• Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III oraz świetlicy

• 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli swoje ulubione maskotki, wszędzie zrobiło się „misiowo”.

Odwiedziły nas misie małe, duże, kolorowe i puchate. Był to dzień pełen zabaw i niespodzianek.

Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, a także tańczyły i śpiewały. W tym szczególnym dniu misie towarzyszyły uczniom przez cały dzień.

Zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość i dostarczyła miłych wrażeń. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

• ZOSTAŃCIE Z NAMI

• Uczniowie klas 8 biorący udział w programie ZOSTAŃCIE Z NAMI - MIASTO I POWIAT ŚWIDNICA w czwartek wzięli udział w warsztatach doradczych. Poprowadziła je pani Marzena Rybka z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy. Tematem spotkania była "Samowiedza i test osobowości".

Dziękujemy za kreatywnie spędzony czas.

• Wycieczka

• 24.11.2021 r. klasa 8a wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Młodzież zobaczyła wystawę interaktywną. Podczas zwiedzania obejrzała kolekcję skał i minerałów, zajrzała do wnętrza wulkanu, obejrzała film o erupcji wulkanu oraz model gejzeru, który w równych odstępach czasu wystrzeliwał wodę. Uczniowie samodzielnie wywołali powódź, na platformie symulacyjnej doświadczyli trzęsienia ziemi, a także zapoznali się z najważniejszymi atrakcjami geoturystycznymi Pogórza Kaczawskiego. Następnie udali się do laboratorium, gdzie wykonali szereg doświadczeń, których tematem przewodnim był ogień. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, żywo reagowała na niespodziewane efekty doświadczeń i symulacji.

• Marzycielska Poczta

• Uczniowie klas 1a i 3c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Marzycielska Poczta, której celem jest pisanie listów do ciężko chorych dzieci. Własnoręcznie wykonane kartki zostały wysłane do Natalki z Morąga :)

• Mikołaj

• W dniu 23 XI 21 roku uczniowie klasy 2a i 2b wraz z opiekunami poczuli atmosferę świąteczną spotykając się na warsztatach z Mikołajem i elfami. Dzieci lukrowały pierniki, malowały bombki oraz świetnie się bawiły przy dźwiękach mikołajkowych piosenek.

• Kółko regionalne

• Dzisiaj dzieci z kółka regionalnego ruszyły na podbój Parku Młodzieżowego, gdzie można spotkać wiele ciekawych okazów przyrodniczych. Z materiału przyrodniczego robiły wspaniałe kompozycje plastyczne. Mimo pochmurnej pogody było wspaniale.

• Świdnicka Mozaika Edukacyjna

• Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli dziś w warsztatach informatycznych z "Animacji poklatkowej". Po krótkim pokazie i wyjaśnieniach uruchomili nieruchome przedmioty. Tak powstały krótkie filmiki, które będzie można niedługo oglądać w sieci

• Festiwal Sportów Zimowych

• Dzisiaj uczniowie klas czwartych uczestniczyli w projekcie sportowo-edukacyjnym pod nazwą "Festiwal Sportów Zimowych". Wzięli oni udział w Zimowym Teście Sprawności. Inicjatywa została zorganizowana z ramienia Urzędu Miejskiego i odbyła się w Szkole Podstawowej nr 105. Wiele dyscyplin zimowych oraz zdrowa rywalizacja sprawiły, że dzieci miały okazję zapoznać się pod okiem instruktorów z zasadami takich konkurencji jak: curling, short track, biathlon, narciarstwo alpejskie oraz hokej.

• Zajęcia z kendamą

• Dziś uczniowie klasy 5c uczestniczyli w ciekawym spotkaniu. Naszym gościem był pan Kamil Panek- pasjonat gry na kendamie (tradycyjnej japońskiej zabawce). Zajmuje się tym od 11 lat, a swoją pasja stara się zarażać innych. Do najważniejszych osiągnięć pana Kamila należy Wicemistrzostwo Europy w 2017 roku.

Podczas zajęć opowiadał on o historii kendamy, swojej drodze do sukcesu, pokazywał triki. Jak się okazało, zabawa kendamą do prostych nie należy, o czym mogli przekonać się uczniowie, próbując wykonać różne triki. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs, podczas którego zwycięzca wygrał kendamę.

Polecamy wszystkim trening z kendamą, bo doskonale ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację, nie wymaga specjalnych warunków. Można więc ćwiczyć wszędzie.

Dziękujemy panu Kamilowi za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć i podzielenie się swoją pasją.