• Potyczki rodzinne

• W październikową sobotę w naszej szkole, jak co roku, odbyła się wspaniała impreza rekreacyjno-sportowa pod hasłem Rodzinnie😊, zdrowo, sportowo. Dwuosobowe drużyny składające się z rodzica i dziecka rywalizowały w dziesięciu konkurencjach sportowych, miały okazję spróbować słodkości przygotowanych przez rodziców i rodzinnie spędzić sobotnie przedpołudnie. W tym roku zgłosiła się rekordowa ilość ponad pięćdziesięciu par. Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców, pań ze stołówki szkolnej i rodziców za aktywne włączenie się w organizację imprezy. Gratulujemy wygranym i zapraszamy za rok!

• „Śniadanie daje moc”

• 11 października 2019 roku  uczniowie klasy II b  przygotowali  zdrowe śniadanie w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

A. Wilczyńska

• Szkółka leśna w jesiennej szacie

• W środę, 9.10.2019 r., uczniowie klas I b i I c podziwiali jesienne pejzaże podczas wycieczki do szkółki leśnej w Bojanicach. Zdobywali wiedzę na temat pracy leśników o tej porze roku i poznawali wiele ciekawostek przyrodniczych. Dzieci bawiły się też na świeżym powietrzu i tworzyły piękne kompozycje z materiału roślinnego. Wycieczka była bardzo udana.

Małgorzata Kuś i Joanna Florian

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• 2 października 2019 r. na stadionie OSiR-u odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych. W rywalizacji klas 5 i 6 nasze dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, ustępując tylko zawodniczkom z SP 6. Natomiast chłopcy ukończyli rywalizację tuż za podium na IV miejscu. W zmaganiach klas 7 i 8 dziewczęta zakończyły sztafetę na III miejscu, a chłopcy ponownie ukończyli bieg na IV miejscu.

• Spotkanie klasy II a ze szkolnym doradcą zawodowym

• 2 października 2019 roku klasa 2d uczestniczyła w spotkaniu panią Justyną Adamską-Litwińską, która jest szkolnym doradcą zawodowym. Okazało się, że świat zainteresowań dzieci jest niezwykle barwny, różnorodny i bardzo inspirujący. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich pasjach i prezentowali przedmioty, które je obrazują.  Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne!

Beata Janiczek

• Zajęcia edukacyjne w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej

• 1 października 2019r. 42-osobowa grupa uczniów klas siódmych i ósmych wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, w Dobkowie. Młodzież zwiedziła wystawę interaktywną. Podczas zwiedzania obejrzała kolekcję skał i minerałów, zajrzała do wnętrza wulkanu, obejrzała film o erupcji wulkanu oraz model gejzeru, który w równych odstępach czasu wystrzeliwywał wodę. Uczniowie samodzielnie wywołali powódź, na platformie symulacyjnej doświadczyli trzęsienia ziemi, a także zapoznali się z najważniejszymi atrakcjami geoturystycznymi Pogórza Kaczawskiego. Następnie udali się do laboratorium, gdzie wykonali szereg doświadczeń, których tematem przewodnim był ogień. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, żywo reagowała na niespodziewane efekty doświadczeń i symulacji.

Joanna Szumska

• Wycieczka do kina

• W poniedziałek 30 września z okazji Dnia Chłopaka klasa  II b wybrała się na wycieczkę do kina. Celem wyjścia było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Po zakończonym seansie wszyscy uczniowie pełni wrażeń wrócili szczęśliwie do szkoły.

A. Wilczyńska