• „8 marca dzień radosny,

dużo kwiatów, dużo wiosny.

Niech dla wszystkich Kobiet słońce świeci.

Niech im czas radośnie leci.”

8 marca we wszystkich klasach obchodziliśmy Dzień Kobiet. Był to wyjątkowy, uroczysty dzień. Chłopcy swoim koleżankom i paniom przygotowali słodkie niespodzianki i laurki oraz drobne upominki. Było dużo uśmiechu, radości i zabawy! Bardzo dziękujemy rodzicom oraz chłopom za zaangażowanie w organizację tego święta:)

• Pomoc Ukrainie

• Drodzy rodzice, kochani uczniowie!

Ostatnie dni pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych, które można zrobić dla drugiego człowieka, zwłaszcza w obliczu tragedii, jaką jest wojna. Z wielkim wzruszeniem w sercu bardzo dziękujemy za tak ogromną dobroć okazaną naszym przyjaciołom z Ukrainy. Każdy Państwa dar, gest czy dobre słowo utwierdza nas w przekonaniu, że odrobina dobroci względem drugiego człowieka jest więcej warta niż miłość do całej ludzkości.

Z wyrazami ogromnej wdzięczności za okazaną pomoc Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

• Zajęcia edukacyjno–opiekuńcze

• Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy zaprasza wszystkie dzieci i młodzież pochodzenia ukraińskiego na zajęcia edukacyjno – opiekuńcze do naszej placówki w godzinach popołudniowych wg tygodniowego rozkładu (patrz https://mdk.swidnica.pl/ , zakładka PLAN ZAJĘĆ 2021/2022)

DZIAŁ I : ulica Nauczycielska 2

Dział II: ulica Słobódzkiego 21

Informacja telefoniczna 74/8513330

• Koło regionalne

• Tym razem trzecioklasiści z koła regionalnego odwiedzili Stację Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica. Zwiedzając Jaskinię Nietoperzy dowiedzieli się, jak wygląda i gdzie mieszka nietoperz oraz poznali  kilka ciekawostek z życia z tych latających ssaków.

• Wycieczka klasy 1a

• 28 lutego 2022 r.  w ramach współpracy z Nadleśnictwem Świdnica uczniowie z kl. 1a  wyruszyli do świdnickiej Stacji Ekologicznej na zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie obiektu – Jaskini Nietoperzy. Przewodnikiem była pani Monika Drozdowska – pracownik Nadleśnictwa Świdnica. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zdobyć wiele interesujących informacji o ssakach, nietoperzach i niektórych gatunkach chronionych zwierząt. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały chętniena zadawane przez prowadzącą pytania. To były niezapomniane wrażenia! Dziękujemy😊