• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 30 września nasza szkoła po raz kolejny obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

• Biblioteka poleca!

• Tym razem coś dla starszych uczniów!

W książce Justyny Sucheckiej - "Young power" przeczytacie historię nastolatków, którzy wcielili swoje pomysły w życie, a stali się znani dzięki talentowi, wiedzy i konsekwencji. Młodzież, która nie marnuje czasu, zwycięża konkursy na pomysły biznesowe, udziela się charytatywnie lub pędzi po szczeblach kariery sportowej i muzycznej. W tej książce przeczytacie 30 historii młodych ludzi, którzy biorą sprawy w swoje ręce i realizują swoją pasję krok po kroku.

A druga książka?

Znacie człowieka. Jej autor to Randall Munroe, były pracownik NASA, legenda internetu , twórca komiksów. Znajdziecie tu odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania, czyli coś dla węszących, dociekliwych, chcących poznać więcej niż reguły, tabelki i przydawkę. A wszystko to ilustrowane komiksami i uszczypliwym humorem

• Wizyta pierwszaków w szkolnej bibliotece

• W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się, jak wypożyczać książki i o nie dbać. Spotkania odbyły się w przyjaznej atmosferze. Większość dzieci opuściła bibliotekę z pierwszymi samodzielnie wypożyczonymi książkami.

• Spotkanie z psychologiem i pedagogiem

• W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych spotkali się z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Panie przez rozmowę i zabawę przedstawiły swoją pracę i rolę, jaką pełnią w szkole. Były też konkursy i upominki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a pierwszaki były bardzo grzeczne.

• Rowerowa Stolica Polski

• 3. miejsce w Świdnicy dla Szkoły Podstawowej nr 4 w rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy kręcili kilometry dla Czwórki!

• Myśl dnia

• W co drugi poniedziałek zapraszamy do biblioteki po myśl dnia, którą można zabrać ze sobą, rwąc w odpowiednim miejscu. Wskazane wyciągnięcie wniosków i konsekwencja w działaniu, bo jak mawiał Arystoteles - nasze szczęście zależy od nas samych.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Uczestniczyli w ciekawych i różnorodnych zajęciach. Dzieci odkrywały swoje talenty oraz rozbudzały wyobraźnię. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

• Dzień Marzyciela

• Jak wskazuje kalendarz świąt nietypowych 8 września obchodzimy Dzień Marzyciela. Do świętowania tego dnia dołączyła się również klasa 2a. Podczas zajęć dzieci rysowały i opowiadały o swoich marzeniach, wspominały również te, które już kiedyś zostały zrealizowane. Był również czas na wspólne tańce i zabawy. Życzymy wszystkim spełnienia wszystkich marzeń

• Zebrania z rodzicami

• Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów klas I-VIII na zebrania z wychowawcami, które odbędą się 14 września 2022 roku o godzinie 17.00.

1a – sala 2 Bartek, 1b – sala 3 Bartek, 1c – sala 4 Bartek

2a - sala 1 Bartek, 2b - sala 26, 2c - sala 10,

3a - sala 23, 3b - sala 25, 3c - sala 15, 3d - sala 24

4a - sala 61, 4b - sala 56, 4c - sala 48A

5a – sala 63, 5b - sala 48B, 5c - 44, 5s - sala 42

6a – sala 73, 6b - sala 43, 6c – 24A, 6s - sala 45

7a - sala 59, 7b - sala 60, 7s - sala 41

8a - sala 72, 8b - sala 52, 8c - sala 70, 8d - sala 16, 8s - sala 71

• Zdobądź Talenciaka dla Czwórki!

• Talenciaki otrzymujemy podczas dokonywania codziennych zakupów w Lidlu za min. 50 zł (koniecznie w koszyku musi się znaleźć przynajmniej jedno warzywo lub owoc). Akcja trwa od 5 września do 18 grudnia 2022 roku i w tym czasie każdy może przekazać swój TALENCIAK (specjalny kupon) na rzecz naszej szkoły, aktywując go na stronie www.lidl.pl/Szkoły