• Mistrzowie SUDOKU

     • W dniu 24 stycznia 2019r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbył się drugi etap VII Międzyszkolnych Rozgrywek SUDOKU, w którym wzięło udział troje uczniów naszej szkoły. W finale w kategorii klas V-VI MISTRZEM SUDOKU został Marek Angierman (zajmując I miejsce), a w kategoriach klas III-IV oraz VII-VIII II miejsce zajęły Roksana Zapolska i Alicja Uroda. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Małgorzata Kędzierska i Ewa Marcinkowska

     • Ferie zimowe w SP 4

     • W naszej szkole w czasie ferii zimowych w godz. 9:00-13:00 organizowane będą zajęcia dla uczniów SP4. Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na zajęcia proszeni są o pobranie i wypełnienie karty kwalifikacyjnej, która jest dostępna w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej. Prosimy o zwrot kart w nieprzekraczającym terminie do dnia 23.01.2019 roku.

      Karta uczestnika.pdf

      Karta_uczestnika.docx

     • 24.01.2019 Sto lat niech żyją nam!

     • Słowa tej znanej piosenki pięknie wkomponowały się w uroczystość, która odbyła się dzisiaj w naszej szkole. Na zaproszenie najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego i klasy 1b odpowiedzieli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy. Wyjątkowi goście uczestniczyli w uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierszyki, piosenki, tańce i wspólne zabawy przy muzyce dzieci i seniorów uświetniły ten dzień. Wspólne rozmowy międzypokoleniowe, serdeczne gesty i uśmiechy na twarzach towarzyszyły wszystkim obecnym. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą miały ciąg dalszy. Zdjęcia - 24.01.2019 Sto lat niech żyją nam!

      I. Kozakow, A. Wilczyńska

     • 24.01.2019 Dzień Babci i Dziadka

     • Dnia 24 stycznia 2019 roku odbyła się w kl. Ib uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze świętem Babci i Dziadka. 

      Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych. Dziękujemy pani Urszuli Łożyńskiej za przygotowanie pięknej dekoracji. Zdjęcia - 24.01.2019 Dzień Babci i Dziadka

                              A. Wilczyńska

     • 23.01.2019 Technologie OPEN SOURCE w Czwórce

     • Nasi Majsterkowicze 2.0 zaczęli 4 miesiące temu swoją wielką programistyczną przygodę w ogólnopolskim programie Fundacji Orange #SuperKoderzy. Uczniowie nauczyli się kodować, poznali teorię i zbudowali 5 robotów Lofi. Prace prowadzone były w oparciu o otwarte licencje OPEN SOURCE.  W II semestrze, zgodnie z hasłem "Każdy jest wynalazcą" będziemy się uczyć kierować robotami z komputera oraz telefonu komórkowego.            

       I. Isańska

     • 22.01.2019 Ekspedycja smaków

     • W ramach programu "Od uprawy do potrawy" uczniowie klasy 2a po raz drugi wzięli udział w "Ekspedycji smaków" w pobliskim Tesco. Tym razem rozpoznawali i smakowali różne warzywa oraz świeże przyprawy. Po zwiedzeniu wybranych stoisk ze zdrową żywnością, pod okiem p. Marty - mamy Zuzi, przygotowali pastę twarożkową i zdrowe, kolorowe kanapki. To drugie, własnoręcznie przygotowane śniadanie wyśmienicie smakowało! Zdjęcia - 22.01.2019 Ekspedycja smaków

      I. Subczyńska

     • 22.10.2019 Wizyta Straży Miejskiej

     • Świdnicka Straż Miejska gościła dziś z wizytą w naszej szkole. Po krótkiej pogadance dotyczącej historii i funkcjonowania straży, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej miały okazję komunikować się przez krótkofalówkę, przymierzać umundurowanie oraz zapoznać się z pozostałym wyposażeniem strażnika. Na koniec wizyty goście wręczyli uczniom pamiątki- odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne w zimowe poranki. Zdjęcia - 22.10.2019 Wizyta Straży Miejskiej 

      wychowawca klas 0 i Ic

     • 21.01.2019 Z MegaMisją za pan brat!

     • Uczniowie klasy III b od września biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „MegaMisja” systematycznie realizując na zajęciach  kolejne scenariusze. Podczas wykonywania zadań  uczą się, jak zostać bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Za swe zaangażowanie, twórcze dyskusje, zgodną współpracę i nabywanie nowych kompetencji  dzieci z naszej szkoły otrzymały już  specjalne nagrody: artykuły plastyczne i kreatywne oraz sprzęt multimedialny. Dziękujemy Fundacji Orange i podejmujemy kolejne wyzwania! Zdjęcia 21.01.2019 Z MegaMisją za pan brat!

       B. Gut

     • 18.01.2019 Nauka przez zabawę w CZWÓRCE z innowacyjnymi pomocami dydaktycznymi

     • Podłoga interaktywna Funfloor  - pomoc dydaktyczna, która pozwala, poprzez gry i zabawy, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczy pamięć i uczy.

      Karty Matematyczne Grabowskiego - inny sposób na naukę matematyki,  stymulowanie logicznego myślenia oraz wspieranie rozwoju społecznego, w tym nauki współpracy, wygrywania i przegrywania.

      Kreatywne Strefy Gier Korytarzowych - celem gier jest zmiana korytarza szkolnego w przestrzeń inspirującą do gier i zabaw. Tak zaaranżowana przestrzeń służy do zadań edukacyjnych, gier oraz zabaw.

      Roboty w szkole - uczymy dzieci programowania robotów, odkrywając przed nimi nowe technologie i nieograniczone możliwości świata nauk. Rozpoczęliśmy przygodę z elektroniką, robotyką i budową programowalnych urządzeń.

      Metodą CZWÓRKI jest obudzenie w dziecku pasji odkrywania nowych umiejętności, fantastycznej zabawy.  Efektywna nauka poprzez zabawę wywołuje uśmiech na twarzy naszych uczniów.

      Zdjęcia - 18.01.2019 Nauka przez zabawę w CZWÓRCE z innowacyjnymi pomocami dydaktycznymi