• ŚWIETLICOWA AKCJA PT. „PODARUJ UŚMIECH NA ŚWIĘTA” 😊🐣🌸

• Kochani! Dziękujemy wszystkim chętnym o dobrym sercu, za uczestnictwo w świetlicowej akcji "Podaruj uśmiech na święta”. Wszystkie podarowane przez Was kartki zostały przekazane seniorom w Domu Seniora MARCONI w Świdnicy.

Uśmiech, wzruszenie, to najpiękniejszy wyraz ich podziękowania dla Was wszystkich.

Nauczyciele świetlicy

• Różnorodne spojrzenie na ekologię

• Dziś uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w Szkolnym Turnieju Ekologicznym. Wszyscy udowodnili swoją wiedzą i umiejętnościami, że troska o naszą planetę nie jest im obca. Miło nam ogłosić, że

I miejsce zajęła klasa 4d,

II miejsce 5b,

III miejsce 5c.

Gratulujemy 🌺💧🏔️🏆🦋🐝🌸🏵️🌳🐌🐛 Wydarzenie odbyło się w ramach projektu #IOM.

• Finał Dolnego Śląska w tenisie stołowym

• W dniach 22 i 25 marca w Brzegu Dolnym odbyły się finały dolnośląskie dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Aby dostać się do nich, nasza drużyna w składzie Dawid Drozd 4a i Tomasz Antoniuk 5c pokonali reprezentacje z Polkowic, Sulęcina i Wrocławia.

W fazie finałowej chłopcy nieznacznie ulegli ekipom z Bogatyni i Głogowa, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Natomiast reprezentacja klas 7-8 w składzie Wojciech Drozd 8a, Timofii Sharapov 8c i Jakub Pielas 8a zajęła ostatecznie IV miejsce, przegrywając w finale po zaciętych pojedynkach
            z drużynami z Wrocławia, Brzeziej Łąki i Gierałtowca.

• Wizyta przedszkolaków

• Uczniów klas trzecich odwiedziły dzieci z przedszkola nr 15. Były wspólne zajęcia i zabawy. Trzecioklasiści bardzo odpowiedzialnie zajęli się młodszymi kolegami i koleżankami. Oprowadzili po budynku szkolnym, opowiadając, gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne, sportowe, gdzie można miło spędzić czas np.na ciekawej lekturze, wesołej zabawie, jakie zainteresowania można u nas rozwijać, gdzie uzyskać pomoc medyczną. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

• Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Kartka Wielkanocna”

• 25.03.2024 rozstrzygnięty został Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Kartka Wielkanocna”, w którym brali udział uczniowie klas I-III.

Nagrody otrzymali:

kl. 1 - Julia Sroka, Agata Idzikowska, Laura Dyrcz, Agata Krzos

kl. 2 - Dawid Rydz, Agata Dyrda, Julia Nowicka

kl. 3 - Igor Kuczyński, Julia Kluz, Gabrysia Noga

Serdecznie dziękujemy dzieciom za zaangażowanie oraz chęć uczestnictwa w Akcji Świetlicowej pt. „Podaruj uśmiech na święta”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych kartek i życzymy kolejnych sukcesów! Z wielką radością zapraszamy do podziwiania wykonanych prac, zaprezentowanych w holu szkoły.

Nauczyciele świetlicy

• Kodowanie na dywanie

• Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach programowania z wykorzystaniem mat do kodowania. Zadaniem dzieci było ułożenie kubeczków oraz kolorowych karteczek wg podanego kodu, a następnie odszyfrowanie  przysłowia o marcu. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i z ciekawością odkrywali kolejne wiosenne zadania.

• Święta tuż, tuż!

• 26 marca w klasie 3a odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.

Na pięknie nakrytym stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, barszcz biały, baranek, chleb, kiełbasa. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Oby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej. 🐣🐤🐥🐣🐤🐥

• Lekcja w parku

• Dzisiaj uczniowie z klas 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do pobliskiego parku. W towarzystwie pani Moniki z Nadleśnictwa w Świdnicy przemierzali parkowe ścieżki, poznając otaczającą przyrodę.

Była to bardzo interesująca lekcja.