• W świecie iluzji

• Uczniowie klas 4a i 4c mieli okazję spędzić niesamowicie czas podczas wycieczki do Muzeum Iluzji. Każdy eksponat wywoływał wśród dzieci zainteresowanie i zachwyt.

Zmniejszyliśmy się, stanęliśmy na głowach... to była fantastyczna przygoda!

• Wizyta u Strażaków

• Uczniowie klasy Ib odwiedzili salę edukacyjną przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z profilaktyką przeciwpożarową, zasadami bezpieczeństwa oraz ewakuacji. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy, bo założyli przygotowane specjalnie dla nich mundury i hełmy. Wszyscy oglądali wnętrze wozu strażackiego oraz ćwiczyli "gaszenie pożaru", lejąc strumieniem wody z węża gaśniczego.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• Klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach na temat: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzonym przez sierżanta sztabowego MPP w Świdnicy Michała Rzepeckiego. Uczniowie rozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się po drogach pieszo i rowerem. Obejrzeli film edukacyjny o zagrożeniach i sposobach ich unikania. Wykazali się dużą znajomością tematu.

• Spotkania z Prezydent Świdnicy

• Uczniowie z klasy 7a podczas Lekcji Obywatelskiej mogli porozmawiać z Prezydent Świdnicy o konstytucji, demokracji oraz funkcjonowaniu samorządu terytorialnego. Poniżej kilka zdjęć że spotkania.

• Wycieczka kl.2a i 2b

• 26 października klasy 2A i 2B odwiedziły zagrodę Marianówek. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji i niespodzianek, m.in. pieczenie ciasteczek, karmienie zwierząt czy też zwiedzanie okolicy kolejką turystyczną. Było dużo radości i zadowolenia.

• Rondelkolandia

• W ramach realizacji projektu pt. „Rondelkolandia" uczniowie kl. 1a przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Wspólne spożycie drugiego śniadania dostarczyło dzieciom wiele radości. Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekają na kolejne kulinarne wyzwania😊

• Jesień w klasie 1b

• Uczniowie z klasy 1b wykonali piękną makietę pod tytułem "Jesień w parku". Dzieci wykorzystały w swojej pracy różnorodne materiały przyrodnicze, które przyniosły na lekcję. Pierwszaki wykazały się kreatywnością, umiejętnością planowania oraz logicznego myślenia. Wszystkim podobało się to, że praca zespołowa daje tak dużo radości i satysfakcji

• Programowanie w kl. I-III

• Uczniowie klas pierwszych i drugich aktywnie uczestniczą  w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”. Od września podczas dodatkowych zajęć realizują wybrane zadania programu. Z dużym zaangażowaniem przyswajają podstawy programowania oraz robotyki, wykorzystując roboty edukacyjne i Matę do Kodowania z kolorowymi kubkami. Są to dla uczniów wszechstronnie rozwijające lekcje, uczące samozaparcia, dociekliwości i samodzielnego rozwiązywania problemów, a przy tym stanowiące świetną zabawę.

• Konsultacje z nauczycielami

• Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów klas I-VIII  na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 27 października 2021 roku (środa) w godz. 16.00-17.00.

Klasa - Sala

1a - 1 Bartek, 1b - 2 Bartek, 1c - 3 Bartek

2a - świetlica Bartek, 2b - 25, 2c - 4 Bartek, 2d - 25

3a - 10, 3b - 26, 3c - 24

4a - 48 A, 4b - 56, 4c - 71, 4s - 42

5a - 60, 5b - 48B, 5c - czyt., 5s - 45

6a - 59, 6b - 23, 6s - 63

7a - 72, 7b - 52, 7c - 41, 7d - 44, 7s - 16

8a - 73, 8b - 70, 8c - 22, 8d - 43, 8e - 61, 8f - 15, 8s - 24A

Pozostali nauczyciele dostępni są w pokoju nauczycielskim.

• Wycieczka na wieżę widokową

• Dzisiaj uczniowie klasy 3 b i 3 c przeszli spacerkiem do Rynku, gdzie oglądając wieżę ratuszową z zewnątrz dowiadzieli się o jej burzliwej historii. Później dzieci wjechały windą na taras widokowy, skąd podziwiały panoramę naszego pięknego miasta. Z wieży zeszlismy schodami. Wycieczka była udana, a losy wieży bardzo zainteresowały trzecioklasistów.