• Marzycielska Poczta

• Uczniowie klas II c i III b wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji charytatywnej Marzycielska Poczta, której celem jest pisanie listów do ciężko chorych dzieci. Własnoręcznie wykonane listy i kartki  zostały wysłane do Julci i Michałka.

J. Florian, A. Wilczyńska

• Moja Rodzina

• Rodzina to bijące serce, w nim wszystko się mieści: miłość, dobroć, oddanie. Dzieci ze świetlicy pamiętają o swoich najbliższych. Wyrażają to poprzez piękne prace.

• Czworonożni przyjaciele

• Z okazji Dnia Kundelka biblioteka szkolna przygotowała wystawę zdjęć z pieskami i książek o naszych czworonożnych przyjaciołach. Wszelkie poradniki troskliwego właściciela oraz przygody najstarszego towarzysza człowieka są dostępne od poniedziałku do piątku w naszej bibliotece. Zapraszamy!

• Dzień Kundelka w klasach I – III

• W poniedziałek  26 października  uczniowie klas młodszych obchodzili Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły zdjęcia swoich pupili i opowiedziały o ich zwyczajach i potrzebach. Wykonały również prace plastyczne związane z powyższym tematem. Udział w tego typu akcjach uczy dzieci wrażliwości, szacunku i odpowiedzialności w stosunku do zwierząt.

Wychowawcy klas  I-III

• Las i jego mieszkańcy

• Las to płuca naszej planety oraz dom dla wielu zwierząt. Dzieci ze świetlicy pamiętają o ochronie przyrody oraz pomocy zwierzętom.

• Europejski Tydzień Kodowania – 2020

• Świdnicka CZWÓRKA wzięła udział w największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Klasy najmłodsze kodowały „bez prądu”(maty do kodowania,podłogi interaktywne, kart pracy z kodowaniemtakże online). Poprzez zabawę uczniowie tworzyli interaktywne gry lub historyjki, którymi dzielili się zeswoimi kolegami i bliskim.Uczniowie klas III tworzyli ponadczasowe historyjki w oparciu o graficzno-tekstowy język programowania Scratch.

Uczniowie klas starszych programowali on-line. Rozwiązywali łamigłówki, programowali w Scrach, PixBlocks, mBlock; projektowali aplikacje czy programowali podkasty-animacji. Zadania powstawały metodą prób i błędów i wymagały nieustannego testowania na każdym etapie pracy. Dzięki temu, pokonanie błędustało się dla uczniów wyzwaniem a nie porażką. Tworząc odpowiedniki swoich ulubionych gier uczniowie czuli się trochę jak czarodzieje.

Tydzień kodowania się kończy, ale CZWÓRKA uczy się dalej kodować, by jutro zmieniać świat!

I. Isańska, B. Gut

• Dzień Piżamy

• W tym roku szkolnym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy dzień piżamy. W piątek 23 października 2020 roku, uczniowie przybyli do szkoły w różnokolorowych szlafrokach, zabawnych kombinezonach piżamowych czy też w zwyczajnych kolorowych piżamach i papciach. Korytarz stał się jeszcze bardziej kolorowy, ponieważ opanowały go przeurocze miśki, smoki i pantery. Inicjatywa ta spotkała się z wielkim odzewem, a te niecodzienne przebrania sprawiły, że buzie naszych uczniów były jeszcze bardziej radosne i uśmiechnięte.

• Zdrowe nawyki żywieniowe

• Klasa 3 b przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem”, prowadzonego przez Fundację BOŚ.

Celem programu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu
            i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Anna Wilczyńska

• Moje hobby

• 21 października 2020 roku  klasa 3 b uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Planowania Kariery. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie prezentowali swoje zainteresowania  i pasje.

A. Wilczyńska