• Koncert Bożonarodzeniowy

• 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się koncert Bożonarodzeniowy przygotowany przez panie Małgorzatę Zalewską i Beatę Zegarłowską. Przy akompaniamencie gitar, keyboardu, cymbałków i fletu oraz podkładów muzycznych można było posłuchać naszych starych polskich kolęd, pastorałek czy bardziej współczesnych utworów autorstwa Piotra Rubika. Atmosfera była naprawdę świąteczna.

• Zabawa integracyjna w klasie IIb

• Klasę IIb odwiedzili dzisiaj wyjątkowi goście. Dziewczyny z VIIB zaprosiły młodszych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy. Wszyscy wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Były zadania aktorskie, sprawdzające czujność i spostrzegawczość uczestników oraz ruchowe. Powstały piękne obrazy, a nawet odkryliśmy nowe gatunki zwierząt! Okazało się, że niezależnie od wieku lubimy wspólnie śmiać się i bawić. Dziękujemy za miło spędzony czas!

Anna Wilczyńska

• Zabawa z lekturą

• Uczniowie klas 5a i 5d w ramach zabaw z lekturą wykonali makiety do książki Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Wszystkie prace udowadniają, że lektura się podobała.

• Słodki poczęstunek

• Miłą niespodzianką zaskoczył dzisiaj uczniów naszej szkoły Samorząd Uczniowski. Zorganizował, z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, słodki poczęstunek. Dziękujemy!

• Starsi uczniowie dla młoodszch

• Z bardzo miłą inicjatywą wystąpiły uczennice klasy 8b - Agnieszka Chojecka, Hanna Neumayer i Martyna Nycek. Opracowały i przeprowadziły różnorodne gry, zabawy i konkursy dla klas czwartych, które miały na celu nie tylko wprowadzenie czwartoklasistów w miłą, świąteczną atmosferę, ale przede wszystkim integrację uczniów. Brawo dziewczyny!

• Międzyszkolny Turniej Mistrzów

• 17 grudnia 2019r. grupa uczestników projektu ,,Mozaika edukacyjna” uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Mistrzów w Fundacji ,,Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Czas upłynął nam na współzawodnictwie i dobrej zabawie. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wręczeniem nagród najlepszej drużynie. Dwaj uczniowie z klasy 7a dostali wyróżnienia indywidualne. Marek Angierman za aktorską interpretację wiersza napisanego wspólnie z drużyną. Igor Kałużyński z kolei, za oryginalne, naukowo – językowe opracowanie zagadek. Gratulujemy!

• Uczestnicy Mozaiki Edukacyjnej na warsztatach w Krzyżowej

• Dzisiaj kolejna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnych Zmaganiach Naukowych. Dzieci rozwiązywaly wiele ciekawych i twórczych zadań, które wymagały od nich rozległej wiedzy i dużej kreatywnosci. Serdeczna atmosfera sprzyjała zgodnej współpracy i nawiązaniu nowych znajomości.

B. Gut, M. Kuś

• Życzenia

• Grupa plastyczna Świdnickiej Mozaiki życzy wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku