• Mamy awans do finałów wojewódzkich

• Dziewczęta i chłopcy z klas 7 i 8 wywalczyli dziś złoto w Finale Igrzysk Szkolnych Dzieci, które odbyły się w Żarowie. Młodsze roczniki, czyli pływacy z klas 5 i 6, również zaprezentowali również wysoki poziom. W strefie wałbrzyskiej chłopcy zdobyli II miejsce, a dziewczęta zajęły miejsce III. Cieszymy się, gratulujemy i walczymy dalej!

• Nasza kreatywna świetlica

•     Tutaj każdy dzień jest twórczy. Gdy za oknem zimno i wietrznie, my w świetlicy działamy. Codziennie tworzymy ciekawe i barwne prace, które ozdabiają świetlicę i szkolne korytarze. Nasza wyobraźnia jest pełna pomysłów i to dzięki niej tworzymy zadziwiające budowle z klocków, które cieszą oko każdego.

• Dzień Otwarty

•      Dzień Otwarty w „Czwórce” za nami. Frekwencja dopisała, dobre humory również.

8 lutego Szkołę Podstawową nr 4 w Świdnicy odwiedziły przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami. Dla dzieci była to okazja do zapoznania się ofertą szkoły oraz możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, takich jak: zabawy z długopisami 3D i robotami w Laboratorium Przyszłości, kodowanie na dywanie, zabawy na podłodze interaktywnej, malowanie odlewów, zajęcia w bibliotece, wyklejanie puzzli, wspólne tańce.

Dzień Otwarty rozpoczął się od powitania gości przez panią dyrektor, Beatę Laskowską oraz krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez klasy trzecie.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym wydarzeniu

• Klasa pływacka

•    Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy jak co roku rozpoczyna nabór chętnych uczniów do rozpoczęcia nauki w czwartej klasie sportowej o profilu pływackim. Ta ma wystartować w kolejnym roku szkolnym 2023/2024.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 8 lutego, o godz. 17.00 w sali nr 41 w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Marcinkowskiego 4-6 w Świdnicy.

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły – tel. 74 852 23 66.

• Konkurs "Zimowe pejzaże"

•      Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Zimowe pejzaże”.

Dzieci z klas I – III wykonały wiele ciekawych prac wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Zadaniem konkursu było rozbudzanie wyobraźni plastycznej oraz uwrażliwienie na piękno krajobrazu zimowego.

Jury przyznało nagrody następującym uczniom;

I miejsce – Agata Ungurian – kl. II A

II miejsce – Aleksandra Szypulska - kl. I C

III miejsce – Hanna Fabian – kl. III C.

Ponadto wyróżnienia otrzymali : Franciszek Gąsior z II C, Julia Nowicka z I C, Aleksandra Kwiatkowska z III B, Julia Kaszewska z I B, Sara Partyka z II C oraz Natalia Szymańska z III C.

Wszystkim uczniom dziękujemy za trud włożony w oryginalne i pomysłowe prace oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy: Edyta Spas i Bogumiła Gut

• 6c na lodowisku

•     Uczniowie klasy 6c spędzili czas na lodowisku. Choć niektórzy mieli łyżwy pierwszy raz na nogach, to bardzo dobrze się bawili

• Dzień Otwarty

•      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 8 lutego o godz. 16.30. Będzie to doskonała okazja do poznania szkoły, a na przybyłych będą czekać między innymi następujące atrakcje:

• Kodowanie na dywanie

• Zabawy z długopisami 3D i pokaz robotów w Laboratorium Przyszłości

• Zabawy na podłodze interaktywnej

• Zajęcia z malowania odlewów

• Zabawy sportowe, zabawy przy muzyce

• Układanie kart-puzzli

Do zobaczenia już niebawem!

• zDolny Ślązak

•      Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Michał Druzd, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak z historii. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!