• Zapisy do klas 0 i 1

     • Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy  informuje, że zapisy uczniów do klas 0 i 1 odbędą się od 1 do 15 marca 2019 roku. Wnioski dotyczące zapisu dziecka są do pobrania ze strony internetowej (Zakładka - Zapisy 2019/2020) oraz w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 -15.00. 

     • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego klas V

     • Dnia 26 lutego odbył się II Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „Młody Tłumacz” dla klas V. Uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwą sztuką przetłumaczenia dwóch wierszy na dwa sposoby:
      • z języka angielskiego na język polski;
      • z języka polskiego na język angielski.
      Uczniowie świetnie sobie poradzili z wykonaniem obu zadań.
      Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Karbowiak i Aneta Pieczonka, po podliczeniu punktów, wyłoniła następujących laureatów:
      I miejsce – Kinga Ścisłowicz
      II miejsce – Wioleta Gawor
      III miejsce – Amelia Okińczyc

      Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      K. Karbowiak

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas II

     • Dnia 25 lutego 2019 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Swoje możliwości mogli zaprezentować uczniowie klas II. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie twórczych talentów. Uczniowie czytali fragmenty  książki Marii Krüger pt.„Karolcia",  po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem prezentowali swój talent przed komisją konkursową, która wyłoniła laureatów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Wyniki:

      I miejsce w konkursie zajęła Julia Hajłasz z kl. II a

      II miejsce  zajął Stanisław Pawłowski  z kl. II d

      III miejsce zajęła Iga Szklarczyk z kl. II c

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

      A. Wilczyńska, J. Belka

     • Pomoc to moc

     • 25 lutego 2019 r. w ramach programu "Pomoc to moc" klasy trzecie wzięły udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas godzinnych zajęć dzieci dowiedziały się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy i jak postępować z osobą nieprzytomną. Każde dziecko otrzymało certyfikat ukończenia kursu i książeczkę edukacyjną. Dodatkowo szkoła została wyposażona w tablice edukacyjne, profesjonalną apteczkę stacjonarną i apteczkę w formie plecaka będącą niezbędnym wyposażeniem podczas wycieczek szkolnych.

      wychowawcy klas III

     • Tydzień Otwarty

     • Od 18 do 22 lutego gościliśmy w naszej szkole grupy przedszkolaków. W tych dniach dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach inegracyjnych: plastycznych, muzycznych, sportowych, językowych, w pracy z tablicą multimedialną. Wszystkie formy poznawcze były dla nich niezwykle atrakcyjne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uroczyste zakończenie odbędzie się we wtorek – 26 lutego o godzinie 16:30, na które zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

     • Dbamy o bezpieczeństwo

     • Klasę Id i klasy II odwiedzili dziś strażnicy miejscy, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, wiążącymi się z nią obowiązkami i odpowiedzialnością. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy uczniów na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia munduru, czapki oraz przedmiotów, których strażnicy miejscy używają podczas pełnienia obowiązków. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz zakładania kajdanek i komunikacja poprzez krótkofalówki. Dzieci otrzymały w prezencie opaski i kamizelki odblaskowe. Spotkanie bardzo im się podobało!

      wychowawcy

     • Bezpieczna CZWÓRKA

     • "Bezpieczna szkoła, bezpieczne podwórko", "Bezpieczeństwo w szkole i jej najbliższym otoczeniu", "Bezpieczna droga", "Bezpiecznie Cię widzieć" to projekty, w których uczestniczą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Głównym celem programów jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na dostrzeganie niebezpiecznych sytuacji w ich najbliższym otoczeniu i poznanie sposobów zapobiegania im.

     • W gościnnej Zagrodzie

     • 20 lutego klasy IId i IIIa udały się do Zagrody Edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką" w Mościsku. Uczniowie w nagrodę za wykonanie plakatów o życiu na wsi otrzymali zaproszenie na zajęcia edukacyjne. Spacerując polem wzdłuż rzeki, szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Następnie samodzielnie wyrobiliśmy ciasto. Każdy uformował i ozdobił swój własny chlebek, który upieczono w starym kaflowym piecu. Rozpoznawaliśmy ziarna zbóż i ozdobiliśmy nimi papierowe kogutki. Nakarmiliśmy kózki, świnki i króliczki. Był też czas na grę w piłkę nożną i zabawę ze stróżami obejścia- pieskami Biedronką i Pimpkiem. W Zagrodzie ugoszczono nas po królewsku - drożdżówką i kompotem. A zdrowe i kolorowe kanapki wykonaliśmy sami z szynki, sera, pomidorów, ogórków, rzodkiewki i sałaty. Na dworzec odprowadziła nas pani Gospodyni w asyście Biedronki i Pimpka. Do szkoły wróciliśmy zaopatrzeni w zakupione proce, koguciki, piszczałki i bardzo zadowoleni z tak spędzonego dnia. Zdjęcia -  20.02.2019 Wizyta w Zagrodzie.

      Anna Klag. Irena Dulanowska