki

       4 kwietnia uczniowie klasy 1b i 2a wraz z wychowawcami J. A. Schienke i B. Janiczek  brały udział w programie " Dzieciaki  - Sadzeniaki" przygotowanym przez Leroy Merlin w Świdnicy. Dzieci obejrzały film przyrodniczy, dzięki któremu zapoznały się z ciekawymi okazami roślin z całego świata. Następnie , korzystając z instrukcji organizatora lekcji, samodzielnie zasadziły sadzonkę aksamitki. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Wielką radość sprawiły dzieciom upominki, dyplomy i własnoręcznie posadzone kwiatki, które zabrały do domu.
       Praktyczna lekcja przyrody uwrażliwiła dzieci na piękno otaczającego świata i ukazała konieczność dbania o rośliny.Z radością czekamy na kolejną lekcje! Zdjęcia - Album fotograficzny

 • Z kalendarza roku szkolnego

  Konsultacje dla rodziców

      Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 9 i 10 kwietnia 2014 roku od godz. 16:00 do 17:00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas 0-VI wg harmonogramu:
  09.04.2014 - środa - klasy IV-V

  10.04.2014 - czwartek  klasy 0-III

  Klasy III - 10 kwietnia (czwartek) o godz. 16:00 na łączniku odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas III z dyrektorem szkoły.

  oddział

  wychowawca

  sala

  0A

  Małgorzata Kapłon

  10

  0B

  Elżbieta Dzięgielewska

  23

  0C

  Ilona Kozakow

  10

  0D

  Krystyna Polonis

  23

  1A

  Małgorzata Rabiega

  24

  1B

  Jolanta Schienke

  25

  1C

  Bogumiła Gut

  25

  1S

  Iwona Jasiak

  26

  2A

  Beata Janiczek

  43

  2B

  Alina Ryll

  44

  2C

  Regina Dobrzyńska

  45

  2S

  Anna Kopacka

  45

  3A

  Jadwiga Potoniec

  15

  3B

  Anna Klag

  42

  3C

  Irena Dulanowska

  42

  3D

  Iwona Subczyńska

  15

  3S

  Małgorzata Kuś

  44

  4A

  Izabella Isańska

  35

  4B

  Marta Kłomnicka-Mierniczak

  72

  4C

  Magdalena Gawałek-Jekiel

  34

  4D

  Małgorzata Zalewska

  56

  4S

  Bożena Makowska

  39

  5A

  Elżbieta Klimkowska

  69

  5B

  Katarzyna Podkowiak

  70

  5C

  Ewa Marcinkowska

  61

  5D

  Anna Fitrzyk

  52

  5S

  Agnieszka Koselska-Stramek

  B

  6A

  Ewa Skotarczak

  73

  6B

  Beata Kęska

  A

  6C

  Alina Lisowska-Pleszczuk

  59

  6S

  Mirosław Kwak

  60

 • 01.04.2014

  Sprawdzian w kl. VI

  1 kwietnia 2014 roku uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu. (zdjęcia - Album fotograficzny Sprawdzian kl. VI)

 • 01.04.2014

  Wiosna w świetlicy

  (zdjęcia - Album fotograficzny Wiosna)

 • Informacja dla rodziców

  Stypendia dla uczniów

      Dyrektor szkoły informuje, że stypendia dla uczniów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe za I semestr roku szkolnego 2013/2014 wypłacane będą w pokoju nr 5 w dniach 03-09.04.2014r. w godzinach:

  03 kwietnia -  od 13:00 do 15:00,

  04 kwietnia - od 11:00 do 15:00,

  od 07 do 09 kwietnia - od 11:00 do 15:00.

  Do odbioru stypendium uprawniony jest rodzic lub opiekun prawny dziecka.

 • 2.04.2014

  Wycieczka po Świdnicy

       Dnia 2.04.2014 r. my uczniowie Koła Historycznego wraz z panią Danutą Figiel byliśmy na rynku, aby poznać historię zabytków naszego miasta. Byliśmy także na wieży ratuszowej podziwiać panoramę miasta. Przesyłamy naszą „fotkę”.

 • 26.03.2014

  Debata

      „Bezpieczeństwo w szkole” - pod takim tytułem w dniu 26.03.2014 roku odbyła się szkolna  debata. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście - przedstawiciele Rady Rodziców, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Straży Miejskiej, Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych a także rzecznik praw uczniów.  

  Debata została poprzedzona licznymi działaniami jak lekcje wychowawcze, zajęcia warsztatowe z pedagogiem i psychologiem, spotkania i prelekcje z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz licznymi konkursami, związanymi z tematyką przemocy, agresji i konfliktami rówieśniczymi.

   Spotkanie rozpoczęło się ogłoszeniem wyników konkursu plastyczno-literackiego pt. "Bezpieczna szkoła - to dobra szkoła”, w której I miejsce  w kategorii plakat zajęła Dominika Szymul z klasy IVc, a wyróżnienie przyznane zostało uczniom klasy IVs - Oskarowi Cebuli, Aleksandrowi Zelek i Michałowi Pietrzakowi. W kategorii praca literacka I miejsce zajęła Karolina Gutowska z klasy VIa, wyróżnienie otrzymała Anna Weiland z klasy IVa. Wśród klas I-III wyróżnienie otrzymała Kamila Kamińska uczennica klasy Ic i Martyna Kuśnierz z klasy IIa.

  Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną wyników ankiety „Poczucie bezpieczeństwa w szkole”,  która  została przeprowadzona wśród uczniów i rodziców naszej szkoły.

  Celem debaty było uświadomienie  jak negatywnym skutkiem może być zmowa milczenia, brak szybkiej reakcji zarówno ze strony dorosłych jak i dzieci oraz poczucie anonimowości sprawcy-agresora czy brak spójnych zasad wzajemnej komunikacji.

  Wszyscy obecni byli zgodni co do tego iż „Dobra szkoła to bezpieczna szkoła” a za wzajemne relacje i atmosferę odpowiada cała społeczność szkolna.

  (zdjęcia Album fotograficzny 26.03.2014 Debata)

 • Informacja dla rodziców

  Świdnicka Karta Dużej Rodziny

  Informacja o karcie ► KARTA_cz._I.doc

  Lista ofert dla posiadaczy karty ► KARTA_cz._II.doc

 • Z kalendarza roku szkolnego

  1 kwietnia - sprawdzian dla kl. VI

      Dyrektor szkoły informuje, że wtorek 1 kwietnia 2014r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę uczniom.

strona: