• Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny

• 28 marca 2019 roku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny, który przygotowały panie: Aneta Pieczonka i Bogumiła Gut.

Celem konkursu było popularyzowanie nienagannej wymowy i dykcji, a także wzbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz zachęcanie uczniów do nauki poprawnej wymowy poprzez zabawę. Z konkursowymi zadaniami zmierzyli się uczniowie ze świdnickich szkół, którzy musieli wykazać się umiejętnością wykonywania ćwiczeń usprawniających aparat mowy, płynnością czytania i nienaganną wymową oraz dykcją podczas recytacji wierszy i czytania tekstów trudnych pod względem artykulacyjnym, a także umiejętnością tworzenia rymowanek, układania zdań z rozsypanek wyrazowych, jak również logicznego myślenia podczas układania historyjek obrazkowych.

Komisja konkursowa w składzie: p. Bogumiła Gut, p. Joanna Belka oraz p. Ewa Mazurek, po podliczeniu punktów, wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się następujące uczennice:

I miejsce – Oliwia Nowak - SP nr 1

II miejsce – Anna Kuchno - SP nr 4

III miejsce – Hanna Zdanowska - SP nr 4.

Uczestnicy za swój trud i posiadane umiejętności zostali obdarowani dyplomami, nagrodami oraz drobnymi upominkami. Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz rywalizację w przyjaznej atmosferze.

Aneta Pieczonka i Bogumiła Gut

• Od uprawy do potrawy

• Klasa II b wzięła udział w programie edukacyjnym „Od uprawy do potrawy” realizowanym przez sklep Tesco w Świdnicy.

Dzieci pod okiem przesympatycznej pani Marty odkryły różnorodność zdrowych produktów. Na dziale warzywnym oglądały, dotykały i poznawały egzotyczne owoce, utrwalały różnorodność warzyw, rozpoznawały węchem i smakiem zioła, nauczyły się czytać etykiety i wybierać zdrowsze produkty.

Zdobyły wiedze o roli wody i  prawidłowym nawadnianiu organizmu.

Na koniec każdy wykonał własny, smaczny i zdrowy jogurt. To był bardzo miły dzień. Dzieci jako mali odkrywcy własnym doświadczeniem zdobyli nową wiedzę, którą mogą utrwalić w specjalnej książeczce i codziennym życiu. Jako prezent otrzymaliśmy nasiona, ziemię i wszystko potrzebne do wysiania własnych ziół. W najbliższym czasie pobawimy się w małych ogrodników.

Pani Marcie oraz całemu zespołowi Tesco bardzo dziękujemy.

M. Kapłon i uczniowie IIb

• Robimy pyszne, zdrowe kanapki

• W piątek 22 marca  uczniowie klasy I b  zrobili pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione. Okazało się też, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie, dlatego nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

A. Wilczyńska

• Ciekawy świat elektronów

• 22 marca w kl. IId gościł pan Henryk Krug, nasz szkolny konserwator. Wprowadził nas w świat elektronów. Opowiedział, jak powstaje prąd, w jaki sposób jest przesyłany do naszych domów, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. Pokazał różne nośniki prądu, panel słoneczny oraz jak zbudować obwód prądu. Wykonał tradycyjną elektrownię ręczną. Ta mini - elektrownia znajduje się w naszej klasie, zapraszamy do jej obejrzenia. Panu Heńkowi bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.

I. Dulanowska

• THE SPELLING MASTER

• W dniu 14.03.2019 w naszej szkole odbył się konkurs literowania w języku angielskim „THE SPELLING MASTER”. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą znajomością alfabetu angielskiego. Jury w składzie: p. Agnieszka Zdanowska, p. Bożena Makowska i p. Katarzyna Karbowiak wyłoniło czterech zwycięzców. Mistrzami literowania zostali: Aleksander Franków z klasy 4c, Oliwia Rogóż z klasy 5f, Oskar Polański z klasy 6s i Kamila Kamińska z klasy 6a.

Gratulujemy naszym Mistrzom!

K.Karbowiak

• Dzień wesołej kanapki

• 14 marca uczniowie klasy1 d samodzielnie przygotowali drugie śniadanie. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i wykonały smaczne oraz bardzo pomysłowe kanapki. Kolorowe drugie śniadanie wprawiło wszystkich w doskonały humor. Dobrze jest tak miło i zdrowo zacząć dzień!

B. Janiczek