• Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, nauczyciele!

     • To trudny czas dla nas wszystkich, a szczególnie dla naszych kolegów i koleżanek - uczniów naszej szkoły z Ukrainy. To oni przede wszystkim martwią się o swoich bliskich, których zostawili na Ukrainie objętej dziś wojną. Otoczmy ich szczególną opieką, dobrym słowem czy gestem.

      Jako społeczność szkolna SP4 chcemy też przyłączyć się do pomocy tym, którzy już przybyli lub w najbliższym czasie przybędą do naszego miasta uciekając przed wojną. Dlatego chcielibyśmy zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych dla nich rzeczy. Przyda się każdy dar. Prosimy o:

      - artykuły spożywcze z długim terminem przydatności ( ryż, kasza, konserwy, cukier, a także słodycze dla dzieci)

      - środki czystości ( proszek, płyny)

      - środki higieny ( mydła, szampony, pasty do zębów, dezodoranty, kremy. Dla dzieci pampersy i chusteczki, dla kobiet - podpaski i inne)

      - dla dzieci zabawki i przybory szkolne

      - koce, poduszki, kołdry, pościel, ręczniki

      - ubrania ( dzieci mniejsze i większe oraz kobiety)

      - przydałyby się też karty sim do telefonów, oraz telefony (jeśli ktoś ma niepotrzebny, używany)

      a także inne rzeczy potrzebne w codziennym życiu.

      Prosimy o rzeczy nowe lub zadbane i czyste. Dary można przynosić przez najbliższy tydzień do swoich wychowawców lub biblioteki szkolnej.

      Za wszystko serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że ten zły czas wkrótce się skończy.

     • Solidarni z Ukrainą

     • Moi Drodzy, dziś, wczesnym rankiem, wojska rosyjskie przekroczyły granice naszych wschodnich sąsiadów i rozpoczęły wojnę. Pamiętajmy, że w naszej szkole i naszym mieście mamy wielu uczniów z Ukrainy. Teraz w sposób szczególny potrzebują Oni naszego wsparcia, serdeczności i zrozumienia. Pomóżmy Im w tym trudnym czasie. Wspierajmy dobrym słowem i gestem, gdy będą myślami z bliskimi, którzy zostali na Ukrainie. Sprawmy, by poczuli, że jesteśmy razem z Nimi i przeciwko okropności wojny.

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

     • Eko Kapturek przedstawia

     • Klasa 3a w ramach kółka teatralnego przygotowała przedstawienie o treści ekologicznej. Dzieci przypomniały, jak ważne dla naszego wspólnego dobra jest dbanie o planetę oraz jakie są skutki zanieczyszczonego środowiska. Była to też okazja do przypomnienia zasad prawidłowej segregacji odpadów. Występ obejrzeli goście z klasy 2d i 1a.

     • Tłusty czwartek

     • Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek karnawału każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszej szkole.

     • Bal karnawałowy uczniów klas 1-3

     • W naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów. Tegoroczna zabawa wzbudziła wśród dzieci wiele radości. Rodzice zadbali o słodkie poczęstunki, kolorowe balony i  wspaniałe stroje, które dostarczyły dzieciom dużo emocji i zachwytu.

     • Programowanie w klasach I – III

     • Uczniowie klas młodszych chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach programowania. Dzisiaj jedna grupa poznała funkcje robota edukacyjnego i  za pomocą kart kodowała trasy dla Genibota.

      Inni pracowali w aplikacji ScratchJr, tworząc na tabletach własne animacje, które potem prezentowali.

     • Rodzinne skarby w kl. 1a

     • W wielu domach przechowuje się stare zdjęcia, dokumenty, listy, odznaczenia i inne rzeczy należące do naszych przodków. Przedmioty takie nazywane są pamiątkami rodzinnymi. Zazwyczaj przekazywane są z pokolenia na pokolenie i stanowią cenne źródło wiedzy na temat historii danej rodziny. Jak wiele cennych informacji mogą nam one dostarczyć dowiedzieli się uczniowie klasy 1a podczas dzisiejszej lekcji.

      Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje pamiątki rodzinne. Zbiory były okazałe i bardzo ciekawe. Uczniowie chętnie opowiadali o przyniesionych zdjęciach, dokumentach, medalach, eksponatach po swoich rodzicach, dziadkach i pradziadkach. Pierwszoklasiści doszli do wniosku, że należy o nie dbać, gdyż z czasem stają się coraz bardziej wartościowe, a przynależność do rodziny jest wyrazem jej integracji i wspólnego kultywowania tradycji. Zajęcia pozwoliły uczniom bliżej poznać swoich przodków i zgromadzić wiele ciekawych informacji o własnych rodzinach:)