• Święty Mikołaj w bibliotece

• Święty Mikołaj zrobił nam niespodziankę, podrzucając pod drzwi biblioteki całkiem ciężką paczkę z książkami.

Sami zobaczcie, ile atrakcji

Są przygody dzielnego Asterixa, Batmana, Superdziewczyn odwiedzających Nowy Jork i absolutny bestseller ostatnich lat - Domek na drzewie, najśmieszniejsza seria od czasów Cwaniaczka.

Uffff.... a tu jeszcze Scooby-Doo, Dom ukrytych cudów i gruuuuube tomisko dla miłośników zwierząt: 321 intrygujących faktów o zwierzętach.

Książki na Was czekają i nic tego nie zmieni Zdrowych i Spokojnych Świąt

• Przygotowania do świąt w klasie 1b

• W klasie 1b mijający tydzień był przepełniony twórczą aktywnością. Ksawery przeprowadził zajęcia, na których dzieci wykonały piękne aniołki. Tato Szymka przygotował magnesy i bombki, które wszyscy samodzielnie ozdobili. Olek upiekł dla całej klasy przepyszne i kolorowe pierniki. Miło jest w takiej atmosferze czekać na Boże Narodzenie.

• Wigilia w klasach I-III

• 17 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku- Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci składały sobie życzenia, zasiadły do przystrojonych stołów, na których czekały świąteczne przysmaki. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

Czas upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu świątecznego spotkania.

• Życzenia

• Świetliczaki wraz z nauczycielami świetlic życzą wszystkim zdrowych, pogodnych, radosnych świąt oraz prezentów bez liku🎄🎁

• "zDolny Ślązak"

• Z przyjemnością informujemy, że Hanna Kała, uczennica klasy 8c i Szymon Paluch, uczeń klasy 8a zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (finałowego) konkursu "zDolny Ślązak" z chemii.

Gratulujemy uczniom i pani V. Hasek.

• W krainie Mikołaja

• Klasy 2c i 2d również odwiedziły krainę Mikołaja. Dzieci malowały bombki, ozdabiały pierniki, ubierały choinkę. Spotkały się z Mikołajem i przekazały mu swoje listy oraz prośby. Miło było już poczuć magiczną atmosferę świąt.

• Eksperymenty

• W tym tygodniu klasa 3a i 3c gościła młodych naukowców z klasy 8f – Daniela i Jacka. Chłopcy podzielili się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami. Przygotowali kilka interesujących doświadczeń. Dzieci mogły w sposób czynny eksperymentować i odkrywać niezwykłe  właściwości rzeczy i zjawisk. Było bardzo ciekawie i radośnie! Dziękujemy!

• Klasy trzecie w Książu

• 8 XII 2021r. uczniowie klas III b i III c spędzili magiczny czas w zamku Książ, gdzie w przepięknej scenerii spotkali się z Mikołajem, który obdarował ich serdecznościami i wspaniałymi prezentami. Pogoda była cudowna. Wokół zamku leżał śnieg, świeciło słońce, a my czuliśmy się, jak byśmy byli w bajce. To spotkanie na długi czas pozostanie w naszej pamięci.