• Bal Jesieni

• Dzisiaj w klasach I-III odbył się Bal Jesieni. Z tej okazji do naszej szkoły przybyły wiewiórki, liski, sowy, jeże, jesienne panny i wiele innych postaci. Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci.

• Pamiętamy

• Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dziś w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych udali się na cmentarz. Uczniowie posprzątali opuszczone groby oraz w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze.

• Rozpoczęcie 8. edycji programu Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica

• 26.10.2023 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie 8. edycji programu Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica odbywającego się w ramach konkursu Zalogowani. Na gali głos zabrała p. Beata Moskal-Słaniewska Prezydent Świdnicy, a gościem specjalnym był - Prezes Firmy Komatsu Poland - Pan Marcin Grześkowiak, który opowiedział o swojej firmie i ścieżce kariery zawodowej. Podczas spotkania zadawał również uczniom pytania, ale także chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. Również nasi najbardziej aktywni uczniowie SP4 zostali nagrodzeni upominkami.

• GOjump - Park Trampolin

• 25 października uczniowie klas 5b i 5a pojechali do GOjump - Parku Trampolin we Wrocławiu. Skoki na trampolinach, zjeżdżalnie oraz wspinaczka przyniosły wspaniałą zabawę połączoną z zajęciami sportowymi. Integracja klas przyniosła nowe znajomości
            i przyjaźnie.

• Warsztaty Geo-Zabawy

• Uczniowie z III c uczestniczyli w warsztatach Geo - Zabawy. Malowali gipsowe dynie, które będą zdobiły ich mieszkania w święto Halloween. Wykonali także kolorowe lampiony na groby swoich bliskich, by 1 listopada zapalić im światełko pamięci.

• W Krainie Wygasłych Wulkanów

• Kraina Wygasłych Wulkanów to nie tylko ciekawe miejsce, to jednocześnie interaktywna przygoda. Na warsztatach edukacyjnych w Dobkowie, dzieci z klas VI b i VI c miały okazję poznać fascynujący świat minerałów, ich wykorzystanie w życiu codziennym, zaobserwować wybuch wulkanu, czy samodzielnie wywołać powódź.

Największą atrakcją okazała się platforma, symulująca trzęsienie ziemi. Dzień był pełen atrakcji pomimo deszczowej pogody.

• Barwy jesieni

• Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu Plastycznego Barwy jesieni zorganizowanego dla dzieci z klas 1-3.

1 miejsce:

Fabian Rudnicki kl 1c

Karolina Levchenko kl 1c

Serdecznie gratulujemy.

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone przy okazji apelu Święta Niepodległości.

• Wycieczka do Pragi

• 24 października uczniowie klas 7a i 7c pojechali do Pragi. Stolica Czech na każdym kroku zachwycała zabytkami. Most Karola, Hradczany, Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, Rynek Staromiejski z zegarem astronomicznym to tylko niektóre z obiektów, jakie młodzież mogła podziwiać.

Przejażdżka metrem na sam koniec wycieczki to dodatkowa atrakcja tego dnia.

• Lekcja umuzykalniająca

• Dziś klasy 2a 3a i 2c miały okazję zapoznać się z grupą instrumentów klawiszowych. Pan Zbyszek z Akademii Dźwięku i Ciszy przybył do nas z keyboardem oraz wieloma instrumentami aerofonicznymi (pobudzanymi do wibracji za pomocą powietrza). Każdy mógł spróbować własnych sił podczas wydobywania dźwięków.  Dziękujemy!