• Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

• 16 kwietnia w naszej szkole przeprowadzony został I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „JUST SING”.  W konkursie, uroczyście otwartym przez Panią Dyrektor Beatę Laskowską, wzięło udział 17 uczestników z siedmiu świdnickich szkół. Wysoki poziom wykonawczy utworów konkursowych oceniała komisja w składzie: przewodnicząca p. Mirosława Druzd - muzyk z Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, członek komisji: Anna Korzekwa, nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

Wyniki konkursu:

• kategoria soliści:

I miejsce: Kalina Zięcina SP nr 6,

II miejsce: Lena Chryszczanowicz SP nr 4,

III miejsce: Anna Matvieieva SP nr 105 oraz Mikołaj Mosór SSP,

WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Kwiatkowska SP nr 4 oraz Julia Janowska SP nr 1,

• kategoria zespoły:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4,

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 105,

III miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa,

WYRÓŻNIENIE: Szkoła Podstawowa nr 6.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

• Konkurs na plakat "Słynni matematycy"

• Miło nam poinformować, że w konkursie na plakat "Słynni matematycy" nauczyciele matematyki przyznali następujące miejsca:

I miejsce Bartosz Siwek 7s

II miejsce Michał Kwiatkowski 7c

III miejsce Maksymilian Krupka 7s

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie. Wasze prace są bardzo ciekawe.

• Warsztaty bębniarskie

• Dzisiaj klasy 1c, 2a, 2c i 3a uczestniczyły w warsztatach bębniarskich. Prowadził je Pan Łukasz Dembiński utalentowany muzyk i perkusjonista. To było wyjątkowe spotkanie, które pozwoliło odkrywać tajemnice muzyki i rytmu.  Dziękujemy!

• Gratulujemy!

• Dwójka naszych uczniów zmagała się z pytaniami przygotowanymi w ramach ostatniego etapu X Powiatowego  Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego dla Ósmoklasistów zorganizowanego przez I LO w Świdnicy.  Z przyjemnością informujemy, że Volodymyr Bezpalko z klasy 8b uzyskał tytuł finalisty, natomiast Taisa Kuchynskaya z klasy 8c otrzymała wyróżnienie.

• Lekcja historii

• Uczniowie klas 7a i 7c wzięli dziś udział w trudnej lekcji historii. Odbyła się ona w Muzeum Gross-Rosen. W czasie zajęć młodzież poznała historię obozów oraz dowiedziała się o tragicznych wydarzeniach z nimi związanymi. Uczniowie wysłuchali także wykładu wygłoszonego w związku z kolejną rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

• Żywa lekcja przyrody

• Dzisiaj klasa 3a wybrała się na wycieczkę do pobliskiego parku. Spacer ścieżkami dostarczył uczniom wiele radości i był okazją do prowadzenia ciekawych obserwacji przyrodniczych.

Dziękujemy pani Monice Drozdowskiej za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych.

• Poznajemy język migowy

• Uczniowie klas trzecich na zajęciach kreatywnych poznają Polski Język Migowy (PJM). Wykorzystują znaki ideograficzne do piosenek, wierszy, haseł. A dzięki znakom daktylograficznym języka migowego utrwalają poszczególne litery, liczebniki poznane na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej.

Nauka PJM przynosi uczniom wiele radości, satysfakcji oraz wzmacnia w nich poczucie własnej wartości🤲🤝👏

• Zdrowe odżywianie

• Zdrowe odżywianie jest ważne, a zdrowe śniadanie najważniejsze 💪😄Dziś 4c przygotowała sobie odżywcze i wartościowe śniadanko. Było pysznie i kolorowo 😋😀🥑🍅🧈🥙🥗🫑🍇