• Duathlon Świdnica

     • Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z panią Agnieszką Koselską-Stramek poznali organizację zawodów od "kuchni". Pomagali jako wolontariusze podczas zawodów Marconi Duathlon Świdnica. Dobrze jest zdobyć nowe doświadczenia i pomóc w promowaniu sportu w naszym mieście.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

     • W piątek 24 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 spędzali bardzo aktywnie czas. Włączyli się oni w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, czyli międzynarodowego dnia ruchu.

      Tego dnia uczniowie klas młodszych bawili się według ruchowego planu lekcji Akademii Krokieta i Lamy (relacja fotograficzna z tego wydarzenia niebawem). Najmłodsi wzięli również udział w tanecznej przerwie, gdzie w rytm radosnej muzyki wesoło się bawili.

      Natomiast uczniowie klas 4-8 zatańczyli belgijkę.

      W ramach obchodów tego dnia w szkole w ubiegłym tygodniu odbył się również Bieg po zdrowie, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

      Europejski Dzień Sportu Szkolnego pokazał uczniom, że aktywność fizyczna może im towarzyszyć nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii.

     • #CodeWeek2021

     • Nasza CZWÓRKA już podjęła wyzwanie w CodeWeek 2021. Startuj z nami!! Nie wiesz jak zacząć? Wejdź na https://codeweek.eu/add  Dodaj swoje wydarzenie na #Codeweek. Baw się z naszą CZWÓRKĄ wpisując kod cw21-rlJol  KODUJMY razem już od 10 października!!

     • "Moje miasto w moich oczach"

     • Dzisiaj delegacja uczniów świdnickiej CZWÓRKI na zaproszenie Pana Prezydenta Szymona Chojnowskiego zawitała w UM. Miała przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu konkursu plastyczno-cyfrowego "Moje miasto w moich oczach" realizowanego w mieście partnerskim Pengzhou w Chinach. Niesamowitym i niecodziennym przeżyciem było dla naszych uczniów wirtualne spotkanie się z rówieśnikami z innych krajów.

     • Bezpieczni na drodze

     • Uczniowie klas: Ia, Ib i Ic odkrywali bezpieczny świat ruchu drogowego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach obejmujących przechodzenie przez jezdnię, a także zapoznały się z najważniejszymi znakami drogowymi.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego już 24 września

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego (EDSS) to wielkie międzynarodowe święto ruchu, które 24 września będziemy świętować również w naszej szkole.

      EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji

      aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach

      matematyki, języka polskiego, czy geografii.

      W tym dniu nie zabraknie ruchu i zabawy, a o specjalne atrakcje dla najmłodszych uczniów z klas I-III zadba @AkademiaKrokietaiLamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu!

      Razem dla zdrowego rozwoju dzieci!

      #ESSD2021 #ESSDPoland #AKIL #BeActive #edukacjawruchu @essdeurope

     • Finał projektu edukacyjnego - Poezja i dobroć... i więcej nic - C. K. Norwid

     • Finał projektu edukacyjnego - Poezja i dobroć... i więcej nic - C. K. Norwid

      W przeddzień urodzin Cypriana Kamila Norwida odbył się finał projektu edukacyjnego poświęconego temu wszechstronnie uzdolnionemu twórcy.

      Na dziedzińcu biblioteki, w atmosferze unoszącej się poezji i muzyki, ogłoszone zostały wyniki konkursów.

      W dwóch kategoriach uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca: gra miejska "W pogoni za cytatem" i "Tak go widzę" - komiks.

      Ponadto w ramach działań grupowych jako szkoła otrzymaliśmy nagrodę rzeczową - głośnik bezprzewodowy.

      Cała uroczystość, jak przystało na prawdziwe urodziny, zakończyła się zjedzeniem przepysznego tortu.

      Uczennice biorące udział w projekcie:

      kl. 6a

      Hanna Pawłowska, Alicja Szczepara, Julia Tarnawska

      kl. 7c

      Hanna Cincio, Aleksandra Czebreszuk, Róża Tomaniewska

      kl. 8c

      Hanna Kała, Hanna Kiebuła, Anna Wojno

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i dziękujemy za zaangażowanie.

     • Jesień w górach

     • W czwartek 23 września uczniowie klas 3a i 6b wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę. Celem wyprawy była Ślęża.

      Uczniowie i ich nauczyciele, korzystając z pięknej pogody, wybrali się w góry, by w ten sposób przywitać jesień, skorzystać z ostatnich słonecznych dni, nabrać sił przed długą jesienią i zimą.

      Wędrówka, chwilami wyczerpująca, dała dużo radości i satysfakcji. Na szczycie dzieci podziwiały wspaniałe widoki, skorzystały z chwili odpoczynku od szkolnej rutyny, lepiej poznały historię swojego regionu.

      Jesienny spacer w góry był okazją do poznania najbliższej okolicy, wspólnej zabawy, lepszego poznania się.

     • „W pogoni za cytatem”

     • Pod taką nazwą przebiegła dzisiejsza gra miejska zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Uczennice klasy 8c – Hanna Kała i Hanna Kiebuła zajęły w rywalizacji szkół I miejsce. Dziewczynki w około 48 minut wykonały zadanie, które polegało na zeskanowaniu kodów QR, odczytaniu cytatów utworu Cypriana Kamila Norwida oraz rozwiązaniu zagadek konkursowych umieszczonych w różnych częściach naszego miasta.

      Gra miejska odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Poezja, dobroć i nic więcej – Cyprian Kamil Norwid” przygotowanego z okazji 200. urodzin poety.

      Serdecznie gratulujemy dziewczynkom.

     • Rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

     • Dziś uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wraz z rodzinami wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rowerzyści przejechali ulicami Świdnicy 10-kilometrowy odcinek sprzed Urzędu Miejskiego do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się piknik sportowy. Celem rajdu było promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia.

      Piknik był też okazją do wręczenia nagród za udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w czerwcu 2021 roku. Dzięki aktywność całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 zajęliśmy w świdnickiej rywalizacji drugie miejsce.

      Szczególne gratulacje należą się Michałowi Jachimowiczowi, uczniowi klasy 5s, który w czerwcu wykręcił na rowerze 2860 km. Za swój wyczyn Michał otrzymał nagrodę specjalną, ponieważ był to najlepszy wynik w Polsce w kategorii do lat 15.

      Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli dziś na piknik, a przede wszystkim w czerwcu jeździli na rowerze, przyczyniając się do sukcesu naszej szkoły i promując zdrowy tryb życia.