• Owoce i warzywa źródłem witamin

• Witaminki ,witaminki ... dla chłopczyka i dziewczynki. Pamiętajmy wszyscy o zdrowym odżywianiu się. Dzieci ze świetlicy o tym wiedzą i z apetytem witaminki jedzą!

• Zdrowo jem, więcej wiem

• Klasa 2c dołączyła do ogólnopolskiego  projektu "Zdrowo jem, więcej wiem", którego celem jest propagowanie zdrowego odżywiania. Podczas pierwszych zajęć dzieci wykonały warzywno-owocowe ludziki i stworki.

Joanna Florian

• Pasowanie na Pierwszaka

• Właśnie dzisiaj przyjęliśmy do braci uczniowskiej wszystkich pierwszoklasistów. Dzieci powitały szkołę krótkim programem artystycznym. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki wykonane przez starszych kolegów i koleżanki oraz "rożki obfitości" ufundowane przez rodziców.

Życzymy Pierwszakom samych sukcesów w szkole!

Wychowawcy klas pierwszych

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia już po raz kolejny  w naszej szkole odbyły się 2 października 2020 roku. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4 - 8, łącznie 476 osób. Podczas egzaminów z tabliczki mnożenia o zróżnicowanym stopniu trudności, dostosowanym do  wieku uczestników tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 95 uczniów, którzy najszybciej bezbłędnie rozwiązali przykłady z tabliczki mnożenia i dzielenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Dzięki tej akcji dzieci uświadomiły sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Ewa Skotarczak

• #SuperKoderzy

• Nasza szkoła ponownie zakwalifikowała się do udziału w Programie #SuperKoderzy. Otrzymaliśmy grant na zakup pomocy dydaktycznych oraz profesjonalne szkolenie dla naszych nauczycieli. Zakupiliśmy tablety niezbędne do prowadzenia zajęć w ramach ścieżki „Dziennikarze przyszłości”. Podczas zajęć uczniowie wcielą się w prawdziwych dziennikarzy. Rozpoczną od wyboru tematów, nagrają materiał dźwiękowy, dokonają jego edycji i montażu, aby ostatecznie wykorzystać go do przygotowania animowanych podcastów. Podczas realizacji tej ścieżki dzieci rozwiną swoje umiejętności z zakresu programowania, a także edukacji medialnej i językowej.

Izabella Isańska

• Jesień w świetlicy

• Pierwsze dni kalendarzowej jesieni już za nami.

Wraz z nimi, w świetlicy szkolnej zawitały prace plastyczne związane z tą piękną, kolorową porą roku. Królują żółcie, czerwienie, brązy. Farby, kredki i plastelina zapraszają do wspólnej zabawy. Dołączcie do nas! Na pewno i Wam uda się coś pięknego wyczarować.