• Drodzy przyjaciele świdnickiej „Czwórki”

     • Nasza CZWÓRKA

      zakwalifikowała się do II etapu w konkursie „Podwórka Nivea 2021”

      Dlaczego wystartowaliśmy?

      Chcemy  zachęcić, wspólnie z Państwem, Nasze Dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, odciągnąć dzieci od ekranów telewizorów, komputerów, tabletów. Pragniemy zapewnić Naszym Uczniom alternatywę dla elektronicznych mediów. Zamierzamy przypomnieć sobie i pokazać dzieciom gry i zabawy królujące na podwórkach, placach, chodnikach, kiedy My byliśmy dziećmi, a oglądanie telewizji nie było jedyną formą spędzania czasu.

       

       Do wygrania zostało 15 podwórek!

      Etap II polega na internetowym, codziennym oddawaniu głosów do dnia 15 lipca 2021.

      Aby zwyciężyć , musimy znaleźć się w pierwszej piętnastce spośród 500 nadesłanych zgłoszeń.

       

      Zwycięstwo zależyod liczby głosów oddanych na naszą szkołę

      Co należy zrobić?

      1. Załóż konto na www.podworko.nivea.pl

      2. Zaloguj się na swoje dane

      3.Znajdź lokalizację

      4. Głosuj codziennie i zwiększ Naszą szansę na WYGRANĄ!

      5. GŁOSUJ CODZIENNIE DO 15.07. 2021 r.

       

      DZIAŁAJMY RAZEM I TYM RAZEM! - „CZWÓRKA"ZE ŚWIDNICY

     • „Mamy kota na punkcie mleka”

     • W ramach realizacji programu „Mamy kota na punkcie mleka” uczniowie klas 2c i 3b wzięli udział w warsztatach pt. „Każde dziecko wie, skąd mleko w kartonie bierze się”. Zajęcia miały na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Oprócz promowania zdrowej diety uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodzą produkty mleczne, jakie witaminy i składniki odżywcze zawiera mleko oraz jaką rolę pełni w życiu każdego człowieka.

     • Spotkanie z psychologiem

     • 24 maja  uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących koleżeństwa i przyjaźni. Dzieci z zaangażowaniem wypowiadały się i wykonywały zlecone zadania. Wspólnieokreślały cechy dobrego kolegi i przyjaciela, omawiały różne sytuacje problemowe zaistniałe w klasie, wyciągały wnioski oraz proponowały swoje rozwiązania.Zajęcia były ciekawe i pouczające. Przebiegały w bardzo miłej atmosferze.

      A. Wilczyńska

     • Zajęcia profilaktyczne

     • W klasie 3b zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz nabywania umiejętności posługiwania się narzędziami TIK. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań.

      Spotkanie zostało zorganizowane przez panią pedagog – Katarzynę  Radotę.

     • Świętujemy Dzień Matki

     • Jesteś Mamo skarbem mym, 
      kocham Ciebie z całych sił,
      Jesteś wszystkim tym co mam, 
      wszystko Tobie jednej dam…

      Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, które są wyrazem miłości i szacunku. Uczniowie klas młodszych postanowili w szczególny sposób uczcić to święto i własnoręcznie przygotowali prezenty oraz kolorowe laurki.

      Wszystkim Mamom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia:dużo radości, sił, spokoju, spełnienia marzeńoraz nieustającego zadowolenia ze swoich pociech.

      Kochana Mamo,

      Za to wszystko,

      Czym dobroć jest na ziemi,

      Że Jesteś najważniejsza,

      Że tego nikt nie zmieni,

      Że jeden dzień najpiękniej

      W mym sercu jaśnieć musi,

      Dla jednych to Dzień Matki,

      A dla mnie Dzień Mamusi.

      Uczniowie SP4

       

     • „Mam kota na punkcie mleka"

     • Uczniowie klas 1d, 2c, 3b wraz z wychowawcami biorą udział w ogólnopolskiej kampanii prozdrowotnej i profilaktycznej „Mam kota na punkcie mleka". W jej ramach odbywają się zajęcia wychowawcze, konkursy oraz akcje promocyjne.

      Dzieci przez zabawę zdobywać będą wiedzę w zakresie zdrowego żywienia oraz dowiedzą się, jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Przekonają się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobędą wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli, jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia.

      Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej organizatorów kampanii. Można tam znaleźć informacje o konkursach, zagrać w ciekawe gry, czy też rozwiązywać quizy.

      Mamy kota na punkcie mleka – Mamy kota na punkcie mleka (kochammleko.pl).

      J. Florian, A. Wilczyńska, M. Kapłon

     • Akcja "Pola Nadziei"

     • W czasie nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o potrzebie niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym w wyniku nieuleczalnej choroby nowotworowej oraz ich rodzinom. Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pola Nadziei. Akcja polega na sadzeniu żonkili, jednak w tym roku była utrudniona z racji ograniczania kontaktów. Aby żonkilowe pola jednak zakwitły uczniowie na lekcjach wychowawczych rysowali piękne żonkile i pokazywali je przez kamerki. A screeny Ich prac stworzyły projekt, krzewiący ideę wolontariatu. Uczniowie pokazali, że nawet w trudnym dla nas wszystkich czasie, możemy wspólnie zrobić coś dobrego na rzecz potrzebujących.
       

     • Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica

     • Zalogowani ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod koniec konkursu Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica spotkali się z panią prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską, aby porozmawiać o naszym mieście, pracy prezydenta i samorządu. Spotkanie online odbyło się 11.05.2021 r.  Uczniowie mogli zadawać pytania, na które bardzo chętnie odpowiadała im pani prezydent. I tak dowiedzieliśmy się jak zostać prezydentem miasta, jaki są zadania prezydenta, jakie inwestycje szykują się w naszym mieście oraz jakie zostały już zrealizowane.

      Dziękujemy za miłe spotkanie w sieci.