• W Krainie Bombek

• Dzisiaj uczniowie klas III a i III c odwiedzili Fabrykę  Bombek w Złotoryi.

Poznaliśmy technologię wytwarzania i dekorowania ozdób choinkowych znanych na całym świecie. Podziwialiśmy zdolności osób ręcznie malujących bombki.

Na zakończenie otrzymaliśmy świąteczne podarunki- bombki  z własnymi imionami.

A. Schienke, B. Gut

• Akcja na rzecz schroniska dla zwierząt

• Wszystkie kotki, pieski ze schroniska
            Cieszą się, gdy pełna miska.
            Mały, duży i puchaty
            Czarny, rudy i ten w łaty
            Mają nowe miski, koce.
            A skąd wszystkie te pomoce?
            Chodzą po Świdnicy słuchy,
            Że w schronisku pełne brzuchy
            Są zasługą dobrych ludzi,
            Co się w nich serducho budzi.
            Co październik w naszej szkole
            Młodzież, rodzic i pacholę
            Wrażliwością się wykaże,
            Na schronisko dar przekaże
            Za to serce, za darów przekazanie
            Składamy Wam podziękowanie.

Całej społeczności Szkoły nr 4, a zwłaszcza Uczniom i Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję pomocy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy.

M. Wojewodzic, K. Podkowiak, A. Wilczyńska

• Na zajęciach Świdnickiej Mozaiki

•

Na zajęciach Świdnickiej Mozaiki uczniowie klas 2c i 2d pracują z wielkim zaangażowaniem. Wykazują się dużą pomysłowością. Coraz swobodniej eksperymentują i próbują nowych rozwiązań. Sam proces tworzenia sprawia im wielką radość. Współpraca w grupach przynosi  zaskakujące efekty. Sami zobaczcie!  Dzisiaj prezentują wykonane własnoręcznie lampiony ze słoiczków.
            A. Kopacka

• Mali badacze - doświadczenia i eksperymenty w kl. II b

• 21 listopada  2019 r. uczniowie klasy  II b  w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty”  uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych. Mogli samodzielnie wykonać bezpieczne doświadczenia wyjaśniające prawa chemii.  Zdobyte podczas eksperymentowania wiadomości i umiejętności z pewnością ułatwią uczniom naukę na kolejnych etapach edukacyjnych.

Serdecznie dziękujemy starszym koleżankom za przygotowanie ciekawych warsztatów.

A. Wilczyńska, M. Wojewodzic

• Zbiórka telefonów zakończona

• Nasza szkoła wzięła aktywny udział w XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: „Oddaj używany telefon komórkowy – pomagając innym pomagasz swojej szkole”.
            Akcja miała na celu zwrócenie uwagi naszych uczniów na potrzebę troski o środowisko poprzez właściwą segregację śmieci i korzyści płynące z recyklingu. Zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają bowiem metale ciężkie, np. ołów i kadm, które są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zebraliśmy 9,5 kg zużytych telefonów bez baterii. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę.

A. Wilczyńska, M. Wojewodzic

• Lubimy pomagać i lubimy ludzi

• Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do akcji Szlachetna Paczka. Pomagamy Pani Bożenie ze Świdnicy. W razie pytań prosimy kontaktować się z p. Iwoną Wierzbicką lub p. Violettą Jekiełek. Prosimy o wsparcie, by Pani Bożena mogła poczuć magię świąt.

• Przyjaciele przyrody

• Klasa II d  była na wycieczce w Stacji Edukacji Ekologicznej. Uczniowie podziwiali jaskinię, która wyglądała zupełnie jak prawdziwa i zrobiła na nich ogromne wrażenie. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, w czasie których zapoznały się z warunkami życia oraz  wyglądem  latających ssaków. Bardzo miłą niespodzianką była możliwość zaprojektowania i wykonania pamiątkowego medalu PRZYJACIELA PRZYRODY.
            To były niezapomniane wrażenia!

Beata  Janiczek

• Nasz las

• Zainspirowani zdjęciami, które pokazała nam Pani Dyrektor postanowiliśmy wyhodować swój własny las. Szyszki spod  szkolnego świerku zasadziliśmy do doniczek i będziemy codziennie podlewać. Ciekawe, która grupa jako pierwsza doczeka się swojej młodej roślinki. Trzymajcie kciuki.

Uczniowie klasy III b.

• Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas I – III

•    Dziś laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zachowaniaw lesie"  odebrali nagrody i wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

1. Napart Marcel  z kl. I b
            2. Przybyłko Zuzanna z  kl. I b
            3. Litwin Emilia z  kl. I a
            4. Kondzior Kacper  z kl. I c

Wyróżnienia otrzymali:

1. Ostrowska Aleksandra z kl. I a
            2. Dyrda Aleksandra z  kl. I a
            3. Zapolski Hubert z  kl. I b
            4. Gerus Joachim z  kl. I b
            5. Chudy Klaudia z  kl. II b
            6. Frączek Natalia z  kl. II b
            7. Kuklis Iga  kl. z kl. II a
            8. Wolińska Gabriela z  kl. II c
            9. Skrzyszewska Natalia  z  kl.  III c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Wilczyńska, Anna Kopacka