• Wizyta u nietoperzy

• 🦇🦇🦇W tym tygodniu uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do Jaskini Nietoperzy przy Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. Była to wyjątkowa lekcja przyrody, podczas której dzieci poznały wiele ciekawostek na temat latających ssaków.

• Rowerowa Stolica Polski

• 🚲🚲🚲 A czy Ty już kręcisz kilometry dla Czwórki?

👉 Przypominamy wszystkim, którzy byli aktywni rowerowo w tamtym roku, ale też tym, którzy jeszcze nie spróbowali, że 21 marca wystartował oficjalny trening w wydarzeniu Rowerowa Stolica Polski.

👉Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu, bo rower jest idealny zarówno na krótkie przejażdżki, jak i dłuższe wycieczki.

👉Przypominamy, jak dołączyć do wyzwania i kręcić kilometry dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

🚲 Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.

🚲 Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.

🚲 Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.

🚲 W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem

z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

• Wycieczka klasy 7b

•    28 marca uczniowie klasy 7b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.

Młodzież zwiedziła wystawę interaktywną, zapoznała się z kolekcją skał i minerałów, zajrzała do wnętrza wulkanu, obejrzała film o erupcji wulkanu oraz model gejzeru, który w równych odstępach czasu wystrzeliwał wodę.

Na platformie symulacyjnej uczniowie doświadczyli trzęsienia ziemi, a także zapoznali się z najważniejszymi atrakcjami geoturystycznymi Pogórza Kaczawskiego. Następnie udali się do laboratorium, gdzie wykonali szereg doświadczeń, których tematem przewodnim był ogień. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, żywo reagowała na niespodziewane efekty doświadczeń i symulacji.

• Teatr

•      28 marca uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b i 3b wzięli udział w teatrze on-line organizowanym przez TVP. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl "Czerwony Kapturek". Niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany, opowiadający o bardzo poważnych sprawach.

• Uczymy się rozpoznawać emocje

•      Pani pedagog przeprowadziła w klasie 2b warsztaty edukacyjno-terapeutyczne. W czasie tych zajęć nasi uczniowie dowiedzieli się, dlaczego różne emocje są dobre i pożyteczne. Dzieci rozwijały zdolności lepszego rozumienia siebie i innych oraz uczyły się, jak radzić sobie ze smutkiem i złością. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, bo warto uczyć się świadomego zarządzania emocjami.

• Akademia Dźwięku i Ciszy

•      Uczniowie klas 1a,1c i 2a uczestniczyli dzisiaj w kolejnych muzycznych zajęciach. Pan Zbyszek tym razem zapoznał dzieci z instrumentami, które zostały wykonane z surowców wtórnych.  Uczniowie bawili się fantastycznie. Można było zauważyć ich wielką wrażliwość na muzykę. 🪕🎶

• Spotkania z książką

•      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach rozbudzających pasje czytelnicze oraz zainteresowanie książką. Pani Ania, która pracuje w naszej szkolnej bibliotece, przeczytała drugoklasistom wesołe bajki oraz przygotowała dla dzieci ciekawe zadania. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia!!!

• Witamy Pierwszy Dzień Wiosny!

•      21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Wszyscy z radością uczestniczyli w BARWNYM KOROWODZIE, na którym prezentowali kolorowe stroje i dekoracje.

• Konkurs Wielkanocny

•      21 marca 2023 r. rozstrzygnięty został Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Kartka wielkanocna”. Wpłynęło 61 pięknych, oryginalnych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Wszystkie otrzymane prace zostały nagrodzone.

Zadaniem konkursu było kultywowanie tradycji, zwyczajów wielkanocnych.

Jury przyznało nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Polina Vitkovska – kl. I C

II miejsce – Lena Litwa – kl. I B

III miejsce – Liliana Lusa – kl. III B

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

- Agata Dyrda z I A

- Zofia Jakacka z I A

- Agata Biedroń z I C

- Igor Przybyłko z I C

- Kornelia Seweryn z I C

- Lena Woroch z I B

- Julian Matuszek z II A

- Igor Lisiewicz z II B

- Albert Ratyński z II C

- Nadia Lusa z III B

- Łucja Moas z III C

- Hania Styrna z III D

Wszystkim uczniom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie oraz trud włożony w wykonane prace i kreatywne podejście do tematu.

Przypominamy, że wszystkie kartki zostaną przekazane pacjentom świdnickiego szpitala w ramach świetlicowej akcji „Podaruj uśmiech na święta”.

Organizatorzy: Urszula Łożyńska, Karolina Chojecka, Luiza Manikowska, Viola Wcisło, Monika Gabryelska.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

•      W tym roku oprócz powitania wiosny, uczniowie klasy 2b aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Mama Ksawerego i Igora przygotowała dla całej klasy kolorowe skarpetki. Dzieci nosiły je przez cały dzień jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa. Wyjątkowo jest budzić świadomość, empatię i zrozumienie dla drugiego człowieka, bo to pozwala nam otwierać się na świat!