Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy

Kontakt Wiadomości Dziennik LIBRUS Plan lekcji Kalendarz W szkole
 

Nawigacja

 • Z kalendarza roku szkolnego

  Zebrania rodziców

      Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 22 października 2014 roku odbędą się zebrania rodziców uczniów klas 0-VI wg harmonogramu:
  godz.
  16:15 klasy 0-III (bez kl. 2a)
  godz.
  17:15 klasy IV-VI (bez kl. 4b)

  oddział

  wychowawca

  sala

  0A

  Ilona Kozakow

  10

  0B

  Joanna Florian

  20

  1A

  Anna Klag

  43

  1B

  Małgorzata Kapłon

  23

  1C

  Iwona Subczyńska

  15

  1D

  Irena Dulanowska

  24

  1E

  Jadwiga Potoniec

  42

  1F

  Małgorzata Kuś

  A

  1G

  Elżbieta Dzięgielewska

  B

  2A

  Małgorzata Rabiega

  zebranie odwołane

  59

  2B

  Jolanta Schienke

  60

  2C

  Bogumiła Gut

  25

  2S

  Iwona Jasiak

  26

  3A

  Beata Janiczek

  44

  3B

  Alina Ryll

  61

  3C

  Regina Dobrzyńska

  52

  3S

  Anna Kopacka

  45

  4A

  Beata Kęska

  A

  4B

  Magdalena Herman

  zebranie odwołane

  60

  4C

  Ewa Skotarczak

  73

  4D

  Agnieszka Zdanowska

  72

  4S

  Krzysztof Wąż

  71

  5A

  Izabella Isańska

  35

  5B

  Marta Kłomnicka-Mierniczak

  59

  5C

  Magdalena Gawałek-Jekiel

  34

  5D

  Małgorzata Zalewska

  56

  5S

  Bożena Makowska

  39

  6A

  Elżbieta Klimkowska

  42

  6B

  Katarzyna Podkowiak

  70

  6C

  Ewa Marcinkowska

  61

  6D

  Danuta Figiel

  B

  6S

  Agnieszka Koselska-Stramek

  41

 • Komunikat

  Moje miasto bez elektrośmieci

   Drodzy Rodzice!

       Nasza szkoła uczestniczy w programie "Moje miasto bez elektrośmieci".

       W ramach tego programu, którego głównym celem jest dbanie o własne otoczenie i czystość środowiska ogłaszamy zbiórkę ELEKTROŚMIECI. Wszystkie elektrośmieci (zużyty, niepotrzebny i popsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: komputery, klawiatura, myszka, radio, kuchenka mikrofalowa, żelazko, telewizor, monitor, telefon, wiatrak, młynek do kawy, mikser, drukarka, fax, toster, suszarka do włosów, ekspres do kawy i wiele innych) można przynieść do szkoły i pozbyć się niepotrzebnych "śmieci".

      Zbiórka odbywać sie będzie w dniach od 29 września do 31 października 2014 roku w szatni szkolnej w godzinach 8:00 - 15:00, w wyznaczonym boksie.

 • 16.10.2014

  Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

  Dnia 16 października w naszej szkole odbył się I etap- eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

  Komisja konkursowa wysłuchała recytacji dwudziestu wierszy przygotowanych przez uczniów klas IV, V i VI. Spośród wszystkich uczestników jury wybrało Martynę Schienke z klasy IV b, Grzegorza Olatowskiego z klasy V d i Annę Kozioł z klasy VI a. To właśnie ci uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, który odbędzie się 30 X 2014r.

   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • 14.10.2014

  Święto Edukacji Narodowej

  We wtorek 14 października odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej.

  Część oficjalną przygotował i poprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. Beaty Kęskiej oraz p. Jarosława Kozioła. Następnie dyrektor szkoły Ryszard Chołko podziękował swoim współpracownikom za codzienny trud i pogratulował nauczycielom odniesionych sukcesów.

  Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V c pod opieką wychowawcy p. Magdaleny Gawałek-Jekiel, której udało się namówić do wspólnej zabawy Panie: Alinę Lisowską-Pleszczuk, Bożenę Podgórską, Beatę Janiczek i Irenę Dulanowską.  Uczniowie razem z nauczycielami  zamiast symbolicznego kwiatka ofiarowali wszystkim chwilę relaksu i dobrej zabawy.  Całość  umilił  występ chóru szkolnego  pod opieką p. Małgorzaty Zalewskiej, który swoimi piosenkami  wyśpiewał  podziękowania i życzenia wszystkim pedagogom. Trud i starania uczniów zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami. (Zdjęcia- Album fotograficzny)

 • 14.10.2014

  Jestem uczniem

       14 października do społeczności szkolnej przyjęto 169 pierwszoklasistów. Podczas "Pasowania na ucznia" dzieci wykazały postawę patriotyczną śpiewając hymn narodowy i szkolny. Zaprezentowały też własne klasowe piosenki. W uroczystej atmosferze złożyły ślubowanie, otrzymały pamiątkowy dyplom oraz niespodziankę - "rożki obfitości".  (Zdjęcia - Album fotograficzny)

 • Nasza szkoła przystąpiła do II edycji projektu Mistrzowie  Kodowania

  W programie bierze udział ponad 600 szkół, 1200 nauczycieli, niemal 50 000 uczniów.  Scratch  to intuicyjny język programowania, pozwalający uczniom tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty. To jedno z łatwiejszych narzędzi programistycznych, opracowane w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

  Programowanie uczy dzieci świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole. Dzięki programowaniu młody człowiek uczy się rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Dzięki nowej technologii, potrafi sam realizować własne projekty. 

  Program został objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych: http://www.men.gov.pl/index.php/1251-dzis-koduja-jutro-beda-zmieniac-swiat-ruszyla-rekrutacja-do-ii-edycji-programu-mistrzowie-kodowania

   

 • Podziękowanie

  Drodzy Rodzice!

  Serdecznie dziękuję za wpłaty na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dokonane podczas zebrań z rodzicami. Zebrane pieniądze umożliwią zorganizowanie przyjazdu dzieci z Domu Dziecka z Jedliny Zdrój na szkolną Wigilię, zakup paczek mikołajkowych do Przedszkola Integracyjnego „Słoneczko”, przygotowanie poczęstunku dla dzieci z przedszkola oraz domu dziecka, a także doraźną pomoc uczniom naszej szkoły.

             opiekun TPD Ewa Skotarczak

 • Z kalendarza roku szkolnego

  14 października 2014r.

      Dyrektor szkoły informuje, że wtorek 14 października 2014r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę uczniom. O godz. 8:00 (I zmiana) oraz 9:00 (II zmiana)  odbędą się Pasowania Uczniów Klas Pierwszych, natomiast o 10:30 akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

   

 • Informacja dla uczniów

  11 października - sportowa sobota

     Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia sportowe, które odbywać się będą pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego w sobotę 11 października od godziny  10:00 do 14:00.

  łącznik – tenis stołowy, piłka halowa, unihock 

  sala  gimnastyczna – zespołowe zajęcia  sportowe, palant, ringo  i  wiele  innych …

   

  Uczniowie mogą również zagrać ze swoimi rodzicami. Zapraszamy!

 • 9.10.2014

  Wizyta w Parku Nauki i Techniki

       Dnia 9 października dzieci z klasy IIb i IIc odwiedziły ExploraPark w Wałbrzychu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczyciela – animatora, który objaśnił pojęcia realizowanego tematu i przygotował grupę do aktywnego udziału w odbiorze treści wystawy.                                                             Dzieci w atmosferze  nauki i zabawy aktywnie spędziły czas korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Czas pobytu w tak ciekawym obiekcie minął bardzo szybko, ale większość zadeklarowała, że jeszcze nie raz odwiedzi to miejsce!        

       Zdjęcia z pobytu w Wałbrzychu niech będą zachętą dla innych uczniów do udziału w proponowanej przez ExploraPark interaktywnej zabawie.  (Zdjęcia - Album fotograficzny)                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 • Zebranie przedstawicieli klasowych Rad Rodziców

      Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 9 października 2014 roku (czwartek) o godzinie 17:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się zebranie przedstawicieli klasowych Rad Rodziców. Zebraniu przewodniczy przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Wieland.

 • 3.10.2014

  Czwórka wygrała

         W dniu 3 października 2014 roku w Żarowie odbyły się Finałowe Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych.

  Nasi sportowcy spisali się świetnie, gdyż po ambitnej walce, sztafeta dziewcząt w składzie: Agnieszka Franków, Urszula Zątek, Wiktoria Lulko, Anna Kozioł, Dominika Szymul, Sandra Matyszczyk, Hanna Drozd, Alicja Klag, Justyna Wierzbicka, Domimika Sokołowska, Maja Golińska - zajęła I miejsce.

  Sztafeta chłopców w składzie: Karol Kopycki, Sebastian Jenke, Mateusz Kapoj, Jakub Ciosek, Kordian Stramek, Alan Ratyński, Mateusz Fąfara, Sebastian Sieradzki, Paweł Brajczewski, Marcin Frejnagel- zajęła II miejsce.
  Obie sztafety awansowały do finału powiatowego.
  Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów! (Zdjęcia- Album fotograficzny)
  Opiekunami sztafet byli: Agnieszka Koselska-Stramek i Mirosław Kwak

 • 01.10.2014

  SU informuje

  W tym roku szkolnym zebrania SU odbywać się będą w każdy wtorek, po trzeciej lekcji (na długiej przerwie) w sali A. Opiekunami SU są: p.Beata Kęska i p.Jarosław Kozioł.

  W każdy ostatni czwartek miesiąca SU zaprasza na dyskoteki szkolne (od godz. 16:30 do 19:00). Najbliższa na Hallowen odbędzie się 23 października.  Najciekawsze przebranie zostanie nagrodzone.

  Przypominamy uczniom, że  przez cały rok trwa konkurs na najbardziej aktywną klasę. Na koniec roku szkolnego klasy, które zdobędą najwięcej punktów otrzymają nagrody (I miejsce – 200 zł, II miejsce – 150 zł, III miejsce – 100 zł), które można wykorzystać na wyjście na lody, dołożyć do klasowej wycieczki, itp.

  Do 10 października (wtorek)  uczniowie proszeni są o wykonanie gazetki z okazji ,,Dnia Nauczyciela”. Dzień 24 października, to kolorowy pomarańczowy piątek. 

  Przypominamy! Po feriach odbędzie się loteria fantowa. Już teraz można składać zadbane rzeczy do pani Bożeny Makowskiej.

  Przez cały rok będziemy zbierać: elektrośmieci, baterie, nakrętki, butelki, makulaturę.

 • Harmonogram wynajęć basenu

  w roku szkolnym 2014/2015 ► TUTAJ

 • Informacja dla rodziców klas III

  "Umiem pływać"

         Dyrektor szkoły informuje o możliwości skorzystania przez uczniów  klas trzecich z programu „Umiem pływać”. Program kierowany jest do dzieci, które nie posiadają dostatecznych umiejętności pływackich. 

  Ilość miejsc jest ograniczona (15 miejsc).

  Deklaracje do odbioru w kancelarii szkoły w dniu 3 września 2014 r.  w godzinach 9:00-15:30. Wypełnione deklaracje należy złożyć w kancelarii  do dnia 05.09.2014r. do godz. 14.00. Po tym terminie deklaracje nie będą przyjmowane.  W przypadku dużej ilości zgłoszeń, kwalifikacja do programu odbędzie się w drodze losowania.

