• Wiosna zawitała do SP4

• Wiosna zawitała do Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Na korytarzach zrobiło się bardzo kolorowo. Samorząd Uczniowski zorganizował dziś wyjątkowy pokaz mody. Na szkolnym wybiegu do dźwięków Czterech Pór Roku Vivaldiego zaprezentowały się klasowe Panie Wiosny. Każda z nich wyjątkowo ubrana. Jury miało więc niełatwe zadanie. Zwycięzcą okazała się klasa 8b, na II miejscu uplasowała się klasa 5c, a równorzędne trzecie miejsce przypadło klasom 6b i 7c. Gratulujemy wszystkim klasom pomysłowości i dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie wiosennych strojów.

• Witaj Wiosno!

• Uczniowie klas I-III powitali wiosnę, przemierzając wokół szkoły w kolorowym korowodzie. W strojach dominowały wiosenne barwy, zwłaszcza zieleń. Dzieci tańczyły, śpiewały, grały na instrumentach i radowały się nadejściem nowej pory roku.

• Zajęcia świetlicowe

• Wiosnę w klasach pierwszych witamy warsztatami zorganizowanymi z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 🌸🐣 Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, przy tym bardzo dobrze się bawiły. Wykonały piękne stroiki wiosenno  - wielkanocne, przy okazji ćwiczyły motorykę małą.

• Dzień Kolorowej Skarpetki w klasie 3b

• 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie klasy 3 b na znak solidarności z rodzinami i osobami z Zespołem Dawna założyli dwie niepasujące do siebie skarpetki, które są  symbolem  empatii i tolerancji dla różnorodności. Takie drobne gesty mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów.

• Wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt. „Świdnickie dzieci przeganiają próchnicę"

• Z ogromną radością informujemy, iż uczennice z klasy:

1C: Karolina Levczenko, Natalia Szypulska, Aleksandra Wojewodzic, Maja Krajewska, Wiktoria Dyjak, Agata Krzos,

2B: Lena Woroch, Iza Szewc, Mila Oleśkiewicz,

2C: Agata Biedroń, Julia Nowicka, Ola Szypulska, Emilia Kucharska, pod opieką nauczycieli świetlicy: pani Urszuli Łożyńskiej oraz pani Luizy Manikowskiej otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt. „Świdnickie dzieci przeganiają próchnicę", zorganizowanym przez Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Prace można obejrzeć na zewnętrznej wystawie umieszczonej na świdnickim rynku.

Gratulujemy!

• Co powiedzielibyście na powrót Babci Rabusia?

• Tak, na scenę wchodzi Edna, kuzynka babci, której wygląd może wzbudzić troskę, ale...hmm...nic mylnego😉

Jedna z najbardziej lubianych serii autorstwa Davida Walliamsa wkroczyła właśnie na nasze salony.

Ponadto rozrywkę gwarantują i alternatywę dla smartfonów stanowią: Banda wełniaków, przygody EMI i rezydentek Olimpu, Kroniki Smokologii, seria oWampirku, Najfutbolniejsi, Minecraft, książki z historią w tle i wieeeele innych w tym z udziałem zwierząt, które tak kochacie😊

• Uważność kluczem do szczęśliwego życia

• W poniedziałek rozpoczęliśmy wyjątkowy tydzień – Tydzień Uważności w naszej szkole. Tym samym dołączyliśmy do Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności organizowanego na terenie całej Polski przez Fundację Uważność.

W projekcie biorą udział uczniowie klas: 2a, 2c, 3a, 3b, 3c.

Zapraszamy do wspólnej zabawy 😊

• XVII Dolnośląski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

• Miło nam poinformować, że w piątek 15 marca na XVII Dolnośląskim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej nasz zespół szkolny zdobył Nagrodę główną - I miejsce.  Równorzędną Nagrodę - I miejsce w kategorii solo zdobył nasz uczeń Ksawery Jaszczak. Gratulujemy uczniom i opiekunce Pani Małgorzacie Zalewskiej 🎼🏆🎼🏆🎼🏆🎼

• Było pysznie 😀

• W ramach zajęć kulinarnych uczniowie klasy 3a przygotowali wafelkowy przekładaniec. To słodka przekąska, obok której nie sposób przejść obojętnie!