• Dzień Chłopca

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPCA. Wszystkie dziewczynki z naszej szkoły przygotowały dla kolegów drobne niespodzianki, życzenia i słodki poczęstunek. W tym dniu we wszystkich klasach było bardzo dużo zabawy i radości. Dzień też uświetnił Samorząd Uczniowski, który poczęstował chłopców cukierkami.

• Wycieczka klas III

• Dzisiaj dzieci z klasy III b i III c przeżyły wspaniałe chwile, uczestnicząc w wycieczce w Błędne Skały i odwiedzając Starą Kopalnię w Nowej Rudzie. Dużo emocji dostarczyła im przejażdżka kolejką po korytarzu kopalni. Nie zabrakło też pysznej kiełbaski z ogniska. Dzieci wróciły syte, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

• Wycieczka do Srebrnej Góry

• 28 września uczniowie klas 5a, 5b i 5c pojechali na wycieczkę do Srebrnej Góry. Była ona okazją do poznania Twierdzy Srebrna Góra oraz Fortu Ostróg znajdujących się w tej miejscowości. Obie budowle powstały na wzniesieniach, więc trzeba było pokonać troszkę przewyższenia, by się do nich dostać. Nagrodą co prawda nie były piękne widoki, bo mgła spowiła świat, ale solidna dawka historycznej wiedzy. Ponadto, w przerwie między zwiedzaniem uczniowie zjedli kiełbaski z ogniska oraz zaopatrzyli się w pamiątki w sklepiku.

• Geo-zabawa

• 27 września klasa 1a wzięła udział w zabawach o tematyce geologicznej i paleontologicznej. W czasie dwugodzinnych warsztatów  dzieci malowały gipsowe formy trylobitów, amonitów i łodzików, czyli zwierząt, które żyły dawno temu, jeszcze przed dinozaurami. Po wykonaniu papierowej szkatułki mali odkrywcy za pomocą takich narzędzi jak młotek, dłuto, pędzelek poszukiwali w piaskowo-gipsowej kuli pradawnych ślimaków, małż czy też belemnitów. Majsterkowaniu i poszukiwaniu skarbów towarzyszyło wiele emocji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

• Edukacja w RUCHU

• Uczniowie klas I-III w ramach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego uczestniczyli w zajęciach realizowanych pod patronatem Akademii Krokieta i Lamy.

Pokazali, że można uczyć się matematyki i języka polskiego dobrze się przy tym bawiąc.

• Duathlon Świdnica

• Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z panią Agnieszką Koselską-Stramek poznali organizację zawodów od "kuchni". Pomagali jako wolontariusze podczas zawodów Marconi Duathlon Świdnica. Dobrze jest zdobyć nowe doświadczenia i pomóc w promowaniu sportu w naszym mieście.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• W piątek 24 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 spędzali bardzo aktywnie czas. Włączyli się oni w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, czyli międzynarodowego dnia ruchu.

Tego dnia uczniowie klas młodszych bawili się według ruchowego planu lekcji Akademii Krokieta i Lamy (relacja fotograficzna z tego wydarzenia niebawem). Najmłodsi wzięli również udział w tanecznej przerwie, gdzie w rytm radosnej muzyki wesoło się bawili.

Natomiast uczniowie klas 4-8 zatańczyli belgijkę.

W ramach obchodów tego dnia w szkole w ubiegłym tygodniu odbył się również Bieg po zdrowie, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego pokazał uczniom, że aktywność fizyczna może im towarzyszyć nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii.

• #CodeWeek2021

• Nasza CZWÓRKA już podjęła wyzwanie w CodeWeek 2021. Startuj z nami!! Nie wiesz jak zacząć? Wejdź na https://codeweek.eu/add  Dodaj swoje wydarzenie na #Codeweek. Baw się z naszą CZWÓRKĄ wpisując kod cw21-rlJol  KODUJMY razem już od 10 października!!