• Ekologiczna lekcja przyrody

• Dnia 15 listopada dzieci z klasy III C odwiedziły Stację Edukacji Ekologicznej przy świdnickim Nadleśnictwie. W trakcie ciekawych zajęć uczniowie dowiedzieli się,  jak zwierzęta leśne przygotowują się do zimy oraz obejrzeli zdjęcia i eksponaty z lasu. Pobyt w Nadleśnictwie zakończył się  wykonaniem „Leśnych medali” w drewnie, które zostały zabrane na pamiątkę. Będą wszystkim  przypominały o tym, że o las należy dbać i go chronić.

B. Gut

• ,,Ratujemy i uczymy ratować”-zajęcia edukacyjne w kl. I c

•    W ramach programu edukacyjnego  „Ratujemy i Uczymy Ratować” p. Joanna Florian i p. Anna Wilczyńska  w klasach I-III uczą dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Taka forma zajęć cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w spotkaniach.

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

A. Wilczyńska, J. Florian

• 14 listopada to Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

•

Cukrzyca to choroba metaboliczna, nie leczona może doprowadzić do śmierci. Chorują na nią dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Bardzo ważna jest profilaktyka, czyli badanie poziomu cukru (glukozy) we krwi i moczu.

Uczennica ze szkolnego koła PCK przeprowadziła w tym dniu pogadankę dotyczącą objawów, rozpoznania oraz skutków cukrzycy. Zapoznała uczniów z gleukometrem przyrządem służącym do badania poziomu cukru we krwi. Na lekcjach przyrody uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Cukrzyca”. Wykonana została również gazetka informacyjna na korytarzu szkolnym.

Pogadanka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Opiekun koła PCK M. Wojewodzic

• „Śniadanie Daje Moc”

• Dnia 8 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III przygotowali śniadanie w ramach akcji „Śniadanie daje moc". Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali pyszne, kolorowe i pożywne śniadania. Na stołach pojawiły się prawdziwe „bomby witaminowe”, mali kucharze wyczarowali z przygotowanych produktów zdrowe kanapki. W szkole zrobiło się wyjątkowo smacznie i wesoło.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie i przeprowadzenie akcji.

A. Wilczyńska, B. Janiczek

• Aby Polska była Polską

• W poniedziałek będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy już dziś uczcili to święto. Uczniowie klasy 5a i 5b razem z opiekunami przygotowali widowisko muzyczne pt.: Aby Polska była Polską. Nie zabrakło znanych pieśni patriotycznych, wspomnień o najważniejszych wydarzeniach w drodze do naszej niepodległości. Młodzież recytowała fragmenty utworów, na których wychowały się liczne pokolenia Polaków.  Dopełnieniem były uroczyste stroje  i biało-czerwone kotyliony. Było poważnie i wzruszająco. Dzisiejsza uroczystość była jedną z wielu okazji do okazywania uczuć patriotycznych, pamiętajmy, że Takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży wychowanie.

Bożena makowska i Agnieszka Zdanowska

• Listopad z pozytywną uwagą w e-dzienniku!

• "Pozytywna uwaga" to akcja społeczna, która powstała w jednej ze szkół na Targówku, a obecnie przyłączyła się do niej i nasza placówka.

Akcja ta polega - jak sama nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom w  e- dzienniku pozytywnych uwag przez nauczycieli. Będą one  dla dzieci  świetną motywacją do dalszych starań i lepszego zachowania.

Niech  idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre!

Niech poczują  wsparcie szkoły, nauczycieli oraz rodziców!

I.Isańska, B. Gut

• Udział III b w projekcie "Mali detektywi"

•

Dziś klasa III B otrzymała indeksy wraz z naklejkami do notowania postępów w ogólnopolskim projekcie MALI DETEKTYWI. JAKIE TAJEMNICE KRYJE ŚWIAT WOKÓŁ NAS? .Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci - organizacja non - profit, która od 12 lat działa na rzecz edukacji i popularyzacji nauki. To już drugi projekt , w którym nasza klasa bierze udział. W tym roku zamienimy się w detektywów. Projekt ten pozwoli nam poznać tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwinie również umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne. Wzbogaci lekcje. Rozbudzi kreatywność dzieci oraz ich naturalną ciekawość. Na pewno przeżyjemy niejedną edukacyjną przygodę.