Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • KLASY 1, 2, 4, 5

            W piątek 26.06.2026r. o godz. 9.00 spotkania uczniów klas 1, 2, 4, 5 z wychowawcami w salach lekcyjnych.

            KLASY 3

            W piątek 26.06.2026r. o godz. 11.00 spotkania uczniów klas 3 z wychowawcami w salach lekcyjnych.

            KLASY 6-7

            Uroczyste miejskie zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 6 i 7 odbędzie się w piątek 26.06.2026r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

            KLASY 8

            Zakończenie roku szkolnego dla klas 8 odbędzie się w czwartek 25.06.2026r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej. 

            W piątek o godz. 8.30 uczniowie kl. 8 odbiorą od wychowawców świadectwa ukończenia szkoły (kl. 8a sala 44, kl. 8b czytelnia, 8c sala 59, kl. 8s sala 43).

             

            1a - 23, 1b - 15, 1c - 24, 1d - 22

            2a - 16, 2b - 48b, 2c - 48a, 2d - 24a

            3a - 25, 3b - 10, 3c - 26

            4a - 73, 4b - 42, 4c - 72

            5a - 61, 5b - 71, 5c - 45

            6a - 34, 6b - 70, 6c - 63, 6d - 35

            7a - 52, 7b - 56, 7c - 41

          • Wycieczka do FLYSPOT

          • 10 najlepszych sportowców z klas 8 w ramach nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe w ciągu 8 lat było dziś na wycieczce w FLYSPOT- tunel aerodynamiczny w Mirosławicach pod Wrocławiem.

            Tunel aerodynamiczny to nie tylko aktywność w fizycznym rozumieniu tego słowa. To również zastrzyk mocnych emocji, które dostarczają niesamowitych wrażeń podczas samego lotu, jak i później, gdy wspominasz ten moment ze swojego życia. W odświeżeniu wspomnień pomoże film z własnego przelotu, który otrzymał każdy po jego zakończeniu.

            Nagrodę ufundowała Rada Rodziców

            Lista nagrodzonych:

            1. Andruszkiewicz Miłosz

            2. Błaszczyk Julia

            3. Błaszczyk Maja

            4. Huzarska Maja

            5. Klag Mateusz

            6. Krzyszkowski Oliwier

            7. Lemiech Nikola

            8. Ogrodnik Wiktor

            9. Rybak Dawid

            10. Wasilewicz Natalia

          • Laureaci konkursu „Witaj bocianie”

          • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie „Witaj bocianie”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy.

            Wśród laureatów znaleźli się:

            I miejsce – Maja Łukasiewicz, kl. 1b

            III miejsce – Kinga Narewska, kl. 1b

            Wyróżnienia otrzymali:

            • Zuzanna Widła, kl. 1b

            • Martyna Szczęsna, kl. 1b

            • Kinga Chryszczanowicz, kl. 2a

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć, kreatywności i zaangażowania. Życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwijania swoich talentów.

          • Przedstawienie „Bajki Kołowrotka”

          • 18 czerwca klasy drugie obejrzały przedstawienie „Bajki Kołowrotka”przygotowane przez szkolne Koło Teatralne w ramach zajęć projektowych- Edukacja Przyszłości. Aktorzy przenieśli widownię w niezwykły świat teatru i magii, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

          • Konkurs plastyczny „Krew Darem Życia”

          • Z dumą informujemy, że czworo naszych uczniów odniosło sukces w konkursie plastycznym „Krew Darem Życia”, zorganizowanym w związku z obchodami Dnia Krwiodawstwa przez Rejonowy Oddział PCK w Świdnicy. Pani Dyrektor wręczyła laureatom nagrody ufundowane przez Gminę Miasto Świdnica. Dziękujemy za zaangażowanie i twórcze podejście do tak ważnej społecznie tematyki. Prace konkursowe można oglądać na wystawie przygotowanej na korytarzu szkolnym na I piętrze. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Łukaszowi Wiśniewskiemu, Amelii Sengus, Mikołajowi Kałużyńskiemu i Magdalenie Fąfara oraz życzymy kolejnych sukcesów!

          • Wycieczka do Karpacza

          • Uczniowie klasy IIB i IIC uczestniczyli dziś w edukacyjnej wycieczce do Karpacza. W Karkonoskim Muzeum odkrywali podziemne królestwo Ducha Gór, poznając jego tajemnice, regionalne legendy oraz przyrodę i kulturę górską. Podczas warsztatów tworzyli własną zakładkę, ozdabiając ją suszonymi roślinami i minerałami. Była to pouczająca wyprawa zakończona zabawą i słodkimi lodami.

          • Tajniki tworzenia murali

          • Nasze uczennice: Ola Kwiatkowska, Natalia Maceluch i Agata Michalska poznają tajniki tworzenia murali. Zaczynają od graffiti pod okiem profesjonalistów w Świdnickim Ośrodku Kultury. Warsztaty potrwają do września, a my czekamy na finał projektu.

          • 🚴👏Egzamin na kartę rowerową

          • 11 czerwca odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy wszystkim zaangażowania i życzymy zawsze bezpiecznej jazdy oraz szerokiej drogi!

          • Wycieczka do Srebrnej Góry

          • Dziś uczniowie klas 6a i 6b bawili się na wycieczce w Srebrnej Górze. Jak na fort przystało, nie zabrakło musztry, szkolenia grenadierów, konkursów i zabaw sprawnościowych. Po zwiedzeniu twierdzy był obowiązkowy wystrzał z armaty i zasłużony posiłek przy ognisku.

          • Bieg po medal zakończony sukcesem! 🥉

          • Miło nam poinformować, że Marcel Florian z klasy 2a zdobył III miejsce w biegu na 200 m podczas Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych 2026 w kategorii chłopców w wieku 7–8 lat.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!