• Podium w konkursie

• Dnia 4 grudnia 2023 r. w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy odbył się II etap konkursu Wiedza o Rzemiośle. Zakwalifikowali się do niego:

Kacper Jek

Oliwia Nowak

Damian Zarzycki

To wyjątkowe wydarzenie miało na celu wyłonienie trzech najlepszych uczniów ze zgłoszonych do konkursu szkół podstawowych, którzy w pierwszym etapie wykazali się największą wiedzą o zawodach rzemieślniczych.

Nasz uczeń Kacper Jek z klasy 8b zajął 3 miejsce. Jego wiedza, zaangażowanie i umiejętności zasługują na najwyższe wyróżnienie.

Celem konkursu było nie tylko uhonorowanie najzdolniejszych uczestników, ale także promowanie wiedzy o różnych zawodach rzemieślniczych oraz zachęcanie młodzieży do wyboru ścieżki edukacyjnej w branżowej w szkole zawodowej.

Dla laureatów konkursu wręczone zostały atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. To odpowiednio nagrody rzeczowe o wartości 2000, 1500 i 1000 zł. Dla pozostałych uczestników konkursu, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu, wręczone zostały nagrody pocieszenia o łącznej wartości 5000 zł.

Dziękujemy organizatorom za tak cenne nagrody.

• Mikołajki w szkole

• Już od samego rana w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, było słychać świąteczne piosenki i dzwoneczki sań. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały uroczego gościa. Święty Mikołaj zjawił się niespodziewanie z workiem pełnym słodkości.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

• Bądź Jomo! Klikaj z głową!

• Media społecznościowe zmuszają nas do polubienia, oceny, komentarzy. Dla niektórych kilkanaście minut bez sprawdzenia, co dzieje się w social mediach to wieczność. To zjawisko ma swoją nazwę – FOMO (z ang. Fear Of Missing Out).

Mimo ogromu zalet, socjal media mają też wady: oczernianie znajomych, publikowanie wulgarnych, ośmieszających treści i fotografii, kradzieże danych…

Chcemy zmotywować Was do bycia JOMO (z ang. Joy Of Missing Out), które stawia na świadome wyłączenie się z sieci. Może warto czasem pograć w planszówkę albo wyjść na spacer bez telefonu, spędzić czas z bliskimi ... Spróbujcie! Satysfakcja płynąca z tego doświadczenia to właśnie JOMO.

Korzystajmy z serwisów społecznościowych rozsądnie(#cyberrepetytorium), cieszmy się ich zaletami, ale nie zapominajmy o ostrożności)!

Bądźmy #bezpieczni w sieci!

• Spotkanie z Mikołajem

• Uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na spotkanie ze św. Mikołajem do magicznego i baśniowego Zamku Książ. Niezwykłe komnaty, cudowna świąteczna dekoracja, a do tego fascynujące opowieści i słodkie upominki sprawiły, że to był wyjątkowy dzień.

• Bezpieczeństwo w sieci

• Uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem szkolnym. Pani Ola rozmawiała z dziećmi o niebezpiecznych sytuacjach, które mogą spotkać trzecioklasistów podczas korzystania z Internetu.

• W poszukiwaniu Mikołaja

• Choć do mikołajek jeszcze 2 dni, już dziś 4. grudnia klasy 1c i 2c szukały Świętego Mikołaja w komnatach Zamku Książ. Świąteczna atmosfera i przepiękne dekoracje sprawiły, że czuliśmy się jak w bajce. To był wspaniale spędzony czas!

• Niezapomniana noc w naszych szkolnych murach!

• 1-2 grudnia uczniowie klas 5c, 6c oraz chór szkolny, w ramach prezentu mikołajkowego, zaproszeni zostali przez wychowawczynie klas oraz opiekunkę chóru na nocowanie w szkole. Główni bohaterowie - nasi wspaniali uczniowie, z pewnością całe życie miło wspominać będą noc pełną wrażeń i niespodzianek.

• Podróż do Doliny Muminków

• W piątek 1 grudnia dzieci z klas trzecich wyruszyły w podróż do Doliny Muminków. Tego dnia w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania a jego uczestnicy czytali wybrane przez siebie fragmenty książki Opowiadania z Doliny Muminków.

Zwycięzcą konkursu została Magdalena Fąfara z klasy 3A,

II miejsce zajęła Zuzanna Łęcka z klasy 3C,

a III Zosia Janiszewska z klasy 3C i Michał Tarnowski z klasy 3A.

• Brawa dla Kajetana!

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Kajetan Dzień vel Rakoczy z klasy 3a zdobył brązowy medal w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!