• 2023/2024

      • Najlepszy Absolwent: Hanna Zdanowska 8b

         

        Prymusi szkoły: Urszula Korzekwa 8a

                                   Hanna Zdanowska 8b

                                   Taisa Kuchynskaya 8c

         

        Sportowcy roku:  Tetiana Cherviakova

                                      Yurii Fedusiv

         

        Konkursy i zawody sportowe:

        1. Konkurs zDolny Ślązak z języka angielskiego-dostał się do etapu wojewódzkiego Tymoteusz Wierzbicki z kl. 8a
        2. Konkurs zDolny Ślązak z matematyki- dostał się do etapu wojewódzkiego              Filip Paluch z kl. 7a
        3. I miejsce drużynowo ucz. 8a Yurii Fedusiv, Maksymilian Martyka i Mikołaj Szczepara  w Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej pod hasłem „I pomoc na 315 %”
        4. Eliminacje ustne  do II etapu Olimpiady Historycznej- Krzysztof Ungurian z kl. 7a           
        5. III m. II etapu konkursu „ Wiedza o rzemiośle” Ucz. kl. 8b Kacper Jek
        6. Certyfikat potwierdzający uzyskanie tytułu OSEhero na lata 2023/2024 i 2024/2025
        7. SP nr 4 została Laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”! – wygrana pracownia komputerowa
        8. SP nr 4 wygrała 11 000zł w konkursie grantowym IOM 2023/2024- działania integracyjne dla dzieci i młodzieży w lokalnej społeczności migracyjnej
        9. Do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów przeszły 2 osoby: Michał Kwiatkowski 6c , Aleksandra Biros 7c
        10. I m. w konkursie wiedzy o AIDS organizowanym przez świdnicki oddział PCK zdobył uczeń klasy 8a Yurii Fedusiv
        11. Trzecie miejsce w konkursie międzyszkolnym o zawodach rzemieślniczych
        12. Konkurs zDolny Ślązak z języka angielskiego-etapu wojewódzkiego Tymoteusz Wierzbicki z kl. 8a
        13. Mały Poliglota – finalista Tymoteusz Wierzbicki kl.8a
        14. X Powiatowy Konkurs Matematyczno –Przyrodniczy

        tytuł finalisty otrzymał  - Volodymyr Bezpalko kl. 8b

         wyróżnienie otrzymała – Taisa Kuchynskaya kl. 8c

        15.Konkurs Matematyczny „ KANGUR” , w którym wyróżnienie otrzymali :

        - Tomasz Bób kl. 4b

        - Nataniel Maślanka kl. 4a

        - Mikołaj Drabik kl. 4a

        - Michał Kwiatkowski kl. 6c

        - Hanna Dąbek kl. 6b

        - Filip Paluch kl. 7a

        - Aleksandra Biros kl. 7c

        - Andrzej Stojewski kl. 7a

         16. IX Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym– „Wybory do samorządu       

              terytorialnego 1990-2018” -  Laureatami zostali U. Korzekwa 8a , C. Borowczyk 8b,

              a  finalistą został D. Zarzycki 8b - etap finałowy

         17. Zalogowani – I m. Hanna Zdanowska, III Kacper Jek

         18.  Gra miejska – I m. drużynowo - Julia Tarnowska, Hanna Pawłowska, Hanna               Zdanowska i Michalina Zelek

         19.  „Mój pomysł na biznes w Świdnicy” - Julia Tarnowska, Hanna Pawłowska, Hanna Zdanowska , Michalina Zelek, Martin Moczydłowski , Damian Zarzycki i Taisa Kuchynskaya

         

        Konkursy artystyczne:

        • Konkurs Plastyczny Barwy Niepodległości 2023 - organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy - Michał  Kwiatkowski 6c – nagroda, Aleksander  Gołdyn 4a- kwalifikacja  do  wystawy
        • Konkurs Plastyczny na kartę Świąteczną - organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy- Michał  Kwiatkowski 6c, Leon Matusiak 6b i Kacper Kondzior 5c – nagroda
        • Powiatowy Konkurs Plastyczny Pola Nadziei 2024 - wyróżnienie Milena Kondak 4c
        • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Witaj Majowa Jutrzenko- Nagrodzona - Maja Laskowska
        • Wyróżnieni: Michał Kwiatkowski , Zuzanna Tadla
        • Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych Krew

