• Bal Jesieni

•      Dzisiaj w klasach I-III odbył się pierwszy JESIENNY BAL. Do szkoły przyszły wiewiórki, liski, jeże, jesienne panny, muchomorki i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci wspaniale się bawiły, co można było odczytać po ich uśmiechniętych buziach. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali piękne stroje, za co bardzo dziękujemy.

• Tydzień Kariery Zawodowej

•      Zakończyliśmy Tydzień Kariery Zawodowej.

Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Reklama wybranego zawodu”:

1a Agata Dyrda

2a Magdalena Fąfara

2a Michał Tarnowski

3c Hanna Fabian

3d Stashkiv Zlata

4b Jan Zdanowski

5b Klaudia Chudy

6a Anna Kuchno

6a Bartosz Karkoszka

6c Lena Kozak

Nagrody za piękne prace rozdane:)

• Pozytywna uwaga

• Listopad miesiącem pochwał!

Od 2 listopada 2022 r. przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji POZYTYWNA UWAGA, która polega na przekazywaniu uczniom jak najwięcej pozytywnych komunikatów. Skupiamy się na uświadomieniu uczniowi jego mocnych stron, dostrzeżeniu pozytywnych działań i zachowań. Zaczynamy już dziś!

• Spotkanie z pedagogiem

•      Klasa 2b miała spotkanie z pedagogiem szkolnym. Pani Kasia rozmawiała z uczniami o bezpieczeństwie w szkole i o relacjach koleżeńskich. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji!

• Programowanie w klasie IIc

•      Uczniowie na zajęciach programowania poznali funkcje nowego robota – INDI. Na Macie do kodowania układali barwne kwadraty z zaprogramowaną trasą dla robota, a potem sprawdzali poprawność drogi. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i umiejętnością zgodnej współpracy.

• Uczniowie klasy 2a tworzą lampiony

•     Uczniowie klasy 2a w tygodniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych pod kierunkiem Pani Moniki Burdki wzięli udział w warsztatach, na których przygotowali piękne lampiony, by uczcić pamięć tych, których nie ma już wśród nas.

• Owocowe sałatki w klasie 2a

•     25 października uczniowie klasy 2a przygotowali samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci wybrały i przyniosły do klasy swoje ulubione owoce. Po krótkim wstępie przystąpiły do pracy. Przywdziały fartuszki, umyły ręce, podwinęły rękawy i zabrały się za krojenie owoców, co sprawiło im nie lada przyjemność. Uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały.

• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

•    Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Marcinowicach. Ola Kwiatkowska z 3b otrzymała wyróżnienie, Michał Tarnowski z 2a otrzymał nagrodę za 1 miejsce. Gratulujemy!

• Akademia Dźwięku i Ciszy

•      Uczniowie klas 1a i 2a uczestniczyli w zajęciach, które przeprowadził pan Zbyszek z Akademii Dźwięku i Ciszy PADMA. Były to twórcze warsztaty, podczas których dzieci poznały różne instrumenty i odkryły, jak piękne dźwięki mogą one z siebie wydawać. Każde dziecko miało możliwość spróbowania samodzielnej gry, odkrywając przy tym swój talent.