• Szlakiem świdnickich zabytków

• W kroplach deszczu 4 c ruszyła szlakiem świdnickich zabytków. Rozpoczęliśmy z Panią przewodnik przy pomniku Czerwonego Barona, później Kościół Pokju oraz Katedra (wyszło słonko)🌞, później Wieża Ratuszowa oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wycieczkę zakończyliśmy integrując się przy pizzy😅🍕🥤

• Dzień Matematyki w 3b

• Uczniowie klasy 3b rozwiązywali zadania, quizy oraz zagadki matematyczne. Trzecioklasiści świetnie się bawili w czasie rozwijania umiejętności liczenia.

• Sukces Tymka

• Miło nam ogłosić, że Tymoteusz Wierzbicki został laureatem zDolnego Ślązaka z j.angielskiego 😁 Do etapu finałowego we Wrocławiu przystąpiło 186 uczniów z całego województwa, laureatami zostało 22!  🏆👍👍👍🏆Gratulujemy Tymkowi i jego opiekunce Pani Agnieszce Zdanowskiej!!!

• Sukces Kacpra

• Z ogromną radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły - Kacper Jek z kl. 8b, zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie na Esej w Języku Angielskim, który odbył się 29 lutego w SP 105 w ramach Powiatowych Dni Języka Angielskiego.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi opanowania tej trudnej sztuki pisania w języku obcym.

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas I

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas I rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 26 lutego i trwać będzie do 8 marca 2024r.

Rekrutacja odbędzie się w systemie elektronicznym.

Wnioski będzie można wypełnić korzystając ze strony: https://rekrutacje-swidnica.pzo.edu.pl

Rodzic/prawny opiekun po wejściu na adres strony systemu rekrutacji wybiera odpowiedni poziom rekrutacji. Uruchomione będą dwa poziomy:

* Rekrutacja do przedszkoli (dot. również szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne);

* Rekrutacja do szkół podstawowych (dot. rekrutacji do klas I szkół podstawowych).

Przed wzięciem udziału w rekrutacji prosimy o zapoznanie się z Regulaminami rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Świdnicę na rok szkolny 2024/2025, które dostępne są na stronie:

• Szkolny Konkurs Plastyczny "Zimowe pejzaże" klas I-III

• Dziś rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny "Zimowe pejzaże", w którym brali udział uczniowie klas młodszych.

W kategorii klas I-szych nagrody otrzymali: Julia Sroka, Wiktor Kijanowski oraz Piotr Kaśkiewicz.

W klasach II- gich nagrodzeni zostali: Wiktoria Kozłowska, Julia Nowicka i Julita Sosnowska.

Laureaci z klas III - cich to: Zofia Janiszewska, Franciszek Gąsior oraz Sara Partyka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych prac i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy: B. Gut, E. Spas, A. Rafałko

• Dlaczego warto czytać książki popularnonaukowe?

• Pani Asia przygotowała dla uczniów z klasy 3b bardzo ciekawą lekcję biblioteczną. Dzieci przekonały się, że książki popularnonaukowe w przystępny i ciekawy sposób przybliżają różne zagadnienia związane z wieloma dziedzinami wiedzy.

• Wyjście do kina

• 6 marca z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami wybrali się do Multikina w Świdnicy na film pt. "Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa". Wszyscy w dobrych humorach, uśmiechnięci i zadowoleni powrócili do szkoły. To był bardzo udany dzień😊