• Informacja dotycząca oddziału przedszkolnego

     • W związku z niedostateczną ilością kandydatów zgłoszonych i zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że oddział przedszkolny w roku szkolnym 2020/2021 nie zostanie utworzony.

      Jednocześnie informuję, że zgodnie z Prawem Oświatowym ( Dz. U. z 2020r. poz. 910 ) art. 31 ust. 4 dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego” a z art. 33 ust. 1 ”Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi, o którym mowa w art. 31 ust. 4, są obowiązani do:

      1) dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego;

      2) zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia;”

      Dyrektor szkoły - Beata Laskowska

     • Konkurs plastyczny w kl. I a

     • W klasie 1a został zorganizowany klasowy konkurs plastyczny pt. Jacy jesteśmy. W wyniku głosowania online uzyskaliśmy wyniki:

      I miejsce  - Małgosia Bugarewicz (praca nr 2)
      II miejsce - Klaudia Pawlik (praca nr 9 i Ola Ostrowska (praca nr 7)
      III miejsce - Kuba Magierski (praca nr 5)
      wyróżnienie - Andrii Zhuravlov (praca nr 18)
                                                                                                                        

      Gratuluję zwycięzcom! Anna Klag

     • Życzenia od klasy I b z okazji Dnia Mamy

     • Wszystkim Mamom z okazji Ich święta wręczamy te barwne bukiety wiosennych kwiatów i życzymy tylko szczęśliwych chwil, uśmiechu na twarzy,  dużo zdrowia i miłości!

      Franio, Jula, Wiktor, Joachim, Ania, Miłosz, Janek, Tomek, Adaś, Szymon, Maja, Marcel, Michelle, Zuzia, Dominik, Marcelinka, Dominik, Kacper, Ernest, Łukasz, Hubert i Jaś

     • Gotowanie na ekranie

     •  

      W ramach lekcji techniki online, klasy piąte naszej szkoły w sposób praktyczny zdobywają wiedzę na temat zdrowej żywności. Podczas lekcji przygotowują tortillę pełną witamin, kanapki oraz surówki. 

      Pamiętajmy, że o zdrowiu człowieka w największym stopniu decyduje to, jakie pokarmy spożywa. Dzięki bogatemu jadłospisowi organizm prawidłowo funkcjonuje i się rozwija.

      Życzymy smacznego i dużo, dużo zdrowia.

      Małgorzata Zalewska

     • Prezent dla Czwórki od świdnickich harcerzy

     • Dzisiaj nasza szkoła otrzymała z rąk harcmistrza Andrzeja Góralskiego 200 maseczek ochronnych z 10 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej Mrówkojady. Harcerze uszyli maseczki przy wsparciu rodzin i przyjaciół.

      Serdecznie dziękujemy za ten wysiłek i pracę na rzecz poprawy wspólnego bezpieczeństwa!

     • Drodzy Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego!

     • Jeśli znudziły się już Wam i dzieciom klasyczne gry, i szukacie czegoś nowego na deszczowe dni- postawcie na gry kooperacyjne!

      Gry planszowe, jakie większość z nas zna- jak "Chińczyk", "Monopoly" czy szachy- polegają na tym, że każdy z graczy dąży do indywidualnego zwycięstwa, każdy gra na swój sukces i przeciwko rywalom. Ale są też gry, w których gracze tworzą drużynę i grają wspólnie. To tzw. gry kooperacyjne. Chodzi w nich o to, by wspólnie- naradzając się, współpracując, razem opracowując strategię i kolejne ruchy, osiągnąć określony cel. Te gry są wspaniałą rozrywką międzypokoleniową. Drużyna graczy może składać się z dorosłych, nastolatków i dzieci, i wszyscy będą się dobrze bawić! Każdy będzie wartościowym członkiem zespołu- niezależnie od wieku. Owe gry uczą współpracy, dyskutowania, znajdowania rozwiązań wspólnie z innymi. Nie trzeba być doskonałym by odnieść sukces- gracze uzupełniają się tworząc zespół. Są "emocjonalnie bezpieczne" bo nie ma w nich przegranych i wygranych, nie ma lepszych i gorszych. Podczas gry nie musimy dawać dzieciom forów, za to możemy Im dawać przestrzeń do wykazania się, słuchać Ich głosu i brać pod uwagę Ich zdanie. Gry kooperacyjne mogą nas dorosłych uczyć, jak traktować dzieci poważnie. Dają nam okazję, abyśmy szczerze i na serio wyrazili nasze uznanie dla dzieci, bo to, co młodsi gracze wnoszą do zespołowych działań może być równie cenne, jak potencjał graczy dorosłych.

      Życzymy wszystkim, którzy sięgną po gry kooperacyjne, by wspólne granie sprawiało frajdę, zaś szczególnie planszówki były dla wszystkich uczestników  światem wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. Światem, w którym dobrze bawią się wszyscy!