• Do Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego

          • Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. Wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecko myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej, aby pokazać Mu, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawa. Nie bez powodu jest nazywana królowa nauk. Jej znajomość stanowi podstawę rozwoju. Rozumienie jej jest wielką sprawnością, zaś stosowanie wielkim dokonaniem prowadzącym do rozwoju w każdej dziedzinie naszego życia.

            Głównym celem przyswajania wiadomości matematycznych dziecka jest rozwijanie Jego aktywnej postawy intelektualnej wobec sytuacji niejasnych, problemowych, rozwoju wyobraźni, języka, w oparciu o gry i zabawy matematyczne.

            Prof. E.Gruszczyk-Kolczyńska (specjalista i autorytet w dziedzinie nauczania matematyki dzieci w wieku przedszkolnym)wyjaśnia, że fundamentem osiągania sukcesu w zakresie edukacji matematycznej dziecka stanowią Jego własne doświadczenia. To one są bazą do tworzenia nowych pojęć i umiejętności. Tak więc przedszkole i dom maja strategiczne znaczenie w przygotowaniu dziecka do osiągnięcia sukcesu dziecka w szkole. Aby nauka i przyswajanie pojęć matematycznych nie było nudne, zachęcamy Was Rodzice do wspólnej zabawy z dzieckiem.

            Propozycje linków:

            https://www.gry-matematyczne.pl/przedszkolaki  

            https://domowyprzedszkolak.pl  

            https://szaloneliczby.pl/przedszkole

          • Drodzy Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego!

          •    Jedną z najważniejszych potrzeb małych dzieci jest potrzeba aktywności. Dziecko rodzi się z naturalną potrzebą ruchu. Jest on jednym z najważniejszych czynników rozwoju.

               Aktywność fizyczna zapewnia prawidłowy rozwój układu mięśniowo-szkieletowego, stymuluje rozwój układów  krążenia i oddechowego oraz pobudza rozwój układu nerwowego. Warunkuje również utrzymanie prawidłowej masy ciała. Ruch jest także czynnikiem hartującym dziecko. Aktywność ruchowa rozwija odpowiedzialność, pewność siebie, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Podczas wysiłku fizycznego, który nieodzownie towarzyszy aktywności ruchowej, w organizmie wytwarzane są endorfiny nazywane hormonem szczęścia, które powodują dobry nastrój. Przeprowadzono badania, które wskazują, że poziom endorfin wzrasta jeśli ruchowi towarzyszy rywalizacja. Zachęcamy do korzystania z możliwości wyjścia z domu na łąkę lub działkę i wspólnej zabawy z domownikami. Wystarczy zabrać ze sobą trochę sprzętu (piłki, skakanki, ...), dobre humory i pomysły na fajne zabawy. Na pewno dla wszystkich będą to niezapomniane chwile! Pamiętajcie tylko Drodzy o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się w miejscach publicznych i zachowajcie ostrożność.

          • Pomoc pedagoga i psychologa

          • Szanowni Państwo i Uczniowie

            Informuję, że jeżeli ktoś potrzebuje jakiejkolwiek pomocy ze strony pedagoga lub psychologa to: pedagog oraz psycholog szkolny pozostają do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach 9.00 – 13.00 w każdy dzień tygodnia.

            Kontakt z pedagogiem:

            tel. 663 252 390

            e-mail: e.mazurek@sp4swidnica.pl

            skype: ewam245@outlook.com

            Kontakt z psychologiem:

            tel. 662338312

            e-mail: a.berlinska@sp4swidnica.pl   

            skype: psychologberlinska

            Dyrektor szkoły: Beata Laskowska

          • Czwórkowicze szyją maski

          • W domowych warunkach umiejętność szycia, własnoręczne wykonywanie maseczek ochronnych na twarz, pozwala wyjść naprzeciw trudnościom losu. Nasi uczniowie przekładają umiejętności zdobyte na lekcjach techniki na potrzeby codzienności.  Brawo!

            Małgorzata Zalewska

          • Dekoracje świąteczne Czwórkowiczów

          • Uczniowie naszej szkoły, zamiast lekcji techniki, przygotowują w domach dekoracje świąteczne. Klasy IV, V i VI, nie próżnują - takie cuda wykonują!

            Małgorzata Zalewska

          • Życzenia od kl. I b

          • Na Wielkanoc życzymy wszystkim pogody ducha, radości i zdrowia. Niech te zajączki, wykonane przez nas z odrysowanej dłoni, będą symbolem składanych życzeń, uścisku ręki i uśmiechu, w tych trudnych dla nas dniach.

            Uczniowie kl. I b z wychowawcą