• Ekologiczny pokaz mody

• 23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole ,,Ekologiczny pokaz mody”. Uczniowie klas I -III zaprezentowali kreacje, które zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m. in.: makulatury, butelek plastikowych, nakrętek, folii, reklamówek. Dzieci udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic!

• Konkurs "Pułapki współczesnego odżywiania"

• W piątek 19 kwietnia w Centrum Wspierania Inicjatyw odbył się międzyszkolny konkurs "Pułapki współczesnego odżywiania". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4b: Aleksandra Kwiatkowska, Natalia Maceluch i Tomasz Bób.  Wykazując się wiedzą zdobyli prawie maksymalną liczbę punktów oraz cenne nagrody. GRATULUJEMY!!!

• IV Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny

• 23 kwietnia odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny. Celem konkursu było popularyzowanie nienagannej wymowy i dykcji, wzbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą, a także zachęcanie uczniów do nauki poprawnej wymowy poprzez zabawę. Z konkursowymi zadaniami zmierzyli się uczniowie świdnickich szkół.

Komisja konkursowa po podliczeniu punktów wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce- Nela Zdońska - SP nr 2,

II miejsce- Malwina Miry- SP nr 4,

III miejsce- Jan Szczekała- SP nr 1.

Uczniom oraz nauczycielom logopedom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz rywalizację w przyjaznej atmosferze.

• Dzień Ziemi

• Uczciliśmy Dzień Ziemi i w dniu Jej święta ułożyliśmy napis z uczniów oraz nauczycieli i pań dyrektor. Zanim powstał, było wiele zabawy, a efekt możecie ocenić sami.

Dzisiejsza akcja Samorządu Uczniowskiego pokazała, że jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie czyhają na Ziemię i promujemy postawy proekologiczne. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, dzięki któremu mogły powstać dwa słowa: DZIEŃ ZIEMI i oczywiście kula ziemska między nimi.

• Akademia Dźwięku i Ciszy

• Dzisiaj uczniowie kl. 1a, 2a, 2c i 3a mogli kolejny raz uczestniczyć w spotkaniu z Panem Zbyszkiem z Akademii Dźwięku i Ciszy, który wprowadził nas w świat instrumentów strunowych. Dla dzieci frajdą była możliwość gry na różnych instrumentach z tej grupy. Dziękujemy bardzo 🎷🎺🎸🪕🎻🥁😁

• Odkrywcy wiedzy w 3b

• Antoś i Fabian przygotowali dla swoich kolegów z klasy 3b lekcję o właściwościach kleju. Wszystkim bardzo podobały się zaprezentowane ciekawostki i doświadczenia.

• Dzień Ziemi

• W Dzień Ziemi klasa 7a zadbała o czystość naszej planety na szkolnym podwórku.  Dzięki zaangażowaniu każdego z uczniów   teren naszej szkoły jest wolny od śmieci.

Nasi uczniowie bardzo dobrze rozumieją, jak dbać o Ziemię i znają zasady segregowania odpadów. Dziękujemy za udział w akcji i prosimy wszystkich o wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników, bo nawet małe odpady to duży problem.

• Wycieczka do Muzeum Dawnego Kupiectwa

• W piątek uczniowie klas 2a i 2b odwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie przenieśli się na chwilę w dawne czasy. Mogli podziwiać wspaniałe eksponaty świadczące o kupieckiej przeszłości i świetności naszego miasta. Od świetnego przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią Świdnicy.