• Majowe Święta

• Dzisiaj uczniowie młodszych klas rozmawiali na temat patriotyzmu i  historii Polski. Oby niemiłe chwile dla naszego Narodu były już tylko historią.

• Konkurs języka polskiego klas trzecich

• Uczniowie klas trzecich wykazali się niezwykłą znajomością trudnej gramatyki języka polskiego. W konkursie zwycięzcami zostali:

Szymon Kus kl. 3a

Magdalena Fąfara  kl.3b

Mikołaj Kaluzynski kl.3c

Gratulujemy!

• Szkolny Konkurs „Henryk Sienkiewicz – nasz patron”

• Dziś uczniowie klas III,  na uroczystym apelu,  otrzymali nagrody za udział w Szkolnym Konkursie „Henryk Sienkiewicz – nasz patron”.

I miejsce – Zosia Janiszewska  IIIc

II miejsce – Ania Stuła IIIb oraz Zuzia Łęcka IIIc

III miejsce – Julian Matuszek IIIa

Gratulujemy!

• Międzynarodowy Dzień Książki

• 23 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji ogłoszono konkurs na napisanie oraz zilustrowanie książki.  Wszystkie zgłoszone prace zostały nagrodzone. Jury oceniało treść oraz szatę graficzną . Nagrody i dyplomy zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

1 miejsce Julia Sroka 1a

1 miejsce Kornelia Seweryn 2c

2 miejsce Aleksander Osojca 1c

2 miejsce Michał Tarnowski 3a

2 miejsce Patryk Wielgus 3a

2 miejsce Kajetan Dzień vel Rakoczy 3a

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

• Konkurs plastyczny "Wiosna "

• Uczniowie klas 1 - 3, swoją radość z nadejścia wiosny wyrazili w przepięknych pracach plastycznych. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, wszystkie wspaniałe. Nagrodzeni zostali:

Kl.1

I Maja Krajewska świetlica

II Julia Sroka 1a

III  Agata Krzos 1c

Kl.2

I Pola Matysik 2b

II Agata Biedroń 2c

III MarharytaZhyzhevych świetlica

Kl.3

I Ania Stula 3b

II Franek Gąsior 3c

III Zuzia Guz 3b.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy talentu.

• Brawa dla Dawida

• Podczas rozgrywanych w Sycowie Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików w tenisie stołowym nasz uczeń Dawid Drozd z klasy 4a grający w parze z klubowym kolegą zajął kapitalne 3. miejsce! Cieszy to  tym bardziej, iż Dawid rywalizował z chłopcami o dwa lata starszymi. W tym sezonie  zdobył już medal na zawodach międzynarodowych i  stanął na podium zawodów wojewódzkich.  Świetna postawa Dawida zaowocowała również powołaniem do kadry Dolnego Śląska!!! Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy 🏆🏆🏆🏓🏓🏓

• Ekologiczny pokaz mody

• 23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole ,,Ekologiczny pokaz mody”. Uczniowie klas I -III zaprezentowali kreacje, które zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m. in.: makulatury, butelek plastikowych, nakrętek, folii, reklamówek. Dzieci udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic!

• Konkurs "Pułapki współczesnego odżywiania"

• W piątek 19 kwietnia w Centrum Wspierania Inicjatyw odbył się międzyszkolny konkurs "Pułapki współczesnego odżywiania". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4b: Aleksandra Kwiatkowska, Natalia Maceluch i Tomasz Bób.  Wykazując się wiedzą zdobyli prawie maksymalną liczbę punktów oraz cenne nagrody. GRATULUJEMY!!!