• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne. Na znak solidarności z założeniami tego dnia uczniowie i grono pedagogiczne założyli zielony element garderoby. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: Jak dbam o zdrowie?  Gratulujemy uczestnikom konkursu i dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Mnożenie liczb propaguje nabywanie wiedzy matematycznej w sposób przyjazny dla młodego człowieka. Z tej okazji w naszej szkole chętni uczniowie klas 4-8 wykonali przepiękne plakaty. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

1m. Emilia Litwin 5a

2m. Zuzanna Przybyłko 5b

3m. Jan Tomczyk 6s

Dziękujemy za ciekawe pomysły.

Nauczyciele matematyki

• Dzień Gier Planszowych

• 10 października to Dzień Gier Planszowych. Czwórka włączyła się w jego obchody. Uczniowie  pokazali dziś, jakie gry planszowe lubią najbardziej i razem z kolegami z klasy w nie zagrali.

Była to doskonała okazja do integracji, zdrowej rywalizacji, a także pokazania alternatywnych metod spędzania wolnego czasu.

• Lekcja biblioteczna

• W poniedziałek, 9 października 2023 r., klasa 2b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej poświęconej dobrym obyczajom.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że życie w przyjaznej atmosferze, czystym otoczeniu i szanowaniu innych jest o wiele milsze i wcale nie wymaga wysiłku.

• Noc w szkole

• Długo uczniowie klas 2a, 2c i 3a będą wspominać noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. Impreza pod hasłem *„Noc w szkole”* rozpoczęła się o godz. 19.00 w piątek 6 października, a zakończyła o poranku dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w karimatę, materac, śpiwór, oraz dużą porcję dobrego humoru.

Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce, zabawy integracyjne i gry planszowe. Dla wszystkich zaserwowana została  pizza. Po pysznej kolacji odbył się  spacer, a następnie  urządzono wieczór filmowy. W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.

• Pomoc dla Lenki

• Uwaga! Zbieramy kasztany i przynosimy do szkoły. Cel szczytny - pomoc Lence i zbiórka środków na jej rehabilitację. Kasztany można zostawić obok portierni.

• Wyjście do teatru

• W piątek 6 października 2023 r. uczniowie klas  I-III wraz z opiekunami udali się do teatru na spektakl pt. ,,Roszpunka" w wykonaniu artystów Wrocławskiego Teatru Edukacyjnego „IN-ART”.

Barwna scenografia, bajkowe kostiumy oraz wesołe piosenki sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły.

• Integracja poprzez zabawę

• W ostatnich dniach uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w zajęciach integracyjnych, których celem była nie tylko dobra zabawa, ale też kształtowanie poczucia szacunku do kolegów, nabywanie umiejętności pracy w grupie, jak również stosowanie tak ważnej w naszej szkole zasady FAIR PLAY. Jak sami uczniowie mówią Było świetnie, a my już dzisiaj gwarantujemy klasom trzecim, że za rok też tak będzie:)

• #SprzątamyDlaPolski

• 4 października uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

Porządkowaliśmy teren wokół naszej szkoły.