        Nagrodzeni: Lena Rogóż 7c, Wiktoria Cielechowicz 7b, Karol Wrona 5c;

        • Powiatowy Konkurs Plastyczny Pola Nadziei 2024- „Pomagam innym”

        I miejsce - Zuzanna Przybyłko

        • Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs "Klasówka Kościuszkowska"

                     III miejsce - zespół w składzie: Michał Kwiatkowski, Mikołaj Mickiewicz,

                     Krzysztof Ungurian oraz Cyprian Borowczyk

        • „Pierwsze oznaki wiosny”

        I miejsce: Michał Kwiatkowski 6c

        II miejsce: Aleksandra Kwiatkowska 4b

        III miejsce: Leon Matusiak 6b

        • Międzyszkolnym Interdyscyplinarny Konkurs "Klasówka Kościuszkowska"

        III miejsce - zespół szkolny (wokalista)

        • XVII DOLNOŚLĄSKI  Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

        I miejsce  - nagroda główna- Zespół wokalny SP 4

        I miejsce - w kategorii solo -  Ksawery Jaszczak kl.4c

        • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „JUST SING”

        kategoria soliści:  II miejsce:  Lena Chryszczanowicz  4c

        wyróżnienie: Aleksandra Kwiatkowska 4 b

        kategoria zespoły: I miejsce Zespół wokalny- Szkoła Podstawowa nr 4

        • XX  WOJEWÓDZKI  Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Przebój z Jajem"

        I miejsce- duet wokalny- Liliana Lusa i Patrycja Krupka 4b

        wyróżnienie: Zespół wokalny "Wesoła Czwórka" w składzie: Aleksandra Kwiatkowska, Ada Pieczonka, Nadia Pieczonka, Nela Oleśkiewicz, Klaudia Chudy oraz Veronika Zvizdovska

         

        Zawody sportowe:

        • SP nr 4 zajęła III m. w Rowerowej Stolicy Polski
        • I m. indywidualnie dla Michała Jachimowicza z 7s  w Rowerowej Stolicy Polski
        • I miejsce piłka nożna chł. kl. VII-VIII etap miejski 
        • II miejsce piłka koszykowa dz. kl. VII-VIII etap miejski
        • I miejsce tenis stołowy dz. kl. VII-VIII etap miejski
        • I miejsce tenis stołowy chł. kl. VII-VIII etap miejski
        • II miejsce sztafetowe biegi przełajowe chł. VII-VIII etap miejski
        • II miejsce piłka koszykowa chł. kl. VII-VIII etap miejski
        • II miejsce piłka siatkowa dz. kl. VII-VIII etap miejski
        • I miejsce tenis stołowy chł. kl. V-VI  etap miejski
        • I miejsce mikołajkowe zawody pływackie etap miejski
        • I miejsce- piłka nożna dziewcząt. kl. IV-VI  finał dolnośląski
        • III miejsce tenis stołowy chł. kl. IV-VI  finał dolnośląski
        • I miejsce tenis stołowy dz. Kl. VII-VIII finał strefy wałbrzyskiej
        • II miejsce tenis stołowy chł. kl. VII-VIII finał strefy wałbrzyskiej
        • I miejsce sztafety pływackie chł. kl. VII-VII finał strefy wałbrzyskiej
        • II miejsce sztafety pływackie dz. Kl. VII-VIII finał strefy wałbrzyskiej
        • III miejsce sztafety pływackie chł. IV-VI finał strefy wałbrzyskiej
        • III miejsce sztafety pływackie dz. IV-VI finał strefy wałbrzyskiej
        • III miejsce sztafeta dziewcząt kl. IV-VI finał dolnośląski