• III miejsce Zuzi

• 13.12.2019r. w siedzibie PCK odbył się rejonowy etap XXVIII  edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Zuzanna Fedorowicz z klasy 8B zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Monika Wojewodzic

• Razem na Święta

• W ramach akcji "Razem na święta" nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przeprowadzili wiele akcji. Były to między innymi: Akcja „Szlachetna paczka”, akcja „Przyladek nadziei”, kiermasz z którego dochód przeznaczony został dla fundacji Akogo- Ewy Błaszczyk, zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Odbyły się warsztaty międzypokoleniowe z udziałem uczniów oraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego wieku, na których wspólnie wykonywano ozdoby świąteczne.

• Zabawa z robotami

• Dnia 13 grudnia grupa uczniów z  klas I- VII wyruszyła do Wrocławia, by odwiedzić Robopark, czyli międzynarodową interaktywną wystawę robotów. Wrażeń było co nie miara, ponieważ dzieci zobaczyły ponad 70 robotów z różnych stron świata i odwiedziły osiem stref wirtualnej rzeczywistości. Z uwagą słuchały przewodnika, opowiadającego o każdym eksponacie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym. Miały okazję obejrzeć  gorące tańce w teatrze robotów, zmierzyć się w pojedynku na miecze świetlne, odbyć podniebną podróż, czy też zarządzać robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem.

Ta wystawa to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!  Z żalem i pewnym niedosytem wracaliśmy do  świata rzeczywistego!

I.Isańska, B. Gut, A. Zdanowska

• Zdarty But ponownie w papugarni

• W sobotę 14 grudnia znów wyruszyliśmy do wałbrzyskiej papugarni. Tym razem kolejna grupa chętnych wspaniale spędziła czas z tymi ciekawymi ptakami.

• Świąteczne spotkanie z cystersem

• Dzisiaj klasa 2 d była na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy. Nasz przewodnik pan Sebastian był przebrany za cystersa. Każdy etap zwiedzania kończył się konkursem, zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów i otrzymaliśmy nagrodę. To była niezapomniana przygoda.

• Świąteczne warsztaty

• 12 grudnia klasa 2 d uczestniczyła w świątecznych warsztatach. Zajęcia przygotowały mamy Agatki i Szymka. Uczniowie wykonali przepiękne bombki. Na zakończenie zajęć wszyscy zostali obdarowani przepysznymi babeczkami. Lekcja wszystkim bardzo sie podobała.

• Mikołajki w klasie 2d

• Święty Mikołaj odwiedził klasę 2d. Rozdał nam piękne prezenty i przygotował seans filmowy. Wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w świątecznej fotobudce. Długo będziemy wspominać ten radosny dzień!

• Zajęcia TIK w Krzyżowej

• Za nami kolejne zajęcia TIK dla uczniów klas 6. Nauka robienia button'ów i animacji poklatkowej stała się dla uczniów niezapomnianą przygodą.

Grzegorz Woszczyk

• Mikołajki w III b

• 6 grudnia klasa III b mikołajki spędziła w Fabryce Cukierków - CIUKURUKU. Oglądaliśmy cały proces ręcznego tworzenia słodyczy. Każdy zrobił swojego lizaka i watę cukrową . To był miły i słodki dzień.