• Bawimy się i uczymy

• Dzisiaj klasa 2c i 2d spotkały się na warsztatach integracyjnych. Dzieci wykonały kolorowe mydełka glicerynowe oraz samodzielnie przygotowały dla siebie pyszną pizzę. Dużo radości sprawiły integracyjne zabawy z mydlanymi bańkami. Wycieczka była super. Wszyscy wrócili zadowoleni i najedzeni.

• MEM o książkach

• Przedstawimy zdobywców nagród w konkursie bibliotecznym na MEM o książkach:

Varvara Mikhnevych z klasy 2d,

Wiktor Partyka z klasy 5d,

Sebastian Jarosz z klasy 8f.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki w związku ze Światowym Dniem Zespołu Downa. Na znak solidarności, uczniowie założyli kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy

• Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1-3

• ,,Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi, wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis. Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty!”

Dzisiaj klasy młodsze  obchodziły  Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie barwnie i kolorowo ubrani, z wiankami i kwiatami we włosach spędzili czas na śpiewaniu wiosennych piosenek, rozwiązywaniu rebusów, a przede wszystkim tworzeniu przepięknych wiosennych prac plastycznych. Powstały niezwykłe portrety Pani Wiosny, wiosenne pejzaże i kolorowe impresje. W dalszej części zajęć uczniowie barwnym korowodem udali się na pierwszy wiosenny spacer. To był niezwykły dzień!

• Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Wiosna, pora radosna"

• 21 marca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Wiosna, pora radosna". Wszystkie prace uczniów klas I-III były pomysłowe, ciekawe i estetyczne.

Przyznano:

I miejsce - Maja Wnuk z I A oraz

Antonina Kot z II B

II miejsce - Natalia Maceluch z II D

III miejsce - Łukasz Wiśniewski z III B.

Wyróżnienia otrzymali:

Magdalena Fąfara - z I A oraz Hanna Fabian z II C.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

• Wycieczka klas 3b i 3c

• Piękna pogoda towarzyszyła dziś uczniom kl. 3b i 3c podczas kolejnej wycieczki, tym razem do Kościoła Pokoju. Piękne wnętrze zabytku zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, a fascynująca opowieść przewodnika o historii kościoła wzbogaciła wiedzę trzecioklasistów o naszym wspaniałym mieście.

• "Migać każdy może"

• W ramach innowacji pedagogicznej „Migać każdy może” realizowanej na terenie naszej szkoły kl. 1a uczestniczy w zajęciach języka migowego. Celem tych nowatorskich warsztatów jest zintegrowanie dzieci słyszących z ich rówieśnikami mającymi dysfunkcję słuchu oraz pokonanie bariery komunikacyjnej. Dzieci doskonale radzą sobie podczas zajęć - poznane znaki wykorzystują w zabawach, prostych inscenizacjach oraz zajęciach dramowych.

Zachęcamy wszystkich do poznania języka migowego.

• Zawody pływackie

• Dziś odbył się Finał Strefy Wałbrzych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w pływaniu drużynowym na pływalni w Żarowie. Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy wystawiła cztery drużyny, które zdobyły 3 pierwsze miejsca i jedno trzecie (ze względu na niekompletną drużynę). Dziewczęta klas 7-8 i chłopcy klas 5- 6 oraz 7-8 zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Trzymajcie kciuki!

• Wiosna w świetlicy

• W oczekiwaniu na wiosnę dziś w świetlicy założyliśmy nasz ogród. Wspólnymi siłami sialiśmy oraz sadziliśmy kwiaty, zioła i warzywa. Teraz z niecierpliwością oczekujemy efektów naszej wytężonej pracy.

• Certyfikat

• Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za organizację obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022👍