Miło nam poinformować, że Marcel Florian z klasy 2a zdobył III miejsce w biegu na 200 m podczas Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych 2026 w kategorii chłopców w wieku 7–8 lat.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
Miło nam poinformować, że Marcel Florian z klasy 2a zdobył III miejsce w biegu na 200 m podczas Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych 2026 w kategorii chłopców w wieku 7–8 lat.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
Gratulacje dla Nadii Pieczonki oraz wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w zmaganiach oraz pani Justyny Litwińskiej-Adamskiej.
Zakończyła się dziesiąta edycja konkursu Zalogowani, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.
164 ósmoklasistów z 10 świdnickich szkół podstawowych wzięło udział w konkursie Zalogowani . Przez cały rok szkolny każdy z uczniów odwiedził jedno lokalne przedsiębiorstwo, jedną szkołę branżową oraz schronisko dla bezdomnych zwierząt. Wziął udział w czterech warsztatach z doradztwa zawodowego i sprawdzić swoją wiedzę na temat świdnickiego rynku pracy.
Zalogowani uczestniczyli również w Forum Edukacyjno-Zawodowe Ziemi Świdnickiej, na którym mieli okazję spotkać się z technicznymi i branżowymi szkołami ponadpodstawowymi oraz pracodawcami z terenu Świdnicy. W czerwcu uczestnicy konkursu zmierzyli się w grze miejskiej, rozwiązując zadania związane z naszym miastem oraz lokalnym rynkiem pracy.
Najlepsi zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, czyli zaprezentowali przed komisją konkursową swoje pomysły na biznes w Świdnicy.
Nad całoroczną aktywnością uczniów w każdej szkole czuwał nauczyciel-opiekun. Podziękowania i nagrody odebrali:
- Aneta Kachnic ze Szkoły Podstawowej nr 1
- Marta Jaworska ze Szkoły Podstawowej nr 2
- Justyna Adamska-Litwińska ze Szkoły Podstawowej nr 4
- Agata Filipiak ze Szkoły Podstawowej nr 6
- Iwona Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 8
- Wanda Śliwowska ze Szkoły Podstawowej nr 105
- Renata Cichowska ze Szkoły Podstawowej nr 315,
- Kamila Nawrocka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”
- Wioletta Turek z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej CARITAS w Świdnicy
- Ewelina Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej.
Podziękowania skierowano również do doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy: Marzeny Rybki, Agnieszki Dolińskiej, Katarzyny Ślimak-Kołodziejskiej i Karoliny Paluch. Panie przeprowadziły w każdej szkole serię warsztatów, podczas których pomagały Zalogowani odkryć ich mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi uczniom podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu.
Wyrazy wdzięczności odebrali także przedstawiciele firm, które odwiedzili Zalogowani . A były to:
AAM Poland sp. z o.o.,
CLOOS-Polska sp. z o. o.,
Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) sp. z o.o.,
Electrolux Poland sp. z o.o.,
Greenbrier Poland Sp. z o.o.,
IMP Comfort sp. z o.o.,
Krause sp. z o.o.,
Sonel S.A.,
ZUPBADURA GROUP sp. z o.o.
Fundacja Mam Pomysł Schronisko dla bezdomnych zwierząt
RST Group ASI S.A.
Za współpracę podczas realizacji 10. edycji programu doceniono również Lucynę Olbrycht - kierownik Działu Usług Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy, Grzegorza Stawarza - dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Pawła Ułaszewskiego - wiceprezydenta Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Nagrodzono trzy grupy uczniów, które osiągnęły najwyższy wynik w grze biznesowej. Mieli oni okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Świdnicy, lokalnego rynku pracy, świdnickich przedsiębiorców i ekologii. Najlepszymi okazali się:
I miejsce:
Ignacy Sokołowski, Szkoła Podstawowa nr 4
Paweł Huwa, Szkoła Podstawowa nr 4
Piotr Głowacki, Szkoła Podstawowa nr 4
Emilia Biernat, Szkoła Podstawowa nr 1
Gabriela Polak, Szkoła Podstawowa nr 1
Nina Porabik, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa „ Caritas”
Zofia Gołowkin, Szkoła Podstawowa nr 4
Maksym Stanikov, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „ Bliżej Dziecka”
Nagroda - karta podarunkowa o wartości 300 zł.
II miejsce:
Karolina Gałuszka, Szkoła Podstawowa nr 1
Nikola Mech, Szkoła Podstawowa nr 1
Michał Kwiatkowski, Szkoła Podstawowa nr 4
Maja Huzarska, Szkoła Podstawowa nr 4
Ksawery Richtszajd, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa „ Caritas”
Oleh Tursupov, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „ Bliżej Dziecka”
Adraian Żuwalski, Szkoła Podstawowa nr 4
Nagroda - karta podarunkowa o wartości 200 zł.
III miejsce:
Anna Hołyńska, Szkoła Podstawowa nr 8
Lena Jakuczyk, Szkoła Podstawowa nr 8
Stanisław Stabrawa, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa „ Caritas”
Zuzanna Bil, Szkoła Podstawowa nr 4
Iza Piekarska, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „ Bliżej Dziecka”
Julia Klima, Szkoła Podstawowa nr 1
Mateusz Mołotkowski, Szkoła Podstawowa nr 1.
Nagroda - karta podarunkowa o wartości 100 zł.
Najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu Zalogowani, pierwsze miejsce i kartę podarunkową o wartości 2000 złotych oraz zestaw gadżetów firmowych ufundowanych przez firmę SONEL S.A. otrzymała:
Nadia Pieczonka ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Drugie miejsce, kartę podarunkową o wartości 1500 złotych ufundowaną przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich otrzymał:
Oskar Choryński ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Trzecie miejsce, kartę podarunkową o wartości 1000 złotych ufundowaną przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich otrzymali:
Nina Porabik z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas
Michał Szydełko z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas.
Czwarte miejsce, kartę podarunkową o wartości 400 złotych otrzymali:
Stanisław Stabrawa z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas
Kacper Jagiełło z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Bliżej Dziecka
Anna Hołyńska ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Kartę podarunkową o wartości 300 złotych otrzymali:
Karolina Gałuszka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy
Emilia Pawul ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy
Amelia Fedorowicz z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej "Caritas" w Świdnicy
Amelia Karwała z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej "Caritas" w Świdnicy
Ksawery Richtszajd z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej "Caritas" w Świdnicy
Amelia Nitkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy
Angelika Stróżewska ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy
Jakub Skrzypacz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy
Ignacy Sokołowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Maja Huzarska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Michał Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Nela Oleśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Zofia Gołowkin ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Natalia Wasilewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Wojciech Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy
Bartłomiej Klepacz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy
Jakub Sternalski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Bliżej Dziecka" w Świdnicy
Wiktoria Wrześniak ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim.
Podczas gali wystąpili młodzi wokaliści świdnickiej Akademii Rozwoju Talentów.
Sponsorami tegorocznej edycji byli: Prezydent Świdnicy, ZUPBADURA GROUP sp. z o. o., SONEL S.A., AAM Poland sp. z o.o., IMP Comfort sp. z o.o., Electrolux Poland sp. z o.o., Greenbrier Poland sp. z o.o., RST Group ASI S.A., Krause sp. z o.o., CLOOS-Polska sp. z o.o., Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) sp. z o.o., Sonel S.A., Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.
W tym tygodniu zamieniliśmy szkolne ławki na świeże powietrze i aktywne odkrywanie świata. Były spacery oraz wycieczki na łąkę i do lasu czy też zabawy na placu zabaw. Nie zabrakło także kreatywnych działań - chodniki wokół szkoły zapełniły się kolorowymi rysunkami wykonanymi kredą. Część uczniów zwiedzała zamek, odkrywając jego historię i tajemnicę. Dużo emocji dostarczyły także gra terenowa oraz questy, które wymagały współpracy, spostrzegawczości i pomysłowości. To był dzień pełen ruchu, radości i nauki!
Piątkowy wieczór upłynął uczniom klas 1b i 2a w wyjątkowej atmosferze. Szkolne mury na jedną noc zamieniły się w miejsce pełne radości, śmiechu i niezapomnianych przeżyć.
Na dzieci czekało wiele atrakcji – wspólne oglądanie filmu, pyszna pizza, gry i zabawy integracyjne oraz energetyczna dyskoteka. Najwięcej emocji wzbudziło jednak nocne poszukiwanie skarbów z latarkami, które dostarczyło wielu wrażeń i wymagało współpracy oraz sprytu.
To niezwykłe wydarzenie było okazją do wspólnego spędzenia czasu i budowania szkolnych przyjaźni. Z pewnością pozostanie ono na długo w pamięci wszystkich uczestników.
0.06.2026 uczniowie klasy 4c uczestniczyli w pełnej wrażeń wycieczce do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Podczas zwiedzania mieli okazję poznać historię wydobycia złota, przejść tajemniczymi podziemnymi korytarzami oraz zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad.
Największe emocje wzbudziła przejażdżka podziemną kolejką. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika i zdobywali wiedzę o pracy w kopalni oraz bogatej historii regionu.
Wtorkowe lekcje klasy 4a i 4b odbyły się we wrocławskim ZOO. To była niesamowita okazja, by z bliska przyjrzeć się zwierzętom świata i podpatrzeć ich tryb życia.
I choć może tygrys nie chciał wyjść z ukrycia, a niedźwiedź beztrosko wypoczywał w oponie, to hipcio dał prawdziwy pokaz swoich umiejętności. Co było ciekawsze? Węże, motyle czy szympansy? O to już należy zapytać czwartoklasistów!
Dzisiajszy dzień klasa 1c spędziła wśród zwierząt na łonie natury w ZOO Lubin. Mogliśmy zobaczyć prawdziwe zwierzęta z bliska, dotknąć je, pogłaskać, wyczesać. Wielkie wrażenie zrobiła na nas też ścieżka dinozaurów w rzeczywistych rozmiarach. To była naprawdę udana wycieczka.
Jeszcze można dołączyć do rywalizacji w Rowerowej Stolicy Polski, dla Świdnicy i dla SP4.
Kręcimy i walczymy!
W ramach projektu ,,ekoMy" przeprowadzono akcję wieszania domków lęgowych dla ptaków. Celem działania było wsparcie lokalnej przyrody oraz zwiększenie świadomości ekologicznej naszych uczniów.
------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt pod tytułem „ekoMy” jest realizowany w ramach Priorytetu nr 8 „Fundusze Europejskie dla edukacji na Dolnym Śląsku” Działania nr FEDS.08.03 „Dostęp do edukacji” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Dnia 27 maja 2026 roku uczniowie klas 5a i 6d uczestniczyli w wycieczce do Twierdzy Srebrna Góra. Podczas pobytu uczniowie poznali historię słynnej fortecy oraz wzięli udział w ciekawej grze terenowej. Uczestnicy wykonywali różne zadania, brali udział w potyczkach i wcielali się w postacie historyczne.
Powered by aSc EduPage