• Hania, Wojtek i Marek najlepsi w Sudoku

     • W czwartek 30 stycznia w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyły się VIII Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku. Nasz uczeń Wojtek Piotrowski z kl.4a został Mistrzem Sudoku,Hania Kiebuła z kl.6c zajęła II miejsce, a Marek Angierman z kl.7a otrzymał tytuł finalisty. Gratulujemy!

     • Olaf i Dominik najlepsi z fizyki

     • Z wielką dumą i nieukrywaną radością informujemy, że dwaj nasi uczniowie: Olaf Polański z kl. VIII "a" oraz Dominik Bajrak z kl. VIII "c" - uzyskali tytuł finalisty w konkursie zDolny Ślązak z fizyki. Uczniom gratulujemy tak wspaniałego sukcesu 😊

     • Emilka i Amanda najlepsze z języka niemieckiego

     • Z wielką radością informujemy, że nasze dwie uczennice: Emilia Renkowska z kl. VIII c oraz Amanda Opyd z kl. VII b zakwalifikowały się do II części finału konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, co daje im już tytuł finalistek tego konkursu.
      Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w części drugiej (ustnej) tego konkursu.

     • Zebrania z rodzicami

     • Dyrektor szkoły informuje, że w środę 5 lutego 2020 roku o godz. 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami  uczniów klas 0-VIII podsumowujące I semestr.

      Oddział ”0” Bartek świetlica

      Kl. 1A - zebranie odbędzie się po feriach

      Kl. 1B Bartek s.2, Kl. 1C Bartek s.1

      Kl. 2A Bartek s.3, Kl. 2B Bartek s.4, Kl. 2C s.45, Kl. 2D s.15

      Kl. 3A s. 24, Kl. 3B s.25, Kl. 3C s.10,  Kl. 3D s.26

      Kl. 4A Czytelnia, Kl. 4B s.70, Kl. 4S s.43,

      Kl. 5A s.72, Kl. 5B s. 41, Kl. 5C s. 23, Kl. 5D s. 44, Kl. 5S s. 16

      Kl. 6A s. 73, Kl. 6B s. 59, Kl. 6C s. 48 A,

      Kl. 6D - zebranie odbędzie się po feriach

      Kl. 6E s. 35, Kl. 6F s. 63, Kl. 6S s. 56

      Kl. 7A s. 42, Kl. 7B s. 60, Kl. 7C s. 71, Kl. 7S s. 22

      Kl. 8A s. 48 B, Kl. 8 B s. 61, Kl. 8C s. 34, Kl.8D s. 52

     • Poznać i oswoić nieznane

     • W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt."Poznać i oswoić nieznane", które realizuje Fundacja Bliżej Siebie. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Dziura-Sztejnberg oraz pani trenerka z fundacji Bliżej Siebie.

      Pani Małgorzata przyszła z dwójką podopiecznych, którzy opowiadali o swoim życiu, zainteresowaniach i funkcjonowaniu każdego dnia. Dzieci chętnie zadawały szereg interesujących pytań, dotyczących codziennych trudności, na które napotykają osoby niepełnosprawne. Przygotowanych było mnóstwo pomocy, a dzieci miały okazję doświadczyć, jak radzą sobie osoby z dysfunkcjami. Uczniowie klas siódmych mieli okazję zakładać specjale okulary, opaski, rękawice i mieli wykonywać różne zadania, np. przeczytać gazetę, przyszyć guzik, podnieść ołówek, wysłać SMS, podpisać się, nalać wodę do kubeczka, policzyć pieniądze, przekazać sobie informację oraz poruszać się za pomocą laski przeznaczonej dla osób niewidomych. Dzieci kształtowały w ten sposób postawę tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Uczyły się właściwych wzorów zachowania w stosunku do osób niedowidzących, niewidzących, niedosłyszących, niesłyszących i poruszających się na wózku inwalidzkim. Biorąc udział w warsztatach uczniowie doświadczali, jak to jest być przez chwilę osobą niepełnosprawną, a przez to uczyli się właściwych zachowań oraz zasad wobec niepełnosprawnych rówieśników.

     • Lekcja Obywatelska

     • Klasa 7a, wraz z wychowawcą p. Elżbietą Klimkowską, w dniu 13.01.2020 r. uczestniczyła w Lekcji Obywatelskiej z panią prezydent Beatą Moskal-Słaniewską. Zajęcia odbyły się w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

      Elżbieta Klimkowska

     • Warsztaty smaku

     • Klasy trzecie 14.01 wzięły udział w warsztatach smaku i zapachu. Dzieci próbowały i odgadywały różne smaki, oraz samodzielnie wykonały zdrową nutellę z banana i kakao. To były miłe i pyszne zajęcia.

     • Szkolni Mistrzowie Sudoku

     • Szkolnymi Mistrzami Sudoku zostali: w kat. 3-4 Wojciech Piotrowski, w kat. 5-6 Hanna Kiebuła, a w kat. 7-8 Marek Angierman. 30 stycznia trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów podczas Międzyszkolnych Rozgrywek Sudoku.

      Małgorzata Kędzierska