• Wizyta w Muzeum Dawnego Kupiectwa

• 28 lutego uczniowie klas 2b i 2c odwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Była to wspaniała podróż w przeszłość, w czasie której poznali tajniki zamierzchłych technik handlu i sposobów liczenia wag, długości i innych wartości mierzalnych, niezbędnych do prowadzenia działalności kupieckiej. Prezentowana w muzeum wystawa Machinae calculatoriae – urządzenia wspomagające liczenie – przybliżyła uczniom historyczne przyrządy używane do prowadzenia obliczeń arytmetycznych takie jak abaki, liczydła,kostki Napiera, suwak logarytmiczny, sumatory. Wszystkie eksponaty wzbudzały duże zainteresowanie i zachęciły uczniów do pogłębienia wiedzy w tym temacie.

• Złote medale dla naszych pływaków

• Pływaczki i pływacy z Sp4 odnieśli sportowy sukces w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży w sztafetach pływackich. Reprezentacja  klas 6  zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców, zaś  reprezentacja klas 7-8 I miejsce w kategorii  dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców.  Zawodnicy płynęli w sztafecie oraz w startach indywidualnych, w czerech stylach pływackich. Dzięki tym wysokim wynikom zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrocławiu.

A oto nazwiska naszych sportowców:

A. Świdurska, J.Sadowska, A. Bednarz, A. Kurowska, M. Martyka, K. Ścisłowicz, A. Jaros,

J. Sadowska, Z. Olkowska, A. Wojnowska, M. Kuśnierz, K. Mus, E. Pławecka, K. Gwóźdź,

SZ. Stramek, A. Niemczyk, M. Mus, P. Hernik, M. Jesior, Oskar i Olaf Polański, W. Ratyński,

K. Brożyna, D. Kłos, H. Kus, M. Szuman, S. Dzięcielski, I. Malinowski.

Opiekunami byli: A. Koselska-Stramek, M. Kwak.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

• Akcja "Góra Grosza"

• W akcji Góra Grosza uzbieraliśmy wspólnie 859,55 zł.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na pocztę i będą przeznaczone na pomoc dzieciom i młodzieży mieszkającym i wychowującym się, bez rodziców, poza domem zamieszkania.

• Dzień Otwarty

• Dnia 27 lutego mieliśmy u nas wyjątkowych gości. Otworzyliśmy naszą szkołę dla przyszłych zerówkowiczów, pierwszoklasistów i ich rodziców. Dziękujemy za przyjście i wspólną zabawę. 😊 Do zobaczenia we wrześniu!

• Pierwszy tydzień ferii już za nami

• W tym roku uczniowie naszej szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Dzięki wspólnej zabawie uczniowie bardzo się ze sobą zintegrowali, ale także nauczyli się jak zachować zdrową, przyjazną rywalizację.😀

• Klasy 8 - rekrutacja 2020/2021

• Zarządzenie Nr 4/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2020 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 TUTAJ

• Walentynki

• Ostatni tydzień przed wyczekiwanymi feriami upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

• Zalogowani znowu w akcji

• Tym razem odwiedziliśmy Santander Bank Polska S.A. w Świdnicy. Wzięliśmy udział w warsztatach ekonomicznych, na których dowiedzieliśmy się jakie są sposoby oszczędzania, jakie są rodzaje kredytów i jak można korzystać z kart płatniczych. Po warsztatach zwiedziliśmy biura banku, poznaliśmy specyfikę pracy w banku oraz odwiedziliśmy pana dyrektora, którego serdecznie pozdrawiamy. Na koniec mogliśmy zejść do skarbca.

Nasi uczniowie są więc przygotowani do zarządzania swoimi oszczędnościami.

Zalogowani