 • Informacja dla rodziców uczniów klas I-III

  Zapisy uczniów klas I-III do świetlicy

  Dyrektor szkoły informuje, że od 26 sierpnia do 5 września 2014 roku w świetlicy szkolnej wydawane będą karty do zapisu dzieci kl. I-III do świetlicy. Wypełnione i opieczętowane karty należy składać do 10 września 2014 roku (termin ostateczny) w świetlicy szkolnej. (dodatkowe informacje ►TUTAJ)

 • Informacja dla uczniów i rodziców

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

          Dyrektor szkoły informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 roku według harmonogramu:

  klasy I
  9:50 – zbiórka uczniów w sali lekcyjnej

  kl. 1a – sala 43, kl. 1b – sala 23, kl. 1c – sala 15, kl. 1d – sala 24, 

  kl. 1e – sala 25, kl. 1f – sala 26, kl. 1g – sala 44

  10:00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej
  10:15 – spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

  klasy II, III i oddziały przedszkolne
  9:00 - spotkanie z dyrektorem szkoły na boisku szkolnym
  9:10 – spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

  kl. 0a – sala 10, kl. 0b – sala 42,

  kl. 2a – sala 43, kl. 2b – sala 23, kl. 2c – sala 15, kl. 2s – sala 24,  

  kl. 3a – sala 25, kl. 3b – sala 26, kl. 3c – sala 44,  kl. 3s – sala 45

  klasy IV, V, VI
  9:30 - spotkanie z dyrektorem szkoły na boisku szkolnym
  9:40 – spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

  kl. 4a – sala A, kl. 4b – sala 60, kl. 4c – sala 73, kl. 4d – sala 72, kl. 4s – sala 71,   

  kl. 5a – sala 35, kl. 5b – sala B, kl. 5c – sala 34, kl. 5d – sala 56, kl. 5s – sala 39,

  kl. 6a – sala 42, kl. 6b – sala 70, kl. 6c – sala 61, kl. 6d – sala 52, kl. 6s – sala 59

  W razie niepogody spotkania z dyrektorem odbędą się w sali gimnastycznej

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 podreczniki_2014_2015.pdf

  Podręcznik do matematyki "Matematyka wokół nas" dla klas VI rok wydania 2010 lub 2014

 • Informacja dla rodziców uczniów klas 0-I

  Rok szkolny 2014/2015 - wykaz wychowawców, wyprawki

  Wychowawcy klas I i oddziałów przedszkolnych:

  0 a - Ilona Kozakow

  0 b - Joanna Florian

  1 a – Anna Klag

  1 b – Małgorzata Kapłon

  1 c – Iwona Subczyńska

  1 d – Irena Dulanowska

  1 e –Jadwiga Potoniec

  1 f – Małgorzata Kuś

  1 g - Elżbieta Dzięgielewska


   

  Wyprawka plastyczna dla oddziału przedszkolnego:
  - farby plakatowe
  - plastelina
  - szary papier
  - klej szkolny - 3 sztuki
  - nożyczki metalowe zaokrąglone
  - pastele suche
  - kredki świecowe Bambino
  - kredki ołówkowe
  - temperówka
  - kolorowa kreda
  - ołówek
  - mazaki
  - malowanka
  - blok rysunkowy kolorowy
  - blok techniczny kolorowy
  - teczka na gumkę
  Podpisaną wyprawkę należy przynieść w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.


   

  Wyprawka dla klas pierwszych:

  Wyposażenie szufladki w klasie:

  • farby plakatowe

  • pędzle różnej grubości

  • plastelina

  • blok rysunkowy kolorowy

  • blok techniczny kolorowy

  • wycinanka mała i duża

  • 2 bibuły w dowolnym kolorze

  • kredki świecowe Bambino

  • teczka na gumkę

    

   Podpisaną wyprawkę należy dostarczyć w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.

  Wyposażenie piórnika:

  • klej szkolny

  • nożyczki metalowe zaokrąglone

  • kredki ołówkowe

  • 2 ołówki

  • temperówka

  • linijka

  • pióro

strona: