• Życzenia od klasy I b z okazji Dnia Mamy

     • Wszystkim Mamom z okazji Ich święta wręczamy te barwne bukiety wiosennych kwiatów i życzymy tylko szczęśliwych chwil, uśmiechu na twarzy,  dużo zdrowia i miłości!

      Franio, Jula, Wiktor, Joachim, Ania, Miłosz, Janek, Tomek, Adaś, Szymon, Maja, Marcel, Michelle, Zuzia, Dominik, Marcelinka, Dominik, Kacper, Ernest, Łukasz, Hubert i Jaś

     • Gotowanie na ekranie

     •  

      W ramach lekcji techniki online, klasy piąte naszej szkoły w sposób praktyczny zdobywają wiedzę na temat zdrowej żywności. Podczas lekcji przygotowują tortillę pełną witamin, kanapki oraz surówki. 

      Pamiętajmy, że o zdrowiu człowieka w największym stopniu decyduje to, jakie pokarmy spożywa. Dzięki bogatemu jadłospisowi organizm prawidłowo funkcjonuje i się rozwija.

      Życzymy smacznego i dużo, dużo zdrowia.

      Małgorzata Zalewska

     • Prezent dla Czwórki od świdnickich harcerzy

     • Dzisiaj nasza szkoła otrzymała z rąk harcmistrza Andrzeja Góralskiego 200 maseczek ochronnych z 10 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej Mrówkojady. Harcerze uszyli maseczki przy wsparciu rodzin i przyjaciół.

      Serdecznie dziękujemy za ten wysiłek i pracę na rzecz poprawy wspólnego bezpieczeństwa!

     • Drodzy Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego!

     • Jeśli znudziły się już Wam i dzieciom klasyczne gry, i szukacie czegoś nowego na deszczowe dni- postawcie na gry kooperacyjne!

      Gry planszowe, jakie większość z nas zna- jak "Chińczyk", "Monopoly" czy szachy- polegają na tym, że każdy z graczy dąży do indywidualnego zwycięstwa, każdy gra na swój sukces i przeciwko rywalom. Ale są też gry, w których gracze tworzą drużynę i grają wspólnie. To tzw. gry kooperacyjne. Chodzi w nich o to, by wspólnie- naradzając się, współpracując, razem opracowując strategię i kolejne ruchy, osiągnąć określony cel. Te gry są wspaniałą rozrywką międzypokoleniową. Drużyna graczy może składać się z dorosłych, nastolatków i dzieci, i wszyscy będą się dobrze bawić! Każdy będzie wartościowym członkiem zespołu- niezależnie od wieku. Owe gry uczą współpracy, dyskutowania, znajdowania rozwiązań wspólnie z innymi. Nie trzeba być doskonałym by odnieść sukces- gracze uzupełniają się tworząc zespół. Są "emocjonalnie bezpieczne" bo nie ma w nich przegranych i wygranych, nie ma lepszych i gorszych. Podczas gry nie musimy dawać dzieciom forów, za to możemy Im dawać przestrzeń do wykazania się, słuchać Ich głosu i brać pod uwagę Ich zdanie. Gry kooperacyjne mogą nas dorosłych uczyć, jak traktować dzieci poważnie. Dają nam okazję, abyśmy szczerze i na serio wyrazili nasze uznanie dla dzieci, bo to, co młodsi gracze wnoszą do zespołowych działań może być równie cenne, jak potencjał graczy dorosłych.

      Życzymy wszystkim, którzy sięgną po gry kooperacyjne, by wspólne granie sprawiało frajdę, zaś szczególnie planszówki były dla wszystkich uczestników  światem wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. Światem, w którym dobrze bawią się wszyscy!

     • Dojrzałość szkolna - czyli, co każdy Rodzic wiedzieć powinien, zanim Jego dziecko stanie się uczniem

     • Drodzy Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego! Przez to określenie rozumie się gotowość do podjęcia przez dziecko zadań i obowiązków jakie stawia przed Nim szkoła. Czyli osiągnięcie przez dzieci takiego poziomu rozwoju fizycznego, społecznego, umysłowego i przede wszystkim emocjonalnego, który czyni Je wrażliwymi i podatnymi na systematyczne nauczanie i wychowanie szkoły podstawowej. Jest to gotowość dziecka do podjęcia nowych zadań, jak i zdolność przystosowania się do nieznanego środowiska oraz ogólnie zmienionej sytuacji życiowej. Osiągnięcie przez dziecko dojrzałości szkolnej jest efektem procesu, który przebiega w środowisku rodzinnym i przedszkolnym. W przygotowaniu znaczącą rolę mają rodzice. Zachęcamy więc do:

      - dbałości o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka,

      - stymulacji (poprzez zabawę) ważnych sfer rozwojowych,

      - wzmacniania i pozytywnego nastawiania do szkoły,

      - mobilizowania do samodzielności,

      - chwalenia za osiągnięcia.

      Państwa wsparcie i pozytywne nastawienie będą drzwiami, przez które Wasze Pociechy wejdą do budynku pierwszej klasy. Życzymy powodzenia!

     • Do Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego

     • Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. Wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecko myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej, aby pokazać Mu, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawa. Nie bez powodu jest nazywana królowa nauk. Jej znajomość stanowi podstawę rozwoju. Rozumienie jej jest wielką sprawnością, zaś stosowanie wielkim dokonaniem prowadzącym do rozwoju w każdej dziedzinie naszego życia.

      Głównym celem przyswajania wiadomości matematycznych dziecka jest rozwijanie Jego aktywnej postawy intelektualnej wobec sytuacji niejasnych, problemowych, rozwoju wyobraźni, języka, w oparciu o gry i zabawy matematyczne.

      Prof. E.Gruszczyk-Kolczyńska (specjalista i autorytet w dziedzinie nauczania matematyki dzieci w wieku przedszkolnym)wyjaśnia, że fundamentem osiągania sukcesu w zakresie edukacji matematycznej dziecka stanowią Jego własne doświadczenia. To one są bazą do tworzenia nowych pojęć i umiejętności. Tak więc przedszkole i dom maja strategiczne znaczenie w przygotowaniu dziecka do osiągnięcia sukcesu dziecka w szkole. Aby nauka i przyswajanie pojęć matematycznych nie było nudne, zachęcamy Was Rodzice do wspólnej zabawy z dzieckiem.

      Propozycje linków:

      https://www.gry-matematyczne.pl/przedszkolaki  

      https://domowyprzedszkolak.pl  

      https://szaloneliczby.pl/przedszkole