• Lekcja biblioteczna w 4a

• Czy tylko bohaterowie gier komputerowych mają moce?

Co daje nam siłę i nadzieję?

Jakie wartości cenimy sobie najbardziej?

Na te pytania odpowiadali uczniowie klasy 4a podczas lekcji bibliotecznej, aktywnie uczestnicząc w dyskusji i zdecydowanie opowiadając się za rodziną, przyjaźnią, pasją, miłością i poczuciem bezpieczeństwa.

• Rozwijamy zainteresowania

• Uczniowie z klas drugich i trzecich rozwijają swe zainteresowania i uzdolnienia, pracując z zestawami klocków  Education BricQ Motion Essential. Na zajęciach dodatkowych tworzą projekty wg podanych instrukcji, przez coLEGO poznają podstawowe prawa fizyki w akcji, eksperymentują z siłami, ruchem i dynamiką. Podczas wspólnej zabawy z klockami dzieci rozwijają swą kreatywność, krytyczne myślenie, wzmacniają pewność siebie oraz umiejętność współpracy.

• O glutach, piankach i tworzywach sztucznych

• 9 lutego uczniowie klas 2a, 2c i 3a wzięli udział w ciekawych warsztatach chemicznych, podczas których samodzielnie wykonywali doświadczenia oraz szkolili się w sztuce obserwacji i wyciągania wniosków. Były wystrzały, wybuchy i mnóstwo uciechy. A wszystko to można obejrzeć na zdjęciach.

• Aktywni Błękitni, czyli o tym, że SP4 jest przyjazna wodzie 💧💧💧

• Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Stop suszy". Uczyliśmy się  o tym, jak dbać o wodę oraz jakie nawyki i postawy w naszym codziennym życiu zapobiegną suszy. Nie zabrakło wodnych kalamburów, quizów a także gier i zabaw. Czas zajęć "upłynął" szybko i w świetnej atmosferze.

• Tłusty czwartek w klasie 3b

• Tato Antosia przygotował dla uczniów z klasy III b słodką niespodziankę. Dzieci zostały poczęstowane pysznymi pączkami, które wszystkim bardzo smakowały!!

• Lekcja biblioteczna

• Jesteśmy świeżo po przygodzie z dinozaurami w Parku Jurajskim SP4, po którym oprowadzała nas pani Ania z biblioteki. Całe szczęście obyło się bez przepychanek i podgryzania kończyn, dlatego dzielnie wytrwaliśmy 45 minut, zapamiętując każdy szczegół z życia tych fascynujących kręgowców.

Klasa II b - tyranozaury honoris causa

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, którego celem jest propagowanie odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo i unikanie potencjalnych zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

• Ptasi przyjaciele

• Zimowa pora to czas dbania o naszych podopiecznych przyjaciół. Uczniowie z klasy pierwszej w ramach edukacji przyrodniczej w świetlicy przypomnieli sobie, w jaki sposób dbać o dzikie ptaki zimą. Podczas zajęć plastycznych "Mali artyści" wykonali ilustracje różnych gatunków ptaków.

• Walentynkowo w bibliotece

• W bibliotece już walentynkowo, a zatem zapraszamy na randkę w ciemno z książką, dzięki której można miło spędzić czas w domowym zaciszu 🥰