• WYPRAWKA PIERWSZAKA

• Wyposażenie szufladki w klasie:

• farby plakatowe + kubeczek na wodę
            • pędzle różnej grubości
            • plastelina
            • blok techniczny kolorowy
            • suche pastele
            • wycinanka mała i duża
            • 2 bibuły w dowolnym kolorze
            • kredki świecowe Bambino
            • teczka na gumkę

Podpisaną wyprawkę należy dostarczyć w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.

Wyposażenie piórnika:

• klej szkolny
            • nożyczki metalowe zaokrąglone
            • kredki ołówkowe
            • 2 ołówki
            • temperówka
            • linijka
            • pióro
            • flamastry
          •  WYPRAWKA DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

• Podręczniki
            „Dzieciaki w akcji” Pakiet:
            wyprawka i karty pracy 1-4  wyd. Nowa Era 2019 Warszawa, praca zbiorowa A.Stelmach-Tkacz, K.Mucha
            Wyprawka:
            * piórnik z wyposażeniem:
              ołówek, mazaki, kredki ołówkowe, metalowa temperówka, nożyczki
            * kredki świecowe
            * klej szkolny
            * malowanka
            * teczka rysunkowa
            * plastelina
            * pastele suche
            * obuwie zmienne
            * strój do ćwiczeń (koszulka i spodenki)

Skompletowaną wyprawkę należy dostarczyć do 6 września.

• Wypłata stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

•  Dyrektor szkoły informuje, że stypendia za wyniki w nauce (średnia ocen od 5,0) i osiągnięcia sportowe dla uczniów klas IV-VIII oraz III gim. wypłacane będą w dniach 1 - 12 lipca 2019r. w godz. 8:00 - 13:30 w budynku A w sekretariacie szkoły. Do odbioru stypendium upoważnieni są rodzice lub prawni opiekunowie ucznia.

• Zakończenie roku szkolnego

• - Oddział przedszkolny oraz klasy I-III - środa 19.06.2019r. godz. 9.00, sale lekcyjne w budynku A
            - Klasy IV-VI -  środa 19.06.2019r. godz.  11.00, boisko szkolne (w razie niepogody sala gimnastyczna w budynku A)
            - Klasy VII - środa 19.06.2019r.  godz. 8.00, sale lekcyjne w budynku B
            - Klasy VIII (Miejskie zakończenie roku) - środa 19.06.2019r. godz. 9.00, sala gimnastyczna w budynku B,
            - Klasy III gimnazjalne - wtorek 18.06.2019r. godz. 15.00, sala gimnastyczna w budynku B

• Zdarty But Traktem Smoka

• 15 czerwca skoro świt wyruszyliśmy szynobusem do Dzierżoniowa. Wyposażeni w mapki udaliśmy się Traktem Smoka, który poprowadził nas  po najciekawszych obiektach miasta. Idąc Traktem Diory, znaleźliśmy mosiężne odlewy starych radioodbiorników produkowanych wiele lat temu w dzierżoniowskiej Diorze. Wreszcie przyszła pora na małe co nieco, czyli posiłek w barze Tościk. Nie zdążyliśmy odczuć trudów upalnego dnia, gdyż na drodze wyrosła nam kurtyna wodna, nieopodal której znajdował się sklepik z lodami. Cóż więc było robić… Do domu wróciliśmy bogatsi w kolejne doświadczenia i bardzo zadowoleni.

A.Klag, M.Jekiel, I. Dulanowska

Ps. To był nasz ostatni rajd w tym roku szkolnym. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone na turystycznych szlakach. Teraz Zdarty But udaje się na zasłużony odpoczynek.

Do zobaczenia we wrześniu!

Anna Klag, Irena Dulanowska

• Karta Rowerowa dla ucznia

• W dniu 13.06.2019 roku odbył się egzamin praktyczny na Kartę Rowerową. Ponad 70 uczniów klas 4 Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, ze stuprocentowym powodzeniem pokonało trasę rowerową oraz plac manewrowy otrzymując Karty Rowerowe.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

Małgorzata Zalewska, Edyta Szkudlarek - Moor

• Przygoda z Australią w III b

• Dziś ponownie gościliśmy na zajęciach rodziców naszej koleżanki, którzy przemierzyli już prawie cały świat. Zaprezentowali nam swoje zdjęcia, filmy oraz wrażenia z wyprawy do Australii i Nowej Zelandii, wzbogacając tym samym naszą podręcznikową wiedzę. Smakowaliśmy też przysmaków z tego kontynentu - orzeszków macadamia oraz miodu z manuki. Na koniec zasypaliśmy naszych gości pytaniami, na które cierpliwie i wyczerpująco starali się odpowiedzieć.

Dziękujemy Państwu Wyszomirskim za ciekawe opowieści!

B. Gut