• ,,Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze..."

Dzisiaj dzieci z klas I-III uczestniczyły w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, że we w całej szkole zagościł wyjątkowo radosny i czarodziejski nastrój.

• Pierwsza pomoc na 315 %

• Uczniowie klasy 8d zajeli III miejsce w "Międzyszkolnym konkursie pierwszej pomocy na 315%". Swoją wiedzę sprawdzili w różnych symulowanych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

• Odpoczywaj na wsi

•      Zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”. Na etapie szkolnym nagrody otrzymali: w kategorii klas I – III Sofiia Omelianenko, Kyrylo Zauzolkov i Agata Biedroń oraz w kategorii klas IV – VIII Julia Tarnowska, Adam Trybus i Leon Matusiak. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

• Dzień Pluszowego Misia

•      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś. W piątek uczniowie klas I-III zostali zaproszeni przez wychowawców do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na każdą klasę w tym dniu czekało wiele atrakcji, m.in.: zapoznanie z historią powstania pluszowej maskotki, wspólna zabawa z misiami, zagadki, gry multimedialne. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, bo trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki.

Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek i pomoc w organizacji „misiowego” święta.

• Wędrówka misiów z biblioteki

•      Od poniedziałku misie z biblioteki szkolnej odwiedzały na lekcjach dzieci z klas pierwszych i drugich. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich pluszowych misiach i tych które znają z bajek. Poznały historię Misia Wojtka - żołnierza i bohatera wojennego. Na koniec wykonały "misiowe" zakładki do książek.

• Teatr w klasach młodszych

• ,,Hachiko" z Teatru Maska w Rzeszowie w klasach I-III

Dzisiaj uczniowie klas młodszych w ramach autorskiego projektu organizowanego przez iTeatr TVP obejrzeli spektakl, przygotowany przez Teatr Maska w Rzeszowie. Dzieci za pośrednictwem transmisji internetowej poznały historię tworzenia się niezwykłej więzi pomiędzy psem Hachiko i jego panem. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie!

• Wesoła świelica

•     Świetlica w Szkole Podstawowej nr 4 to miejsce, w którym dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju na wielu płaszczyznach. Uczestniczą w zajęciach plastycznych pt. ,, Sprawne ręce,,, pobudzają wyobraźnię, tworząc konstrukcje z klocków. Wzmacniają więzi koleżeńskie podczas uczestnictwa w grach i tańcach integracyjnych "Just dance".

• Zajęcia z panią psycholog

•    Dziś uczniowie z IIc uczyli się pod kierunkiem pani psycholog jak efektywnie odpoczywać. Poznali metody relaksacji i wypróbowali je w praktyce. Po tych zajęciach mieli siłę i motywację do dalszej pracy.

• Konkurs Piosenki Angielskiej

•      24 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej. Mogliśmy usłyszeć łącznie 10 utworów wykonanych przez solistów, duety oraz 1 zespół. Repertuar zaprezentowany przez uczniów był bardzo różnorodny. Znalazły się w nim zarówno piosenki świąteczne, jak i te znane oraz chętnie słuchane przez cały rok. Nie ma żadnych wątpliwości, że zwycięzcami konkursu są wszyscy jego uczestnicy - pokonując tremę, nieśmiałość i wkładając wiele pracy w jak najlepsze wykonanie wybranej przez siebie piosenki. Dlatego też wszystkim zostały wręczone przez Panią Dyrektor Beatę Laskowską oraz Panią Wicedyrektor Małgorzatę Kędzierską pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Szczegółowa ocena wszystkich uczestników przedstawia się następująco:

Klasy I-III:

I miejsce - Aleksandra Kwiatkowska, kl. 3b

Wyróżnienie - Oliwia Plejewska, Liliana Lusa i Nadia Lusa, kl. 3b

Klasy IV-VIII:

SOLIŚCI

I miejsce - Zuzanna Barszczewska, kl. 6c

II miejsce - Julia Paruch, kl. 6s

III miejsce- Kornelia Rostkowska, kl. 8a

Wyróżnienie - Urszula Korzekwa, kl. 7a

Wyróżnienie - Alicja Szczepara, kl. 7a

DUETY, ZESPOŁY

I miejsce - Amelia Chlastawa, Maja Barszczewska, Igor Łabuda,

Wojciech Drozd, kl. 7a, 8a, 8d

II miejsce - Wiktoria Bilańska, Oliwia Kucia, kl. 8d

Wyróżnienie - Michalina Zelek, Hanna Zdanowska, kl. 7b

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i już dzisiaj zapraszamy na kolejny!

• KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

•      Rozpoczynamy zapisy na MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR, który odbędzie się 16.03.2023 o godz. 9:00 w naszej szkole w formie testu. Zapisy u wychowawców do końca stycznia 2023. Koszt udziału w konkursie to 14zł. Regulamin i zadania z poprzednich edycji na stronie https://www.kangur-mat.pl/