• Pamiętamy ...

     • Dnia 30 października br. klasy 1b i 1c wybrały się na pobliski cmentarz  celem uczczenia pamięci zmarłych. Uczniowie pomodlili się i zapalili na grobach znicze. W ciszy obserwowali sztukę cmentarną oraz podziwiali ludzi sprzątających groby swoich najbliższych.

      Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Towarzyszył  podniosły nastrój, zaduma i smutek.
      To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. Zdjęcia30.10.2018 Pamiętamy ...

      A. Wilczyńska, A. Kopacka

     • "Zdarty But" w Książu

     • W sobotą 27 października Zdarty But wyruszył na kolejną wyprawę. Ze Świebodzic dotarliśmy szlakiem turystycznym wiodącym przez Książański Park Krajobrazowy do zamku Książ. Podziwialiśmy okazałą budowlę, a z tarasów widokowych piękno okolicy. Zwiedziliśmy stadninę koni wraz z ujeżdżalnią i ekspozycją dawnych powozów. Przyglądaliśmy się z bliska dostojnym ogierom i pracom związanym z ich pielęgnacją. Następnie udaliśmy się do palmiarni. Tu poruszaliśmy się wśród rosłych, bujnych, przepięknych roślin z całego świata. A na koniec zakup uroczych kaktusików.  Za nami kolejna udana sobotnia wyprawa. Zdjęcia27.10.2018 "Zdarty But" w Książu

      A. Klag, I. Dulanowska, R. Skupień

     • W Świdnicy bez próchnicy

     • Klasy 0-I przystąpiły do programu zdrowotnego „W Świdnicy bez próchnicy”. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywieniową, ze szczególnym uwzględnieniem pokarmów wpływających korzystnie na stan uzębienia i tych, które są szkodliwe. Dowiedzieli się jak często i w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby. Następnie pod czujnym okiem pani higienistki szorowali i pucowali swoje ząbki. Ileż było śmiechu, gdy po tej czynności, za pomocą magicznej tabletki sprawdzali rezultaty szczotkowania. Od dzisiaj uczniowie wiedzą jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej dla zdrowia i pięknego uśmiechu. Zdjęcia26.11.2018 W Świdnicy bez próchnicy

      Wychowawcy klas

     • Spotkanie z policjantem kl. 1b i 1d

     • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji panem Krzysztofem, tatą Nadii - uczennicy klasy I b.   

      Prowadzący przedstawił oraz omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych w ruchu drogowym, przypominał zasady poruszania się po ulicy oraz chodniku. Uczulił uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem.

      Policjant zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi - omówił sposoby unikania ich. Poinformował uczniów także, że  nie należy przyjmować niczego od osób obcych oraz o tym, gdzie należy zwrócić się o pomoc w razie, gdyby taka sytuacja miała miejsce.

      Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Uczniowie w trakcie zajęć odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

      Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za ciekawe zajęcia i upominki. Zdjęcia25.10.2018 Spotkanie z policjantem

      A. Wilczyńska, B. Janiczek

     • American Day

     • 22 października odbył się w naszej szkole kolejny już Dzień Amerykański. Uczniowie klas VII-VIII oraz klas III gimnazjum mogli na wszystkich przerwach uczestniczyć w szeregu konkursów, quizów i konkurencji, których tematem przewodnim były Stany Zjednoczone. Można więc było sprawdzić swoją znajomość geografii Stanów Zjednoczonych, najsłynniejszych zabytków i miejsc, seriali oraz innych filmów, ale można też było spróbować swoich sił w grach zręcznościowych.

      Jedną z głównych atrakcji był konkurs na najbardziej pomysłowy strój związany ze Stanami Zjednoczonymi. Jury, doceniając wkład pracy w przygotowanie strojów oraz pomysłowość, wyróżniło Julię Pykę z kl. VIII a, Oliwiera Krawczyka z kl. VII b i Kingę Duławę z kl. III c 

      Dodatkowo, przeprowadzono konkurs na najciekawiej przystrojoną klasę, w którym niekwestionowanym zwycięzcą okazała się klasa III c. Miejsce 2. zajęła klasa VIII a, a 3. kl. VII a. Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody.

      Agnieszka Korzekwa

     • Szczotko,szczotko,hej szczoteczko..

     • Nasi najmłodsi koledzy z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem szkolnej pielęgniarki, już od dzisiaj przygotowują się do akcji "W Świdnicy bez próchnicy". Wyposażeni w odpowiedni sprzęt czyszczący z wielkim zapałem przystąpili do szorowania i pucowania swoich ząbków. Życzymy powodzenia w dążeniu do utrzymania radosnych i pięknych uśmiechów!

      I. Kozakow