• Szlachetna paczka

     • Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drogie Koleżanki i Koledzy! Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Zachęceni zeszłoroczny sukcesem (udało nam się pomóc aż dwóm rodzinom) i pod ogromnym wrażeniem Waszych Dobrych Serc postanowiliśmy po raz kolejny przyłączyć się do tej akcji. Wiemy, że z Wami na pewno się uda sprawić, by kolejne rodziny mogły się cieszyć magiczną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wszystko, co było, jest i będzie, ponieważ z Wami nie ma rzeczy niemożliwych! 

      W tym roku chcemy pomóc Pani Katarzynie. Pani Katarzyna (41l.) mieszka samotnie. Pani Katarzyna od kilku lat, po śmierci swoich rodziców,mieszka sama. Od urodzenia choruje namózgowe porażenie dziecięce. Wszystko układało się lepiej dopóki żyli jej rodzice. Po ich śmierci pani Katarzyna została sama i musiała zmierzyć się z trudną dla niej samodzielnością. Jej naiwność została wykorzystana przez jedną z opiekunek, która zaciągnęła na nią kredyt konsumpcyjny. Pracownicy z ośrodka, znający sytuację pani Katarzyny pomogli jej w uzyskaniu opiekuna prawnego, który zarządza jej dochodem i dba o jej dobro. Jednak dochody Pani Katarzyny są bardzo niskie. Najważniejsze potrzeby to pralka, ponieważ stara już szwankuje. Pani Katarzyna bardzo lubi dbać o czystość i porządek w mieszkaniu. Bardzo przyda się też pościel z kocem na zimę, kołdra, poduszka i ręczniki bo stare są już mocno zużyte. Zakup środków chemicznych (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon,szczoteczka do zębów) bardzo odciąży budżet pani Katarzyny. Mile widziane są też: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, słodycze. Mile widziane będą też buty sportowe, czapka, szalik, kredki i książeczki do malowania według wzoru. Zwracamy się więc do wszystkich, aby zechcieli przyłączyć się do naszej akcji i wsparli ją rzeczowo bądż finansowo. Wszystkie dary przekażemy Pani Katarzynie. Potrzebne rzeczy można przynieść bezpośrednio do Pani Magdaleny Gawałek-Jekiel (budynek A) oraz do Pani Violetty Jekiełek i Iwony Wierzbickiej (budynek B) oraz do wychowawców. Akcja trwa do 7 grudnia. Za przekazane rzeczy i pieniądze bardzo serdecznie dziękujemy.

     • „Czwórka” w świątecznej odsłonie

     • „Artysta jest twórcą piękna” – to słowa Oscara Wilde’a. Świąteczny nastrój trwa. Pora na zwolnienie tempa i znalezienie czasu na przyjemności. Dla tych, którym największą przyjemność sprawia podziwianie sztuki, zapraszamy na wystawę w wieży ratuszowej, częściowo utrzymanej w bożonarodzeniowym klimacie.Składają się na nią prace plastyczne naszych uczniów. Dla najmłodszych wystawa jest zachętą do eksperymentów ze sztuką,a dla rodziców podróżą w czasy dzieciństwa.

      Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych będących rezultatem działań projektowych naszych uczniów.

     • Nasi laureaci

     • Dnia 27 listopada 2018 r. reprezentacja z klas III b i III c wzięła udział w XII Interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy „SUPER GŁÓWKA” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Świdnicy. Nasi uczniowie wykazali się rozległą wiedzą dotyczącą Unii Europejskiej, Polski i Świdnicy.
      Gratulujemy Wojtkowi Piotrowskiemu i Damianowi Zarzyckiemu za zajęcie III miejsca!

                                  J. A. Schienke i B. Gut

     • Ogólnopolska akcja czytelnicza "Czytaj codziennie"


     • 23 listopada 2018 r. zakończyła się w obu świetlicach akcja czytelnicza „Czytaj codziennie”, którą zainicjowała sieć sklepów „Biedronka”. Jej podstawowym celem było kształtowanie u uczniów klas I-III nawyku czytania codziennie przez 10 minut, przez co najmniej 21 dni.

      Wychowawcy, aby zmotywować swoich podopiecznych wręczyli uczniom albumy, w których wspólnie z rodzicami każdego dnia potwierdzali podpisem wysiłek dziecka. W nagrodę wychowankowie otrzymywali naklejki, a najbardziej wytrwali czytelnicy dodatkowo losowali nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję, że mimo skończonej akcji dzieci będą nadal czytać.

      wychowawcy świetlicy

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 23 listopada w szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli swoje ulubione maskotki i wszędzie zrobiło się „misiowo”. Odwiedziły nas misie małe, duże, kolorowe i puchate. Był to dzień pełen zabaw i niespodzianek. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, a także tańczyły i śpiewały. W tym szczególnym dniu misie towarzyszyły uczniom przez cały dzień. Zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość i dostarczyła miłych wrażeń. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku. Zdjęcia - Dzień Pluszowego Misia

      Wychowawcy klas 0-III i świetlicy

     • Flash mob

     • W dniu 22.11.2018 roku chór naszej szkoły, po raz trzeci, tym razem w Tesco Świdnica, wykonał pieśni listopadowe. Chórzyści pięknym wykonaniem utworów, m.in. "Piewsza brygada", "Przybyli Ułani pod okienko, "Wojenko, Wojenko", " Dziś idę walczyć mamo", pod dyrygenturą pani Małgorzaty Zalewskiej, wzruszyli publiczność otrzymując gromkie brawa i podziękowania. Zaśpiewane pieśni zakończyły obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdjęcia - Flash mob

                                                                                                                    Małgorzata Zalewska

     • Wspólna inicjatywa SP 4 oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

     • Szkoła Podstawowa Nr 4 w porozumieniu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku organizuje nieodpłatne zajęcia z języka polskiego dla uczniów obcokrajowców uczęszczających do wszystkich świdnickich szkół.Nauczyciele – wolontariusze z SP 4 w Świdnicy i Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą prowadzić zajęcia nauki języka polskiego w każdą sobotę o godz. 9.00 (począwszy od stycznia 2019) w budynku Szkoły Podstawowej Nr 4, przy ulicy Marcinkowskiego 4.Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie szkoły pod nr tel. 74 8522366"