• Klasa II b na wycieczce w ZUS

          • 21 października 2019 r. uczniowie klasy II b realizując program z cyklu „Poznajemy pracę swoich rodziców" udali się na wycieczkę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy. Po przybyciu zwiedzili gabinet kierownika, pokoje pracowników, archiwum oraz inne pomieszczenia. Każdy mógł wcielić się w rolę dorosłego interesanta zakładu, pobrać bilet, wrzucić dokument do zusomatu.  Na zakończenie wycieczki czekała na nas bardzo miła niespodzianka-słodki poczęstunek.  
            Serdecznie dziękujemy pracownikom ZUS-u za miłe przyjęcie i możliwość zwiedzenia placówki. Szczególne podziękowania kierujemy do mamy Klaudii- pani Sylwii Chudy za zorganizowanie spotkania.

            Anna Wilczyńska

          • „Moje hobby, moja pasja”

          • 17 października 2019 roku klasa II b uczestniczyła  w spotkaniu z doradcą zawodowym panią Justyną Adamską-Litwińską. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich zainteresowaniach, ulubionym sposobie spędzania wolnego czasu. Prezentowali medale, dyplomy oraz puchary.  Była to bardzo dobra okazja, aby na forum klasy zaprezentować swoją pasję, także swoje osiągnięcia. Dzięki trudnej, czasem mozolnej pracy dzieci aktywnie rozwijają swoje talenty.

            Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy  wytrwałości w doskonaleniu swoich pasji.

            A. Wilczyńska

          • Wizyta w Piernikarni

          • 16 października klasa 4a i 4b odwiedziła  magiczny, pachnący ciastem piernikowym i przyprawami korzennymi zakątek w samym centrum Wrocławia. We wrocławskiej „Piernikarni” uczniowie wzięli udział w warsztatach wypieku i zdobienia piernika. Zaczęli od przygotowania piernikowego ciasta, poprzez jego wypiek, a skończyli na zdobieniu. Dowiedzieli się również, że pierwsze pierniki na ziemiach polskich pojawiły się w Świdnicy w roku 1293, a więc 100 lat przed pierwszymi udokumentowanymi źródłem mówiącym o piernikach w Toruniu. Jest to obecnie najstarsza znana wzmianka o wypiekaniu pierników na terenie Europy środkowej. Było naprawdę pysznie!

          • Pierwszaki w bibliotece

          • W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych odwiedzili szkolną bibliotekę. Poznali zasady zachowania w bibliotece i sposób wypożyczania książek. Najważniejsze, że po raz pierwszy mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Bardzo cieszy nas entuzjazm z jakim nowi czytelnicy wybierają książki. Wierzymy, że będą chcieli zaglądać do biblioteki jak najczęściej.

            Joanna Belka i Anna Mikuła

          • Mali Ratownicy z III d

          • W dniach 23 września - 15 października uczniowie kl. III d odbyli kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyli się, jak postępować w przypadku poparzeń, złamania kości, odmrożeń, krwawienia, utraty przytomności oraz jak takim sytuacjom zapobiegać. Naukę bandażowania przeprowadziła pani Ania, nasza szkolna pielęgniarka. W części konkursowej kursu zwyciężył Wiktor Jekiełek. II miejsce zajęła Nikola Mańkowska, a III Ula Suchodolska. Wyróżniono Alę Dzwoniarską, Biankę Maciszewską, Michała Jachimowicza, Olka Jekiełka i Stasia Pawłowskiego. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miejski. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni odblaskami i długopisami promującymi zdrową rodzinę, które przekazała apteka Galen. Szkolenie przeprowadzono we współpracy ze świdnickim oddziałem PCK.

          • Konkurs recytatorski "Wesoły wierszyk"

          • 15 X 2019 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla klas II i III pod hasłem Wesoły wierszyk. Od lat konkurs ten cieszy się dużą popularnością. Dzieci prezentowały wiersze autorów znanych, jak i mniej znanych. Prezentacje wierszy oceniało jury w składzie Małgorzata Rabiega oraz Małgorzata Kapłon. Wyłoniono laureatów. Przyznano trzy równorzędne miejsca: Idze Kuklis z klasy II A, Julii Paruch z klasy III B oraz Stanisławowi Pawłowskiemu z klasy III D. Gratulujemy.

          • Zdarty But z wizytą u dobroczynnych ssaków

          • W sobotę 12 października udaliśmy się do Lubachowa. Gościliśmy w malowniczo położonej u podnóża Gór Sowich hodowli osłów. Tu spędziliśmy czas z uroczymi kłapouchami na zabawie i spacerach. Poznaliśmy ich zwyczaje, nawet mogliśmy je uczesać. Wykonaliśmy specjalną sałatkę, którą nakarmiliśmy osiołki. Okazało się, że uczestniczymy w tzw. onoterapii, czyli doświadczyliśmy dobroczynnego wpływu tych zwierząt. Bowiem pobyt z kłapouchymi łagodzi stres, uspokaja i wycisza, a przede wszystkim daje ogromną radość. W takim radosnym nastroju wyruszyliśmy na spacer po zaporze wodnej w Zagórzu Śl. Radości wystarczyło nam aż do końca wycieczki.

          • Powiedz STOP

          • Korzystanie przez dzieci z zasobów internetu jest rzeczą naturalną. Tak samo rzeczą naturalną musi być rozpowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń z nim związanych. Dlatego uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach: Powiedz stop dotyczących cyberprzemocy. W bardzo ciekawy i rzeczowy sposób dowiedzieli się, jak walczyć i jak się bronić przed tą formą agresji.