• Asy z trzeciej klasy

     • 30 maja w naszej szkole odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu "Asy z trzeciej klasy", który tradycyjnie przygotowały panie B. Gut i M. Kapłon. Do udziału przystąpiło 8 dwuosobowych drużyn ze świdnickich szkół. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowali Nikola Rączkowska z kl. IIIA i Ernest Turolski z IIIC, którzy po wykonaniu wszystkich zadań zajęli IV miejsce. Na zakończenie wystąpili mali aktorzy z klasy IIIA, którzy zaprezentowali przedstawienie w reżyserii pani A. Klag pt. "Eko-Kapturek".

       Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Spotkanie ze strażakami

     • Uczniowie klasy 1a wyruszyli na spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie specyfiki ich pracy, obejrzenie sprzętu, jakim straż dysponuje na co dzień oraz opanowanie przez uczniów niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia i wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

     • Nowości w bibliotece

     • Przed Wami ostatnie nowości w bibliotece w tym roku szkolnym, a wśród nich m.in. kolejne przygody Emi wraz z Superdziewczynami, Następne piętra domku na drzewie i Nowi lokatorzy, Emily Lime na tropie przestępcy, Brygada Brawurowych Kur ubiegających się o dowody osobiste, zmagających się z parszywym Sebastianem Dzbanem - lokalnym łobuzem oraz niekwestionowany lider - Cwaniaczek kontra Gangreny w części "Krótka piłka". Dla miłośników lukrowanych rogalików, babeczek, rożków z kremem, torcików , placków - "Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami" i "Cukierenki Panny Euforbii".

     • Wycieczka w Beskidy

     • Wycieczka klasy 5a i 5c w Beskidy minęła bardzo szybko. Podczas trzech dni uczniowie zwiedzili Bielsko-Białą, Żywiec, Wisłę, Koniaków i Istebną. Weszli oni na Halę Boraczą. Była lekcja w dawnej szkole, poznawanie sztuki pasterskiej, dawnych instrumentów, degustacja oscypków, wędrówka szlakiem bajek, wizyta w starej kuźni czy na skoczni Adama Małysza. Nie zabrakło ogniska, dyskoteki i gry w piłkę, a przede wszystkim dobrego nastroju i uśmiechu na twarzy.

     • Dzień postaci z filmów i bajek

     • W piątek 13 maja 2022 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole dzień tematyczny - „Dzień postaci z filmów i bajek”. Szkoła zmieniła się w niezwykłą krainę bajkowych i filmowych postaci. Uczniowie Czwórki nie zawiedli, i tak jak zawsze, wykonali świetną pracę.

     • Wycieczka do Szkółki Leśnej

     • 10 maja uczniowie kl. 8c i 8f  wraz z p. Moniką Wojewodzic mieli okazję podziwiać przyrodę podczas wycieczki do Szkółki Leśnej Bojanice. Dowiedzieli się, jak wygląda proces rozsiewu wielu gatunków drzew, takich jak: świerk,  jodła, dąb, buk, grab, a także jak je rozpoznać.  Nauczyli się również, jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią rośliny - w szczególności drzewa. Atrakcją były napotkane płazy- traszki.  Wśród przepięknej natury uczniowie zjedli kiełbaski z ogniska i mieli czas na odpoczynek na łonie natury. Ekologiczny wypad  wszystkim bardzo się podobał.

     • I małe jest piękne

     • W piątek uczniowie kl.3b i 3c podziwiali piękno zabytkowych kamienic naszego miasta kierując się wskazówkami Questu pod tytułem "I małe jest piękne - detale świdnickiej architektury". Dowiedzieli się, jak wiele jest tam elementów dekoracyjnych, które decydują o urodzie i wyjątkowym charakterze świdnickiej starówki.

     • Lekcje w klasach drugich

     • Uczennice klasy 8f w ostatnich dniach prowadziły lekcje w klasach drugich.

       Celem było zaprezentowanie fantastycznych eksperymentów oraz zdobywanie wiedzy przyrodniczej poprzez zabawę.

       Wykonały one następujące doświadczenia:

       1. Wędrująca woda - powstawanie nowych kolorów poprzez łączenie barw podstawowych.

       2. Wybuchający wulkan z lawą - dwutlenek węgla.

       3. Spadająca kartka (jedna zgnieciona w kulkę, a druga „płaska”).

       4. Uciekające zarazki (woda, mydło i pieprz imitujący drobnoustroje).

       5. Ciekawe ułożenie się wody i oleju poprzez ich różne gęstości, a potem wrzucenie tabletki musującej.

       6. Jojo - reakcja chemiczna między soda oczyszczoną (zasadą) a kropelkami octu (kwasu).

       Uczniowie byli zachwyceni tym, co zobaczyli, aktywnie brali udział w lekcji i z zainteresowaniem obserwowali zachodzące reakcje. Opiekunem zajęć była pani Monika Wojewodzic.