• Apel z okazji Święta Niepodległości

•      10.11.22 uczciliśmy ważne dla nas święto. Przedstawienie teatralne zaprezentowane przez Kółko teatralne, przy współpracy Chóru, klasy 4b i 6b mówiło o tym, jak cenna jest historia Polski i WOLNOŚĆ, jako stan nam dany. Dbajmy o Nią i nie zapominajmy o tym, jaką rolę powinna pełnić w życiu każdego człowieka.

• Narodowe Święto Niepodległości w klasach młodszych

•      W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie klas młodszych zapoznali się z historią naszego państwa, symbolami narodowymi oraz znaczeniem symboliki tego święta. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

• Hymn dla Niepodległej

•      Godzina 11.11 wybiła! Tradycyjnie, jak co roku, o tej porze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy zaśpiewali w swoich klasach 4 zwrotki hymnu państwowego. Okazją było oczywiście jutrzejsze Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

• Niepodległość na świetlicy

•      Z okazji Dnia Niepodległości dzieci ze świetlicy uczciły święto, robiąc flagi, kotyliony, godła oraz zaznaczając odświętny charakter tego dnia swoimi strojami.

• 11 minut poezji

•    Miejska Biblioteka Publiczna, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości zaprosiła nas na flashmob "11 minut poezji". Wraz z innymi uczniami, przedszkolakami i czytelnikami biblioteki, Iga, Michalina, Wiktoria, Nadia, Ola i Marharyta z klasy 6c przeczytały wiersze Czesława Janczarskiego "Co to jest Polska?" i Wisławy Szymborskiej "Gawęda o miłości ziemi ojczystej ".

• Matma na trampach

•    Matematyka na trampolinach? To możliwe! Klasy 6a i 6b wzięły udział w lekcji MATMA NA TRAMPACH we Wrocławiu. Geometryczne figury nie były obce naszym uczniom:) Po lekcji w nagrodę wspaniale bawili się na trampolinach:) I trzeba dodać, że potrafią świetnie skakać!

• Zbiórka kasztanów zakończona

•    Nasza szkoła zakończyła udział w akcji charytatywnej ,,Kasztanki dla Lenki". Uczniowie wszystkich klas zbierali i przynosili do szkoły kasztany. Środki uzyskane ze sprzedaży darów jesiennych przeznaczone zostaną na rehabilitację Lenki.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i wszystkim, którzy z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia akcji charytatywnej. Jeszcze raz okazało się, że razem możemy więcej

Koordynatorzy: p. Anna Garula oraz p. Marta Fąfara - mama uczennicy kl. 2a.

• Projekt ,,Las i jego mieszkańcy"

• Uczniowie klasy 2a zrealizowali w tym tygodniu projekt przyrodniczy „Las i jego mieszkańcy”.

W ramach zaplanowanych zajęć dzieci:

-prowadziły obserwacje mieszkańców lasu,

-zbierały informacje i ciekawostki dotyczące najczęściej występujących w naszych lasach ptaków, zwierząt i roślin,

-poznały zasady właściwego korzystania z lasu oraz prawidłowe formy spędzania wolnego czasu na łonie natury na podstawie opowiadań i bajek edukacyjnych,

-wykonały plakat "Las".

Poprzez wspólne działania dzieci poznały wiele nowych pojęć związanych z lasem, pracą leśniczego, rozwinęły swoje umiejętności plastyczne i techniczne podczas malowania i wykonywania albumu, uczyły się korzystania z różnych źródeł informacji. Niewątpliwą zaletą pracy metodą projektu jest możliwość współpracy w grupie, a także pracy z rodzicami, co pozwoliło dzieciom na wspólne przeżywanie radości z wykonywanych działań.

• Lekcje muzealne w klasach 7 i 8

•      Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w lekcji historii, której temat brzmiał: "Więźniowie obozu Gross-Rosen i ich historia". Zajęcia we wszystkich klasach przeprowadził pracownik muzeum. Dla młodzieży była to możliwość poszerzenia wiedzy na temat czasów wojny i okupacji.