• Dzień Chłopaka w I b

     • Dzień Chłopaka w I „b” był wyjątkowo udany. Były uśmiechy, prezenty, całusy i dobra zabawa. Dziewczynki się spisały! 

                                                                                                                                                                         M. Kuś

     • Wizyta w Nadleśnictwie

     • W dniach od 23 – 27 września uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących edukacji biologicznej w Nadleśnictwie Świdnica. Celem zajęć było zapoznanie z budową i obsługą mikroskopu oraz nabycie umiejętności obserwacji mikroskopowej. Każdy uczeń miał własne stanowisko pracy, przy którym indywidualnie wyszukiwał i obserwował różne preparaty: bakterie, drożdże, pantofelka, krew żaby, włókna mięśniowe, aparat ssący motyla, liść sosny itp.Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i ciekawość ze strony uczniów.

      Monika Wojewodzic, Katarzyna Podkowiak

     • Zdarty But w mieście Frankensteina

     • Zdarty But rok szkolny rozpoczął od wyprawy do Ząbkowic Śl. w sobotę 28 września. Zdobyliśmy najwyższą w Polsce krzywą wieżę. Zdobyliśmy, bo wspięliśmy się na wysokość 34 m pokonując 139 schodów. Stąd podziwialiśmy widok na miasto i górzystą okolicę. Zwiedziliśmy laboratorium legendarnego naukowca, Frankensteina i ruiny starego zamku. Po tak ekscytująco i intensywnie spędzonym czasie, przyszła pora na odpoczynek i posiłek na pięknym ząbkowickim rynku. To była wyprawa pełna wrażeń.

      Anna Klag, Irena Dulanowska

     • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

     • Uczniowie naszej szkoły w składzie: Aron Podolski, Julia Miechurska z klasy 5c oraz Milena Paruch z klasy 5d wywalczyli IV miejsce na Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie pod opieką P. Małgorzaty Zalewskiej, po zdobyciu wysokiej punktacji w testach sprawdzających wiedzę teoretyczną, wykazali się zręcznością i umiejętnością jazdy na rowerze pokonując tor przeszkód, slalom, ósemkę oraz plac manewrowy. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Małgorzata Zalewska

     • Spotkanie klasy I b ze szkolnym doradcą zawodowym

     • W piątek klasa I b  gościła szkolnego doradcę zawodowego  panią Justyną Adamską-Litwińską. Dzieci prezentowały swoje zainteresowania w formie słownej oraz pokazując przyniesione do szkoły trofea, przedmioty związane z tematem, rysunki i zdjęcia. Pokazywały też zdobyte na różnych zajęciach umiejętności. Wszyscy byli bardzo aktywni i chętnie dzielili się doświadczeniami. Następnie swoje hobby przedstawiły w  twórczości plastycznej i wspólnie bawiły się zgromadzonymi przedmiotami.

      Małgorzata Kuś

     • II Powiatowy Konkurs Językowy "Krebsomaniacy"

     • 26 września 2019r.  drużyna uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 pod opieką p. Doroty Boroń w składzie: Emilia Renkowska, Dominika Sikora i Tomas Mokrzycki ponownie wygrała II Powiatowy Konkurs Językowy "Krebsomaniacy" 2019. Konkurs  objęty jest patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego i organizowany przez Fundację - Fondazione L'Unione Europea Berlin oraz II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy. Celem konkursu jest popularyzowanie nauki języków obcych i  sylwetki Emila Krebsa- wybitnego poligloty.

      Do rywalizacji zgłosiły się  drużyny zarówno ze szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych z powiatu świdnickiego. Potyczki  językowe nie bazowały tylko na języku  niemieckim czy angielskim , uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami również z takich języków, jak włoski, francuski, szwedzki, węgierski czy rosyjski. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym wszystkie drużyny rozwiązywały zadania, które miały wykazać intuicję językową i szybkość. Trzy drużyny, które najszybciej uporały się z zadaniami i poprawnie wpisały kod dostępu (skanując uprzednio kod QR), dostały się do drugiego etapu potyczek językowych. Konkurencje finałowe oceniało międzynarodowe jury.
      Drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy okazała się najlepsza i wygrała! Gratulujemy!

      Dorota Boroń

     • „Asy Internetu”

     • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego program edukacyjnego Asy Internetu. Głównymi wartościami promowanymi w programie, przez Google wraz z Fundacją Szkoła z Klasą, są: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Poprowadzimy w szkole lekcje, które zachęcają do rozmowy o tym, co dzieje się online, ale nie wymagają dostępu do Internetu podczas zajęć.

      Wyślemy mocny i jednoznacznie pozytywny komunikat: warto być w sieci Asem. Chcemy, aby nasi uczniowie poczuli moc zmieniania Internetu w lepsze i bezpieczniejsze miejsce.

      Koordynatorzy programu: Bogumiła Gut i Izabella Isańska

     • Warsztaty klas IV

     • Dnia 25 września 2019r. 30 uczniów z klas czwartych uczestniczyło w wydarzeniu edukacyjnym związanym z wykorzystaniem ICT w codziennym życiu. Zajęcia poprowadziła Pani Barbara Górka w ramach unijnego programu ”Usprawnienia czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością”. Uczniowie dowiedzieli się, że kompetencje medialne i cyfrowe są niezbędne, aby w pełni funkcjonować w świecie medialnym. Pozwalają na świadome i skuteczne korzystanie z narzędzi, które ułatwiają komunikację, służą nauce i zabawie. Dzięki nim mogą bezpiecznie, odpowiedzialnie i krytycznie korzystać ze środków społecznego przekazy.

      Izabella Isańska